Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Kosmetika

Velký návod, jak poznat svůj typ pleti, a jak o ni správně pečovat

Abychom věděli, jak o svou pleť správně pečovat, je třeba znát, jaký typ pokožky máme. Základní dělení je na suchou, mastnou a smíšenou pleť. A každá vyžaduje jinou péči. Jak poznat, který typ pleti máme a jak se o ni co nejlépe starat? Přinášíme vám návod.

„Kromě známého rozdělení pleti na suchou, mastnou a smíšenou uvádějí některé zdroje ještě typ tzv. normální, což ale může být jakýkoliv z výše uvedených typů pleti, pokud se mu dostává správné domácí i salonní péče a je tudíž udržován v optimálním stavu a kondici. Při určování typu pleti můžeme jít několika cestami. Například si můžeme v některém specializovaném dermatologickém centru dopřát vyšetření moderními přístroji, které určí typ a stav naší pleti. Ale úplně nejjednodušší způsob, který si může každý z nás sám provést v domácích podmínkách, je test pomocí ubrousků,” doporučuje kosmetička Essenté Jiřina Koliandrová. A jak takový test probíhá?

Postup:

  1. Nejprve si obličej odlíčíte a pečlivě umyjete mycí emulzí (zkuste třeba Essenté Mycí emulzi s AHA kyselinami, kterou koupíte na www.essente.cz za 390 Kč). Osušíte jej a počkáte minimálně 30 minut. Mezitím na pleť nenanášíte žádné kosmetické přípravky.
  2. Po uplynutí 30 minut začnete postupně přikládat čisté ubrousky na obličej. Nejprve na střed čela. Zlehka přitisknete, a hned uvidíte, zda ubrousek zůstal čistý, nebo se na něm objevil mastný obtisk.
  3. Stejným způsobem postupně otestujete stav pleti na nose, bradě a na tvářích.

Výsledky:
Suchá pleť 
Zůstanou-li ubrousky čisté, jedná se s největší pravděpodobností o suchou pleť. „Suchá pleť je jemná, bez viditelných pórů, nemívá problémy s akné, ale stárne nejrychleji. Proto je důležité ji nejen průběžně hydratovat, ale dodávat ji i účinné látky, aby zůstala vláčná a elastická. Suchá pleť také dobře snáší mastnější krémy,“ upozorňuje kosmetička Essenté Jiřina Koliandrová.

Vyzkoušejte: Essenté Beauty Box Moisture Control Intense je kompletní sada produktů pro intenzivní hydrataci pokožky, vhodná pro suchou i velmi vysušenou pleť. Stimuluje buněčnou aktivitu, aktivuje ochranné mechanismy v kůži, zvyšuje pevnost a pružnost pokožky. Beauty Box obsahuje Essenté Mycí emulzi s AHA kyselinami, Essenté Zklidňující pleťové tonikum, Essenté Hyaluronový booster, Essenté Výživný hydratační krém a jako dárek Essenté Premium hydratační krém a 3 testery. Essenté Beauty Box Moisture Control Intense koupíte na www.essente.cz za 2 630 Kč.

Mastná pleť
Pokud se po testu na všech ubrouscích objevily mastné obtisky a pleť má navíc všude viditelné póry, půjde zcela jistě o mastnou pleť. „Taková pleť samozřejmě vyžaduje důkladnější péči, protože dochází k nadměrnému mazotoku. U mastné pleti se často objevuje v dospívání akné, které někdy přetrvává až do dospělosti. Oproti tomu má ale mastná pleť jednu velkou výhodu – stárne totiž nejpomaleji, což je dáno tím, že se mnohem více promašťuje,“ vysvětluje kosmetička.

Vyzkoušejte: Essenté Beauty Box Acne Control Intense je sada přípravků pro intenzivní péči při akné. Přípravky působí proti bakteriím rodu Propionibacterium Acnes, problematické oblasti ihned zklidní a pomohou s obnovou běžných funkcí pokožky. Sada je vhodná pro pleť mastnou, problematickou a se sklony k akné. Obsahuje: Essenté Čisticí gel s AHA kyselinami 3 %, Essenté Mycí emulzi s AHA kyselinami, Essenté Aktivní booster při akné, Essenté Zklidňující krém a jako dárek Essenté Therapy krém a 3 testery. Essenté Beauty Box Acne Control Intense koupíte na www.essente.cz za 2 710 Kč.

Smíšená pleť
Poslední možností je pak situace, kdy po testu zjistíme, že ubrousky po přiložení na tváře zůstaly čisté, ovšem ty přiložené na střed obličeje (čelo, nos a brada) nesou stopy mastnoty. V takovém případě se jedná o smíšený typ pleti. „Při péči o smíšenou pleť, která se v naší populaci vyskytuje nejčastěji, je třeba respektovat různé nároky pokožky. Jedná-li se o pleť mladou, s mastnější T-zónou, volíme lehké hydratační boostery a krémy, abychom stav mastné pleti ještě nezhoršili. U zralejší smíšené pleti pak udělají výbornou službu anti-ageing přípravky v kombinaci s hydratačními,“ vysvětluje kosmetička Essenté Jiřina Koliandrová.. Zároveň připomíná, že typ pleti je daný genetikou – nemění se, ale co se během života několikrát promění, je aktuální stav naší pleti. Ten ovlivňují například hormonální změny, zdravotní stav, psychika i náš životní styl.

Vyzkoušejte: Essenté Beauty Box Lift Active Intense Sada přípravků anti-ageing péče pro výrazné vyhlazení vrásek je vhodná pro zralou pleť se ztrátou pružnosti a s viditelnými vráskami. Beauty Box obsahuje Essenté Mycí emulzi s AHA kyselinami, Essenté Jemný odličovač očí, Intenzivní zpevňující booster a Essenté Aktivní liftingový krém a také jako dárek unikátní Essenté Expres krém proti vráskám, který se používá i jako neinvazivní šetrná a netoxická alternativa botoxového ošetření. Součástí sady jsou i tři testery. Essenté Beauty Box Lift Active Intense koupíte na www.essente.cz za 2 910 Kč.

Zdroj a foto www.essente.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *