Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Ze života

Poslední šance na uzavření výhodného stavebního spoření a získání státní podpory za letošní rok

Mají lidé poslední šanci na sjednání výhodného stavebního spoření? Státní podpora pro stavební spoření se příští rok sníží na polovinu. Některé stavební spořitelny na to však reagují a klientům nabízí u nových smluv, uzavřených do konce roku dorovnání podpory do původní výše po celou dobu spoření. Díky bankovní identitě (Bank iD) si mohou lidé sjednat stavební spoření snadno a rychle online u kterékoliv stavební spořitelny a získat tak státní podporu i za letošní rok.

  • Lidé stále mají šanci získat státní příspěvek 2 000 Kč za rok 2023.
  • Státní podpora se od příštího roku u stavebního spoření snižuje o polovinu.
  • Stavební spoření lze snadno sjednat online díky Bank iD i v posledních dnech roku.
  • Bank iD spolupracuje se všemi stavebními spořitelnami.

Součástí vládního úsporného balíčku je mimo jiné také snížení státní podpory u stavebních spoření, které se dotkne všech nových i stávajících smluv. Podle statistik Ministerstva financí je přes 3 miliony aktivních smluv o stavebním spoření. Zároveň bylo v letošním prvním pololetí uzavřeno přes 180 tisíc smluv nových.

Zájemci o stavební spoření stále mohou sjednat nové smlouvy se spořitelnami na poslední chvíli. Až do samého konce roku to totiž díky bankovní identitě mohou učinit snadno a rychle u všech stavebních spořitelen. „Bankovní identita pomáhá mimo jiné i v situacích, kdy je třeba záležitost rychle a efektivně vyřešit. Ať už se jedná o stavební spoření, penzijní spoření nebo třeba žádost o důchod, lidé ocení, že nemusí osobně přijít na pobočku a mohou vyřídit důležité věci digitálně. I díky online sjednání mohou lidé na poslední chvíli získat státní podporu za letošní rok,“ kvituje jednu z výhod Marek Růžička, výkonný ředitel Bankovní identita, a.s.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *