Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Ze života

ČSOB spolu s českou veřejností poslala na prospěšné projekty do regionů více než 5 a půl milionů korun

V podzimním kole programu ČSOB pomáhá regionům získalo 75 projektů v 15 regionech celkem 5 547 355 Kč. O finanční podporu banky i široké veřejnosti se v každém regionu ucházelo 5 projektů. Vůbec nejúspěšnější z nich je z Kraje Vysočina a na účet si připsal přes čtvrt milionu korun s cílem pomoci s přestavbou domu chráněného bydlení pro lidi s mentálním postižením v Modletíně na Havlíčkobrodsku.

„Těší mě, kolik lidí se zapojilo do podzimní vlny ČSOB pomáhá regionům. Veřejnost podpořila řadu smysluplných projektů, které pomohou dětem, seniorům a nemocným. Roste také zájem o projekty zaměřené na životní prostředí a ochranu zvířat. Na dobrou věc se nám společně podařilo vybrat neuvěřitelných 5 547 355 Kč a jako celá společnost jsme opět ukázali, že nám nejsou lhostejné osudy těch, kterým vživotě nebylo přáno,“ říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Nejvyšší podporu v podzimní části programu získala organizace Benediktus, která poskytuje sociální služby lidem s mentálním handicapem a pomáhá jim žít co možná nejvíc normální život. V roce 2023 se společnost pustila do rekonstrukce venkovského domu v Modletíně na Havlíčkobrodsku, který přestavují na chráněné bydlení. „Potřebujeme pomoci se získáním prostředků na zařízení a vybavení koupelen, kuchyně, pokojů, společenské místnosti,“ řekla Radka Soukalová, fundraiserka organizace. Veřejnost prosbu o pomoc vyslyšela a na projekt přispěla 176 600 Kč. Banka přidala dalších 50 tisíc Kč.

Pomyslné druhé místo získal projekt ze Zlínského kraje, a to organizace Diakonie, která se stará o lidi s demencí v domově se speciálním režimem. Pro klienty chtějí pořídit nový signalizační systém, který jim umožní přivolat si okamžitou pomoc personálu. Veřejnost na projekt  přispěla 141 205 Kč. Třetí nejúspěšnější projekt je rovněž ze Zlínského kraje, kde Nadace Most k domovu Zlín provozuje domácí hospic. Veřejnost na něj přispěla 129 550 Kč. Také tyto projekty získaly vedle darů veřejnosti i příspěvek od banky ve výši 50 000 Kč a 40 000 Kč.

Vysoké dary si připsaly také projekty zaměřené na pomoc zvířatům, přírodě, nemocným dětem nebo na opravu památek. Na Vysočině například u lidí zabodoval projekt ochránců přírody, kteří provozují záchrannou stanici. Vysokou sumou veřejnost podpořila i projekt organizace Arnika na vysázení stromů podél řeky Odry. Částky převyšující 100 000 Kč poslali lidé také na rekonstrukci kostela v Jeníkově v Ústeckém kraji, na obnovu sochy u Ledče nad Sázavou, na víkend pro onkologicky nemocné děti nebo na opravu azylového domu v Klatovech.

Od počátku programu ČSOB pomáhá regionům banka společně s lidmi podpořila projekty částkou převyšující 83 milionů korun.

O programu ČSOB pomáhá regionům
O finanční přízeň veřejnosti a dar banky se dvakrát do roka v každém kraji uchází nově pět projektů. Čtyři vybírá odborná porota, pátý ve formě takzvané divoké karty volí veřejnost. Podle výše příspěvků od veřejnosti pak projektům banka přispívá od prvního do pátého místa částkou: 50 000 Kč, 40 000 Kč, 35 000 Kč, 25 000 Kč a 10 000 Kč.

Zdroj a foto: www.csobpomaharegionum.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *