Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Móda

Bulgari Divas’ Dream Peacock Marquetry = Óda na posvátného ptáka bohyně Juno

Model Divas’ Dream Peacock se představuje v nových variacích ve spojení s uměním kombinované intarzie – marketerie. Italský dům Bulgari je známý svým savoir-faire na poli šperkařství, řemeslného umění a horologických komplikací. Design nových modelů této oblíbené značky je oslavou přirozené majestátnosti páva, okouzlujícího stvoření, které má zásadní místo v bestiáři této značky. Nechte se okouzlit nekonečnou odyseou plnou elegance a dokonale zvládnutého řemeslného umění.

„V rámci kolekce Divas’ Dream Peacock, která se zrodila v roce 2017, se značce Bulgari podařilo překonat švýcarský koncept métiers d’art a pozvednout jej na novou úroveň,” popisuje Jean-Christophe Babin, generální ředitel Bulgari v knize „Bulgari Beyond Time”, která popisuje kreativní cestu ikonické značky. Kolekce Divas’ Dream Peacock je inspirovaná bohatým odkazem, kreativitou a savoir-faire značky Bulgari. Odkrývá příběh, který je stejně úžasný jako sám páv, příběh o zázraku přírody opředeném honosnou krásou.

Hodinky Divas’ Dream Peacock píšou vlastní mýtickou kapitolu v legendárním bestiáři fantaskních tvorů značky Bulgari – „Animali Fantastici“. Zatímco hypnotický had „Serpenti“ je ztělesněním tajemného svádění, Peacock či „Pavone“ v italštině symbolizuje majestátního páva, který prostřednictvím hedvábných tónů svých per vyzařuje krásu a sebedůvěru. Had Serpenti se smyslně ovíjí kolem zápěstí, páv jako opravdová primadona rozevírá oblouky svých per v kruhu – v záplavě arabesek a křivek, jejichž styl je blízký Bulgari a připomíná mozaiky z proslulých Caracallových lázní.

Ikonické Divas’ Dream Peacock Dischi se pyšní horologickou mechanikou automatického strojku s časomírou skrytou pod číselníkem zdobeným marketerií v podobě přirozené kresby pavích per. Tuto techniku Bulgari průběžně zdokonaluje už od 70. let minulého století.  Hodinky Divas’ Dream Peacock Diamonds předvádí číselník, dekorovaný motivem ve tvaru vějíře, inspirovaným Caracallovými mozaikami. Design připomíná zašlou slávu mocného symbolu opěvovaného již od dob starověkého Egypta a tvora spojovaného s římskou bohyní Juno.

V kolekci Divas’ Dream Peacock se nyní představují nové mistrovské kousky, které jsou přehlídkou umění marketerie Bulgari a připomínají ty nejvzácnější a nejpropracovanější antické mozaiky. Jsou to modely Divas’ Dream Peacock Feather Marquetry, Divas’ Dream Peacock Mother-of-Pearl Marquetry a jedinečné Divas’ Dream Peacock Precious Marquetry se skákající hodinovkou a retrográdními minutami. Tato opulentní kreace zaujme číselníkem z růžového zlata, zdobeným diamanty a vykládaným aventurinem a malachitem.

Divas’ Dream Peacock Feather Marquetry
Model Divas’ Dream Peacock Feather Marquetry oslavuje přirozenou barevnou kresbu per modrého páva. Na číselníku září dvanáct per v úžasných odstínech, jejich „oči“ jsou symbolem moudrosti. Tato pera pták přirozeně ztrácí a následně jsou sbírána. Poté jsou pečlivě tříděna podle barev a textury a použita pro intarzii s využitím techniky pocházející z antiky. Toto umění, které se používalo i během italské renesance, se díky značce Bulgari znovu zrodilo v 70. letech 20. století. Ačkoli využívá ty nejjednodušší nástroje – lupu, pinzetu, nůž a nůžky – trvá tento náročný proces několik dní. Každé pero musí být upraveno historickým mosazným parním strojem, díky kterému vynikne jeho přirozená krása. Následně je oříznuto, zkompletováno a vlepeno do podoby mozaiky zářící hedvábnými odlesky.

Divas’ Dream Peacock Mother-of-Pearl Marquetry
Hodinky Divas’ Dream Peacock Mother-of-Pearl Marquetry zdobí královská silueta páva ze zlata a perleti. Jeho pera ve tvaru vějíře se rozlévají po dolní části číselníku, hlavu páva zdobí korunka a zobák je vyvedený z růžového zlata. Podobizna ptáka vyniká na jemném pozadí z bílé perleti s reliéfem paprsků, které odkazují na bohatou symboliku tohoto kouzelného tvora, který je ztělesněním bohatství, ochrany a moudrosti. Jeho efektní ocas připomíná hvězdné nebe. Tvorba marketerie z perleti vyžaduje opravdovou obratnost kvůli křehkosti tohoto materiálu. Elementy perleti jsou ze zadní strany pomalovány rozličnými odstíny modré, poté opatrně ořezány a osazeny do prohlubní vytvořených přímo v číselníku. Bohatá intarzie, lemovaná růžovým zlatem, zdůrazňuje přirozenou hru barev perleti, která je vzácným darem moře.

Divas’ Dream Peacock Precious Marquetry Jumping Hours and Retrograde Minute
Páv ožívá na číselníku výjimečného modelu Divas’ Dream v úžasné kombinaci horologického a šperkařského umění. Majestátní forma této vzácné kreace zaujme safírovou kupolí, inspirovanou brusem kabošonu, který je pro značku Bulgari charakteristický již od 50. let minulého století. Páv vyrobený s využitím trojrozměrné marketerie pyšně rozvírá vějíř svých per. Propracované detaily per odráží inspiraci starověkými symboly. Každý z komponentů je lehce zaoblený, aby dokonale zapadl do vrstvené struktury. Působivost podobizny ptáka ještě podtrhuje růžové zlato, diamanty ve speciálním osazení, aventurin a malachit. Intenzivní zeleň malachitu evokuje působivé vzezření páva, tento kamen byl navíc v dobách starověkého Říma používán k ochraně před neštěstím. Aventurinové sklo, které vzniklo náhodou („per avventura“ v italštině) v Muraně 14. století, je dalším z produktů, dokazujícím všestranný řemeslný talent italských řemeslných mistrů.

Majestátní Divas’ Dream Peacock jsou vysoce komplexní kreací, jejíž vývoj trval celý rok a vyžadoval mnoho iterací. Jedinečný hodinářský mechanismus vycházející z manufakturního strojku BVL 262 je opravdovým řemeslným kouskem. „Skákající“ hodinovka se objevuje v okénku na pozici 12. hodiny. Retrográdní ručka v horní části číselníku indikuje minuty. Aby nezastiňovala displej, je vyrobena z transparentního safírového skla, zakončeného metalickým hrotem. Korunku v brusu kabošonu zdobí tsavorit a paví oko smaragd. Tyto překrásné detaily ještě pozvedají kouzlo těchto unikátních hodinek.

Tři nové modely Divas’ Dream Peacock jsou oslavou půvabu majestátního ptáka, který má zásadní postavení v alegorickém bestiáři značky Bulgari – „Animali Fantastici“. Vzdávají také hold šperkařským kořenům italského domu.

„Naše tvorba vychází ze šperkařství, z umění precizně spojovat zlato s drahými kameny do podoby výjimečných výtvorů“, Jean-Christophe Babin,  kniha „Bulgari Beyond Time”.

TECHNICKÉ PARAMETRY:
DIVAS’ DREAM PEACOCK FEATHER MARQUETRY – 103767 
Strojek: Quartzový strojek.
Pouzdro & číselník: 33mm pouzdro z 18karátového růžového zlata, luneta z 18karátového růžového zlata zdobená 48 kulatými brilianty, nožky ve tvaru vějíře s 28 kulatými brilianty; korunka z 18karátového růžového zlata se safírem v brusu kabošonu; číselník s marketerií z pavích per; pozlacená hodinová a minutová ručka; celkem 76 diamantů (~ 1,20 ct). Voděodolnost do 30 metrů.
Řemínek: Zelený řemínek z kůže aligátora, trnová spona z růžového zlata s diamanty (~0,29 ct).

DIVAS’ DREAM PEACOCK MOTHER-OF-PEARL MARQUETRY – 103769
Strojek: Quartzový strojek.
Pouzdro & číselník: 33mm pouzdro z 18karátového růžového zlata, luneta z 18karátového růžového zlata zdobená 48 kulatými brilianty, nožky ve tvaru vějíře s 28 kulatými brilianty; 6 hodinových indexů s brilianty, korunka z 18karátového růžového zlata s růžovým rubelitem v brusu kabošonu; číselník s perleťovou intarzií vyobrazující siluetu/tvar páva; pozlacená hodinová a minutová ručka; voděodolnost do 30 metrů. Celkem 82 diamantů (~ 1,28 ct)
Řemínek: Modrý řemínek z kůže aligátora, trnová spona z růžového zlata s diamanty (~0,29 ct).

DIVAS’ DREAM PEACOCK PRECIOUS MARQUETRY JUMPING HOURS AND RETROGRADE MINUTES – 103784
Strojek: Mechanický strojek s automatickým nátahem, skákající hodinovka a retrográdní minuty; kalibr BVL 262, tloušťka 6,1 mm, rezerva chodu 42 hodin; frekvence 28,800 vph (4 Hz).
Pouzdro & číselník: 37mm pouzdro z 18karátového růžového zlata, luneta z 18karátového růžového zlata s kulatými brilianty a nožky z 18karátového zlata s diamanty a kulatými brilianty (2,88 ct); korunka z 18karátového růžového zlata s tsavoritem v brusu kabošonu (0,29 ct); číselník z aventurinu, 3D marketerie inspirovaná římskými Caracallovými lázněmi z malachitu, aventurinu a růžového zlata s diamanty (0,50 ct), smaragd (oko páva); dýnko s průhledem; voděodolnost do 50 metrů.
Řemínek: Zelený řemínek z kůže aligátora, překlápěcí spona z růžového zlata s diamanty (0,55 ct).

DIVAS’ DREAM PEACOCK DISCHI 103473
Strojek: Mechanický strojek s automatickým nátahem, dva koncentrické disky indikující hodiny a minuty s kulatým diamantem, respektive briliantem ve tvaru slzy; kalibr BVL 308 (tloušťka 6,88 mm), rezerva chodu 42 hodin, 28,800 vph (4 Hz)
Pouzdro & číselník: 37mm pouzdro z 18karátového růžového zlata se safíry a diamanty v brusu pavé, korunka z 18karátového růžového zlata se safírem v brusu kabošonu, číselník s intarzií pavích per, safíry, kulaté brilianty a brilianty ve tvaru slzy, kulaté a osmihranné diamanty v brusu pavé, dýnko s průhledem. Voděodolnost do 30 metrů.
Řemínek: Modrý řemínek z kůže aligátora, překlápěcí spona z růžového zlata s diamanty (0,55 ct).

DIVAS’ DREAM PEACOCK DIAMONDS 103348
Strojek: Automatický mechanický strojek, kalibr BVL 191, hodiny a minuty, rezerva chodu 42 hodin.
Pouzdro & číselník: 37mm pouzdro z 18karátového růžového zlata s brilianty; korunka z 18karátového růžového zlata s turmalínem v brusu kabošonu (~0,19 ct); transparentní dýnko; bílý perleťový číselník s kulatými brilianty, zdobený ručně malovaným motivem páva, složeným ze 14 různých barev. Voděodolnost do 30 metrů.
Řemínek: 18karátové růžové zlato s kulatými brilianty, překlápěcí spona.Celkem 1 452 diamantů (~7,56 ct).

Zdroj a foto: Bulgari

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *