Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

SIN Studio Gallery zahajuje novou éru sklářského umění 

SIN Studio Gallery, známá svou inovativní technologií Vitrum Vivum, představuje  spolupráci s předními umělci jako jsou Arik Levy, Milan Knížák, Rony Plesl, Krištof Kintera, Jan Kovářík, Ondrash & Kašpárek, Pasta Oner a Richard Štipl. V tomto nově zformovaném uměleckém studiu se snoubí  jedinečná DNA studia a revoluční technologie Vitrum Vivum, která dodává sklu nový život. Seznámit se  s tvorbou SIN Studio Gallery je možné na výstavě v DSC Gallery probíhající od 14. do 17. března.  

SIN Studio Gallery, jako první na světě, představuje unikátní sklářskou technologii Vitrum Vivum, která  umožňuje transformovat umělecké myšlenky do výjimečných skleněných děl. Tuto inovativní metodu  vytvořil sklářský mistr Jiří Šín v Bělé pod Bezdězem. Charakteristickým rysem je tavení skla do uzavřené  formy bez viditelné hladiny, což umožňuje vznik jednolitých plastik s realistickou strukturou a vysokou  řemeslnou kvalitou. V srdci filozofie SIN Studio Gallery je hluboký respekt a pochopení skla jako média pro umělecký výraz, což je vyjádřeno v jejich DNA “Myšlenka ožije ve skle,” zdůrazňujícím vnímání skla nejen  z technického hlediska, ale především skrze jeho osobnější charakter. 

SIN Studio Gallery představí kolekci uměleckých děl na výstavě v DSC Gallery v Praze, která se koná od 14.  do 17. března. Tato výstava nabídne návštěvníkům jedinečnou příležitost zhlédnout rozmanitost a hloubku  sklářského umění, která odráží inovativní přístup SIN Studio Gallery. Výstava je ideální příležitostí pro  umělce, sběratele a milovníky umění seznámit se s unikátními díly a získat přehled o rozsahu a umělecké vizi galerie.  

Unikátní technologii Vitrum Vivum ve svých dílech mohou využít jak výtvarní umělci pracující se sklem, tak  umělci napříč obory, kteří chtějí ozvláštnit svou tvorbu, a představit tak limitované edice solitérů do  moderních interiérů i exteriérů a galerijních institucí i soukromých sbírek. SIN Studio Gallery je hrdá na svou  spolupráci s předními umělci jako jsou Arik Levy, Milan Knížák, Rony Plesl, Krištof Kintera, Jan Kovářík,  Ondrash & Kašpárek, Pasta Oner a Richard Štipl. Jejich práce představují směsici technické zručnosti a uměleckého vyjádření, což dokazuje sílu a rozmanitost skleněného umění. 

První kolekci objektů pro SIN Studio Gallery navrhl český umělec Rony Plesl, který byl také prvním umělcem,  jenž technologii Vitrum Vivum využil ve své autorské tvorbě. Kolekce obsahuje sérii váz, mís, stolu a lampy  balancující na hraně volného umění a designu s názvem Translucent. Název limitované kolekce vychází  z výrazu jejích elementů, jež částečně propouští světlo, a působí tak tajemně až mysticky. Inspirací mu byl  fantaskní svět přírody a jejích živoucích fragmentů, jako jsou čedičové varhany, žhnoucí uhlíky, břidlicové  úlomky nebo spadané větve. 

V SIN Studio Gallery se vedle děl Ronyho Plesla objevují i další významné umělecké spolupráce, včetně  nástěnného obrazu od dua Ondrash & Kašpárek. Tito umělci, Radim Kašpárek a Ondřej Konupčík, jsou známí  svou technikou malby s akrylovými barvami přenášenými z vodní hladiny na plátno, což aplikovali  i v nástěnné plastice Extincta Natura 01, která odkazuje na pradávné dnes již vyhynulé rostliny a živočichy a připomíná jakousi jejich stopu ve vrstvách hornin. Mezi dalšími vystavenými díly jsou masivní objekty  sochaře Jana Kováříka. Umělec využil technologii Vitrum Vivum k transformaci svých již známých biomorfních objektů do skleněné podoby, a vdechl jim tak další světlem prosvěcující rozměr. Světlo světa spatří také výjimečná kolekce od významného českého umělce Milana Knížáka obsahující původní návrhy  z roku 1983, které Knížákovi tehdejší režim nedovoloval zhotovit, a dnes se veřejnosti vůbec poprvé  představí ve skleněné podobě. Na výstavě v DSC Gallery jsou dále k vidění nástěnné plastiky Pasty Onera,  prostorový triptych sochaře Richarda Štipla nebo dílo Krištofa Kintery s názvem Heavy Head Boy. Ojedinělou kolekci pro SIN Studio Gallery navrhl také izraelský umělec a designér Arik Levy, který je známý svými projekty pro přední značky v oblasti designu. Všechny vystavené autorské objekty zhotovené  v limitovaných edicích na výstavě v DSC Gallery spojuje sklářská technologie Vitrum Vivum.  

SIN Studio Gallery, která nedávno otevřela svou první pobočku ve španělské Marbelle a nyní chystá rozšíření své působnosti i o novou galerii v Praze na Jungmannově náměstí, směřuje k dalšímu ambicióznímu cíli.  V rámci svého rozvoje buduje největší sklářskou pec na světě v Humrově, což otevře dveře k rozšíření  produkčních kapacit a inovacím ve sklářském umění. Tento krok přináší SIN Studio Gallery nové příležitosti  pro umělecké projekty a spolupráce například i v oblasti architektury. 

Dlouhodobým cílem SIN Studia Gallery je odlišit se od klasického tzv. sklářského umění a spolupracovat s výraznými osobnostmi na poli české i světové umělecké scény, kteří mají ambice tvořit díla monumentálnějšího a sofistikovanějšího charakteru a posouvat hranice jejich vlastní tvorby díky přelomové  inovativní technologii Vitrum Vivum.

Jiří Šín (*1981) 
Sklářský mistr Jiří Šín se sklu věnuje celý život. Vystudoval Střední uměleckoprůmyslovou školu sklářskou  v Kamenickém Šenově. Již v průběhu studia však narážel na limity, které tehdejší dostupné technologie výroby  skleněných soch měly. Nespokojil se s myšlenkou, že kvůli omezení produkce umělci nemohou tvořit dle svých  představ. Během studií na Vyšší odborné škole sklářské v Novém Boru si tak postavil vlastní pec, aby mohl  zkoumat a překonávat hranice procesu výroby skla. Absolvoval stáže v Německu a v Holandsku, kde studoval  vitráže, foukání a tavení skla. Poté pracoval jako technolog přípravy výroby ve firmě Preciosa, kterou ale brzy  opustil a rozhodl se vybudovat si svůj vlastní sen. 

Zdroj a foto: SIN Studio Gallery

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *