Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zvířata

Organizace Helppes, která cvičí asistenční psy pro epileptiky, si připomíná Mezinárodní den epilepsie

Den 8. února patří tradičně Mezinárodnímu dni epilepsie a připomínáme si nevyléčitelnou nemoc, která postihuje všechny věkové kategorie. Projevuje se různě, od méně závažných příznaků až po křeče a ztrátu vědomí. Lidem trpícím epilepsií, kteří nemohou sami bez pomoci žít plnohodnotný život, pomáhají čtyřnozí asistenti z organizace Helppes.

Organizace Helppes – Centrum výcviku psů pro postižené vycvičila a předala již více než 300 psích pomocníků, kteří se stali partnery lidí s nejrůznějšími typy zdravotního postižení včetně epilepsie.

Asistenční psi cvičí v organizaci Helppes „na míru“ pro konkrétního žadatele, přesně dle jeho potřeb, možností, schopností a požadavků. Stejně tomu tak je v případě asistenčního psa pro osoby trpící stavy ztráty vědomí či záchvatovými onemocněními, které způsobuje epilepsie. Tyto stavy přicházejí nečekaně, často v nevhodnou chvíli a na nevhodném místě. Speciálně vycvičený pes pak dokáže v blízkosti bydliště, pracoviště či školy doběhnout pro pomoc a na místech neznámých přivolá pomoc svým projevem a značením a upozorní tak na svého pána kolemjdoucí. Některé záchvaty dokáže asistenční pes cvičený pro epileptika poznat i dopředu a svého pána včas upozornit. Umí dokonce přinést a podat léky nebo mobilní telefon.

Díky asistenčním psům, speciálně vycvičeným pro osoby trpící epilepsii, mohou jejich držitelé prožít radostnější a plnohodnotnější život. Psí parťák dodá svému dvounohému kamarádovi potřebnou pohodu, kterou epileptici ve svém životě tolik potřebují.

Zdroj a foto: Helppes

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *