Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

❤ ValentýnZábava

Péče o lásku na Valentýna? Tip na večerní půlhodinku realistické romantiky a dvě praktické vychytávky umění milovat, které potěší každého

„Love blogerka“ Karolina Rauschertová, autorka knihy Péče o lásku a blogu Umění milovat.cz, bere Valentýna jako dobrou příležitost k opečování lásky. Romantice se podle ní samozřejmě meze nikdy nekladou, krásná kytka nebo večeře při svíčkách jistě potěší mnohé láskyplné duše, ale když není ve všedním běhu ta pravá romantická nálada, doporučuje romantiku pojmout „realisticky a prakticky“. A ideálně i antistresově, protože to se hodí vždycky.

„Dopřejte si s partnerem vzájemnou chvilku naslouchání a masáž nohou. V časové nouzi se obojí dá dokonce i spojit v příjemnou večerní půlhodinku. Bez mobilů. Chvilka naslouchání spočívá v tom, že se svého parťáka zeptáme, jaký měl den a děláme mu vrbu. Věnujeme mu pozornost a necháme ho vypovídat. Nehodnotíme, neradíme, spíš jen vnímáme, jaké pocity v něm zážitky uplynulého dne vyvolaly a tzv. zrcadlíme emoce. Sdílíme s ním radost, rozhořčení, smutek, přidáme podpůrný dotek, to úplně stačí. Na to nemusíte být zrovna psycholog – každý z nás touží, aby byl vnímán s plnou pozorností svými nejbližšími, je to velmi silný projev lásky. A vlastně strašně jednoduchý. Základní pravidlo zní: hlavně neradit, už vůbec ne kritizovat, jen vyslechnout. Dělat si pravidelně pár minut vrbu je v partnerském vztahu super vychytávka, která má blahodárné účinky. Je to naprosto zásadní prvek vztahové i osobní dušení hygieny. A ta masáž nohou? Je to jedna z nejpříjemnějších a velmi oblíbených forem fyzické dotykové lásky. Miluje ji kde kdo. Nemusíte být expert, i tady stačí pojmout to vyloženě laicky, vzít si k ruce nějaký krém nebo olejíček a (umyté) nohy s různou mírou intenzity hladit a pořádně promazat, projet i všechny prsty. Pak se role u obojího vymění. Tenhle expresní romanticko-praktický rituál dokáže fakt divy. Obnovuje intimní spojení mezi oběma partnery, oba se na sebe přirozeně naladí. A jeden nikdy neví, třeba nezůstane jen u té masáže nohou, že… Není nad praktickou romantiku, která má skvělé protistresové účinky! A když se podobná večerní půlhodinka chytne a zautomatizuje klidně i několikrát do týdne, tak je to úplně ideál,“ navrhuje originální způsob oslavy Valentýna Karolina Rauschertová, která na blog Umění milovat.cz píše i pod pseudonymem Loverotika.

O naslouchání i masáži nohou se více dočtete právě v knize Péče o lásku – praktická příručka umění milovat a být milován. Kniha Péče o lásku je originální a vtipný návodjak přijít fungování lásky v partnerských vztazích na kloub a naučit se lásku v každodenním životě efektivně dávat i přijímatHodí se pro mladé začátečníky i starší a pokročilé. Autorka kombinuje odborná doporučení s užitečnými tipy z praxe, které se dají hned vyzkoušet a zlepšují atmosféru v partnerských vztazích. O lásce odborně i ze života, ale hlavně stručně – v této malé knize o velké lásce je všechno, co se vyplatí o lásce v dlouhodobých vztazích vědět.

A pozor, kniha Péče o lásku je jedna z mála z literatury o vztazích, kterou chválí dokonce i muži!

Kniha zaujme kromě obsahu i velmi atraktivním grafickým pojetím od Johany Kratochvílové ze studia Signatura a nápaditými minimalistickými ilustracemi Lýdie Férové.

Cena knihy: 300 Kč včetně krásného dárkového balení s několika samolepkami vyznání lásky

Zdroj a foto: www.peceolasku.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *