Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zdraví

Jaké vitaminy a minerály pomáhají našemu zdraví

 Zimní měsíce přinášejí mnohé výzvy pro naše zdraví a imunitní systém. Proto je důležité dbát na dostatečný příjem vitaminů a minerálů, a to zejména v období, kdy je naše tělo vystaveno chladnějšímu počasí a nižšímu množství slunečního svitu. Jak si tedy můžeme pomoci v cestě za zdravím?

Zima je v plném proudu, a tak je dobré se zase o trochu více zamyslet nad svojí imunitou. Nemoc je nepříjemná v každé roční době, ale v zimě náš organismus musí odolávat většímu náporu bacilů než třeba v létě. Mysleme proto na dostatečnou podporu svého zdraví. Jak na to?

„Základem je vyvážená pestrá strava, která sama o sobě bude obsahovat všechny důležité živiny. To je sice všeobecně známá poučka, někdy však může být obtížné ji dodržet. A u některých vitaminů nebo minerálů, ať se snažíme sebevíc, zkrátka přijímání ze stravy nestačí nebo ani není možné. V takovém případě si můžeme pomoci kvalitními doplňky stravy,“ uvádí Mgr. Martina Šímová, předsedkyně představenstva České a slovenské asociace pro speciální potraviny.

Vitaminy klíčovými pro posílení imunity jsou vitamin C, D, A a vitaminy skupiny B. Stěžejní pro obranyschopnost organismu jsou i minerály jako selen, zinek, železo a hořčík. Tyto látky hrají zásadní roli ve zvyšování odolnosti organismu proti infekcím a únavě, které jsou během zimních měsíců častější.

Vitamin C je známý pro svou podporu imunitního systému a také jako pomocník v boji proti únavě. Vitamin D, přezdívaný také „vitamin slunce“, je zásadní pro správnou funkci imunitního systému a zdraví kostí. Vitamin A podporuje imunitu a zdravý zrak, zatímco skupina B vitaminů a minerály jako selen a zinek přispívají k celkovému zdraví a pohodě.

Pokud máte jakékoliv pochyby o svém jídelníčku, můžete si nechat poradit od výživového terapeuta. V případě doplňků stravy se zase můžete zeptat na doporučení odborníků v lékárně.

O ČASP
Česká a slovenská asociace pro speciální potraviny (ČASP) je zájmové sdružení právnických osob založené v roce 2000. Asociace reprezentuje společné zájmy svých členů – výrobců a distributorů doplňků stravy, a to jak na národní, tak i na mezinárodní úrovni, a jejím hlavním cílem je aktivně se podílet na utváření přiměřeného a vyváženého legislativního rámce pro produkty podporující zdraví. Zároveň se všichni členové asociace zavazují dodržovat etický kodex ČASP pro prodej a marketing, který jde nad rámec platné legislativy v ČR a SR.

Členové ČASP
Alfa Medical Team, s. r. o., Amway, s. r. o., Benu Česká republika, a. s., Biovit Impex Co. ČR, s. r. o., Dr. Max Pharma, s. r. o., Egym Bohemia, s. r. o., Helvetia Direct Marketing, s. r. o., Favea Plus, a. s., Herbacos – Recordati, spol. s r. o., K2 Pharm, s. r. o., KUK Bohemia, spol. s r. o., Noventis, s. r. o., Nutrend D.S., a. s., Pragomed, s. r. o., Rosenpharma, a. s., Simply You Pharmaceuticals, a. s., Vegall Pharma, s. r. o., Walmark, a. s., Woykoff, a. s., Zentiva, a. s.

Přidružení členové ČASP
Česká komora farmaceutických asistentů, Aliance výživových poradců, PharmData, s. r. o., PharmINFO, spol. s r. o.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *