Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Technologie

Všechna pracoviště skupiny Epson po celém světě přecházejí na elektřinu ze 100% obnovitelných zdrojů

Společnost Epson s radostí oznamuje, že od prosince 2023 bude veškerá elektřina spotřebovaná na pracovištích skupiny Epson po celém světě[1] pocházet z obnovitelných zdrojů. Epson je tak první[2] firmou v domácím výrobním průmyslu, která dokončila přechod na elektřinu z obnovitelných zdrojů na všech pracovištích po celém světě, včetně Japonska. Skupina Epson spotřebuje přibližně 876 GWh[3] elektřiny za rok. Epson předpokládá, že zajištěním obnovitelných zdrojů, které pokryjí tuto poptávku, sníží svůj roční objem emisí oxidu uhličitého přibližně o 400 000 tun.

Ve svém programu Environmentální vize 2050 se společnost veřejně zavázala, že dosáhne uhlíkové negativity[4] a přestane využívat podzemní zdroje. Pro Epson je využívání zdrojů obnovitelné elektřiny klíčovým prostředkem, jak dosáhnout svého cíle v podobě dekarbonizace. V souladu s ním pak společnost již v březnu 2021 prohlásila, že se do roku 2023 chystá přejít na elektřinu ze 100% obnovitelných zdrojů a pokrýt tak kompletní spotřebu elektřiny všech pracovišť skupiny Epson1 po celém světě. V listopadu 2021 byl přechod dokončen v Japonsku. Globální přechod na elektřinu z obnovitelných zdrojů byl dokončen podle plánu v prosinci 2023.

Vedle získávání elektřiny z obnovitelných zdrojů bude společnost Epson prosazovat širší přijetí obnovitelné energie, včetně rozšíření vlastní výroby energie a podpory rozvoje nových energetických zdrojů prostřednictvím společné výroby[5]. Epson sníží množství energie související s výrobou a produkty a bude usilovat o další pokrok v oblasti cirkulace zdrojů, aby dosáhla cíle uhlíkové negativity.

Opatření přijatá kvůli přechodu na využívání elektřiny ze 100% obnovitelných zdrojů na všech pracovištích skupiny Epson:

  • Březen 2021: Veřejný závazek k přechodu na 100% obnovitelné zdroje elektřiny na všech pracovištích
  • Duben 2021: Přechod dokončen na všech pracovištích v oblasti japonské prefektury Nagano
  • Listopad 2021: Přechod dokončen na všech pracovištích v Japonsku
  • Prosinec 2023: Přechod dokončen na všech pracovištích globálně

Prezident společnosti Epson Yasunori Ogawa k tomu uvedl: „Již osm desítek let prokazuje společnost Epson aktivní přístup v oblasti ochrany životního prostředí. Nadále dodržujeme závazek zakladatele firmy zajistit čistotu nedalekého jezera Suwa a stali jsme se první společností na světě, která z výrobních procesů odstranila CFC. Nyní jsme úspěšně dokončili přechod na elektřinu ze 100% obnovitelných zdrojů na všech pracovištích skupiny Epson, a to pouhé dva roky a deset měsíců od vyhlášení tohoto závazku v roce 2021. Díky tomu můžeme nejen dosáhnout vlastních cílů, ale šířením povědomí také pomůžeme zajistit širší přijetí obnovitelné elektřiny ve společnosti. Náš další cíl – realizace sociální udržitelnosti – představuje náročnější problém, který je velmi komplikovaný, ale pustíme se do něj s odhodláním a jednotlivé problémy budeme řešit s kreativitou jako výzvu.“

Společnost Epson věří, že její filozofie účinných, kompaktních a přesných inovací obohacuje životy a pomáhá vytvářet lepší svět. I nadále se bude zapojovat do praxe, která je v souladu s tímto principem, a díky tomu se bude přibližovat ke svému cíli dosáhnout udržitelnosti a obohatit komunity a současně své zákazníky a partnery.

Zdroj a foto: Epson
[1] S výjimkou některých prodejen a pronajatých nemovitostí, kde nelze určit množství spotřebované elektřiny.
[2] Mezi japonskými společnostmi, které se připojily k iniciativě RE100. Aktuální údaj k 9. lednu 2024 podle průzkumu společnosti Epson.
[3] Výsledky za fiskální rok 2022, který skončil v březnu 2023. Zahrnuje elektřinu z kogeneračního systému (CGS) a elektřinu vyrobenou soukromě.
[4] Bez neobnovitelných zdrojů, jako je olej a kovy.
[5] Projekt na rozšíření elektřiny z obnovitelných zdrojů v prefektuře Nagano.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *