Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zvířata

Jsem psjetej! Nová kampaň k neetickému podávání psích sedativ během silvestrovských oslav.

Nezisková organizace Helppes a kreativní agentura WMC Grey představují novou osvětovou kampaň „Jsem psjetej“, která navazuje na úspěšný společný projekt „Psohňostroj“ z minulého roku. Ten vyzýval ke zdrženlivosti při používání pyrotechniky během silvestrovských oslav. Letos se rozhodli zaměřit na problematiku spojenou s podáváním sedativ psům během silvestrovské noci.

Projekt „Jsem psjetej“ varuje nejen před neetickým podáváním sedativ, ale opět apeluje na ohleduplnost vůči našim čtyřnohým kamarádům a omezení používání pyrotechniky. Sedativa pro psy působí po dobu až šesti hodin, během kterých pes stále vnímá a prožívá psychický stres. Kromě zvyšování povědomí o této problematice kampaň poskytuje na webu www.helppes.cz/jsempsjetej konkrétní rady majitelům psů, jak vhodně minimalizovat stres jejich mazlíčků během novoročních oslav.

Zuzana Daušová, ředitelka neziskové organizace Helppes, zdůrazňuje význam projektu: „Náš cíl je šířit osvětu o správné péči o psy během silvestrovských oslav. Chceme, aby si lidé uvědomili, že sedativa nejsou řešením. Psi stále vnímají své okolí a jsou prakticky paralyzovaní. Věříme, že projekt ‚Jsem psjetej‘ nám pomůže aktuální situaci změnit.“

Kreativní ředitel agentury WMC Grey, David Suda, dodává: „Šestihodinový hudební klip reprezentuje délku silvestrovského tripu, který každý pes pod sedativy prožívá. Chceme tak lidem přiblížit emoce, které ho tímto nekonečným večerem provázejí – strach, úzkost a bezradnost.“

Šestihodinový klip doprovází originální píseň od kapely Hello Marcel a obsahuje vizuální interpretace strachu a stresu, které mohou psi pod vlivem sedativ prožívat. V rámci projektu se zapojilo více než dvacet kreativců, každý z nich přispěl svým osobitým stylem k originalitě celého videa.

Zdroj: Helppes, www.helppes.cz/jsempsjetej 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *