Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Ze života

Více než milion eur a tisíce hodin dobrovolnické práce ve prospěch místních komunit a životního prostředí

Společnost Mars ve střední Evropě v loňském roce pomáhala dary ve formě produktů ve hodnotě téměř 1.3 milionu eur a dobrovolnických hodin v řádech tisíců. Přispěla tak k pozitivním změnám nejen pro lidi a domácí mazlíčky, ale i pro životní prostředí. Takto se jedna z největších mezinárodních společností vyrábějících cukrovinky, potraviny a krmiva pro domácí zvířata, snaží udělat svět lepším.

Společnost Mars si v rámci Plánu udržitelného rozvoje, který byl zahájen v roce 2017, stanovila ambiciózní, avšak vědecky podložené cíle, které jsou zároveň v souladu s cíli OSN. Prostřednictvím tří hlavních pilířů – Zdravá planeta, Spokojení lidé a Výživa pro životní pohodu – se Mars snaží zlepšit kvalitu života lidí v komunitách, kde společnost primárně působí, a vytvářet tam přívětivější životní podmínky.

Cílem Mars dobrovolnického programu je podporovat činnosti místních komunit prostřednictvím kolektivní síly spolupracovníků (jak společnost Mars nazývá své zaměstnance). V rámci tohoto programu mohou spolupracovníci věnovat až 16 placených hodin ročně na aktivity, které podle nich mají smysl. Ať už se jedná o jejich vlastní nebo společné iniciativy. Spolupracovníci společnosti Mars letos dobrovolně pracovali ve 20 zvířecích útulcích ve střední Evropě, kde pomáhali s úklidem prostor a starali se o opuštěná zvířata, která v útulcích žijí. Zasadili též dva tisíce stromů a pomohli uklidit parky, jezera i řeky. Den Země oslavili vysbíráním sedm tun odpadků v rekreačních oblastech.

„Pro lepší zítřky musíme jednat už dnes a dobrovolnictví je skvělý způsob, jak toho dosáhnout. Stačí málo, aby se stalo mnoho, ať už jde o venčení opuštěných psů nebo úklid v útulcích. To jsou třeba aktivity, které jsme s nadšenými dobrovolníky společnosti Mars na Světový den zvířat realizovali.. Je to skvělý a inspirativní pocit být součástí takového týmu a společně podporovat úsilí nevládních organizací a iniciativ,“ uvedla jedna z organizátorek, Nikola Šulcová, manažerka kvality pro střední Evropu.

Mars pomáhal i v Česku
V uplynulém roce společnost Mars uspořádala 10 dobrovolnických akcí v České republice, ke kterým se připojilo více než 100 spolupracovníků, jež společně vysbírali tunu odpadu. Na středoevropské úrovni se dopodobných akcí zapojilo více než 300 lidí, kteří odpracovali celkem téměř 2 000 dobrovolnických hodin. V Česku pomohli Mars spolupracovníci například v útulku pro opuštěné kočky. „Dobrovolnický den, který v našem útulku Kocour Felix v Klecanech zrealizovali spolupracovníci Mars nás všechny opravdu nadchl,“ pochvaluje si Hana Janišová, předsedkyně Pražského spolku ochránců zvířat, který útulek na vlastní náklady provozuje. „Nejen, že všichni dobrovolníci pomáhali s velkým nasazením se vším, co bylo potřeba, například s úklidem voliér, ale přivezli také dary v podobě množství kvalitního krmení z produkce Marsu. Kdyby se všechny firmy, vyrábějící krmivo a produkty pro zvířata, postavily k problematice útulků tak, jako Mars, měly by útulky v dnešní těžké době o mnoho starostí méně,“ dodává Janišová.

Kromě toho spolupracuje Mars v České republice již sedmým rokem s řetězcem BILLA, a to na charitativním projektu, v rámci kterého byl vycvičen asistenční labrador jménem Bony. Tato iniciativa pomohla jednotlivcům trpícím diabetem získat psího asistenta, jako je Bony. Mars se rovněž zavázal pomáhat útulkům pro zvířata a podporovat jejich adopci. Letos u příležitosti Světového dne zvířat podpořila společnost Mars tuzemské zvířecí útulky darem ve výši zhruba 8,5 milionu korun.

„Společnost Mars nejen podporuje své spolupracovníky v jejich snaze přispívat k ochraně životního prostředí a pomoci zvířatům v nouzi, ale především se snaží být pro ně vzorem. Akce, které pořádáme, dosahují skvělých úspěchů, a zpětná vazba od našich spolupracovníků jasně ukazuje, že jsou nadmíru ochotní poskytnout pomoc svým bližním a zvířatům v nesnázích. Jsme na tuto skutečnost velmi hrdí, protože věříme, že pouze společnými silami můžeme přispět k vytvoření lepší budoucnosti.“ dodává Jan Sikora, generální manažer pro Českou republiku.

Zdroj a foto: Mars Central Europe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *