Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Hvězdný tým Specialistů se vrací. Startuje premiérová a jubilejní desátá řada

S premiérovou desátou řadou se v pondělí 5. února 2024 večer vrací na obrazovky TV Nova fenomén mezi domácími kriminálkami – seriál Specialisté. Diváci se opět mohou těšit na kompletní tým kriminalistů pod velením majora Josefa Strouhala (Martin Dejdar), který tvoří kapitáni Martin Kovář (Jiří Hána) a Matěj Karas (Marek Lambora) a také jediná žena mezi vyšetřovateli, kapitánka Zuzana Koutná (Zuzana Kajnarová). Chybět nebude ani přímý nadřízený majora Strouhala, plukovník Pavel Vondráček (David Prachař), koronerka MUDr. Iva Malinková (Gabriela Míčová) nebo forenzní technik Václav Holeček (Matouš Ruml).

Neoddělitelnou součástí jednotlivých příběhů zůstanou zajímavá místa v Praze i jejím okolí, která budou mnohdy velmi důležitým prvkem při hledání pachatelů trestných činů. I v nové řadě se některé napínavé případy prolnou do dvou dílů a v epizodních rolích uvidí fanoušci detektivek řadu známých herců, například Pavla Zedníčka, Annu Čtvrtníčkovu, Kláru Cibulkovou, Veroniku Čermák Mackovou, Radka Zimu, Mariána Rodena, Simonu Hábu Zmrzlou, Martina Zahálku nebo Romana Říčaře.

„Já se na natáčení velmi rád vracím, protože mám celý štáb i kolegy rád a těší mě s nimi pracovat. A pauzu jsem využil k tomu, že jsem nazkoušel a odpremiéroval představení v Divadle Bez zábradlí, a poté jsem se zase vrátil zpět ke Specialistům,“ připomněl Jiří Hána, představitel kapitána Kováře, že tentokrát měli herci i štáb mezi natáčením deváté a desáté řady několikaměsíční pauzu.

Marek Lambora (kapitán Karas) zase naznačil, jaká bude podle jeho názoru nová řada: „Desítka bude samozřejmě nejlepší. (smích) Ale vážně, bude například plná zvratů a navíc je myslím poznat, že se tým specialistů zase o něco více semkl a je to taková větší rodina.“

„Z mého pohledu se mi moc líbil jeden dvoudíl, který již máme natočený. Jednak jsou dvoudíly stále poměrně nové, ale hlavně to pro mě byla jedna z nejlepších epizod, kterou jsem ve Specialistech točila. Řešíme totiž případ jako policisté v utajení, jsme tudíž v civilu a hrajeme zaměstnance magistrátu. Máme úplně jiné kostýmy než obvykle, je to velmi elegantní oblečení. A navíc hrajeme s Markem Lamborou manželský pár, což bylo hezké a vtipné, protože jsem jinak spíše jako jeho starší sestra. Ale je to velmi pěkně napsaný a natočený díl a my tam máme opravdu co hrát,“ vypíchla Zuzana Kajnarová, tedy kapitánka Koutná, jednu dvoudílnou epizodu, na kterou se mohou v průběhu jara diváci těšit.

„Naši oblíbení vyšetřovatelé ze seriálu Specialisté jsou opět na stopě. Kriminální případy, osobní problémy, ale i životní změny, to vše diváci najdou v premiérových epizodách naplněných emocemi, v nichž ovšem nebude chybět ani humor. Nahlédneme ale i do soukromí členů týmu majora Strouhala, na světlo vyjdou staré vazby, přičemž nové budou navázány. To vše přispěje k tomu, že ani v desáté řadě seriálu nebude rozhodně nouze o napětí a řadu překvapení. Nezapomeňte se dívat!“ doplňuje herce kreativní producentka seriálu Heike Richter-Karst.

Desátá řada odstartuje dvoudílem s názvem Mimo zákon, který TV Nova uvede v pondělí 5. a následně 12. února vždy ve 20:20 hod. V něm se bývalý policista (Pavel Zedníček) snaží objasnit okolnosti smrti svého někdejšího kolegy. Stane se tak po více než sedmi letech od uvedení úplně první epizody Specialistů s názvem Útěk podle jízdního řadu, kterou mohli diváci zhlédnout na TV Nova v premiéře v pondělí 16. ledna 2017.

O oblíbenosti seriálu svědčí i divácká sledovanost předchozí deváté řady, kterou TV Nova uvedla na jaře letošního roku. Premiérové případy Specialistů si během pondělních večerů pustilo v průměru 28,92 % diváků v CS 15–54 u TV. Po dobu devatenácti večerů sledovalo kriminálku v průměru 1,201 milionu diváků starších 4 let. (Zdroj dat: ATO – Nielsen, živě + TS0-3, ke dni: 20. června 2023)

Natáčení Specialistů je realizováno v souladu s principy tzv. udržitelného natáčení, tedy s maximálním ohledem na životní prostředí.

Zdroj a foto: TV Nova

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *