Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Společnost CANAL+ dokončila natáčení své první minisérie DCERA NÁRODA 

Natáčení moderně stylizované minisérie Dcera národa, inspirované životem dcery Karla  Havlíčka Borovského Zdeňky Havlíčkové, skončilo 4. února. Ambiciózní projekt  společnosti CANAL+ s talentovanou herečkou Antonií Formanovou v hlavní roli vzniká  v režii Cristiny Groșan a Matěje Chlupáčka pod značkou CANAL+ Original a  v koprodukci s Českou televizí.  

Dcera národa je příběhem romantické lásky mladé dívky, jejíž touha po lásce a svobodě se  odehrává v době národního obrození ve druhé polovině 19. století, kdy se formovala česká  národní identita i postavení žen ve společnosti. Život Zdeňky Havlíčkové v mnoha aspektech rezonuje s dnešní dobou i s tématy současné mladé generace. Proto nás těší, že hlavní roli  přijala mladá herečka Antonie Formanová,“ podotkla producentka Lada Dobrkovská za  společnost CANAL+. Je to krásný projekt. Pro mě je to obrovská příležitost a cítím i velkou  zodpovědnost. Jsem ráda, že mohu ztvárnit pro mne silnou a zajímavou osobnost Zdeňky  Havlíčkové, vzdorující vůli obrozenců. Spatřuji v tom i nějakou její současnost,“ okomentovala svou roli Antonie Formanová, která si zahraje po boku herců Jiřího Langmajera, Jana  Vlasáka, Vladimíra Javorského, Leoše Nohy, Roberta Mikluše či Ladislava Hampla.  Mladou hereckou generaci vedle Formanové zastupují Martina Jindrová, Daniel Kadlec, Vojtěch Machuta, Mark Kristián Hochman nebo Jakub Jelínek

„Minisérií Dcera národa vkročila skupina CANAL+ v České republice a na Slovensku na pole  vlastní lokální tvorby. Chceme jít stejnou cestou jako naši kolegové ve Francii a Polsku a  zaměřit se na inovativní projekty s důrazem na kvalitu produkce, v nichž vidíme potenciál.  Premiéru včetně zařazení do nabídky streamovací platformy canalplus.cz plánujeme na září  2024. Velice nás těší, že již na prvním projektu v České republice spolupracujeme s významným koproducentem, jako je Česká televize,“ řekl Ladislav Řeháček, VP společnosti  CANAL+ Luxembourg pro Českou republiku a Slovensko. Kreativní producent České televize  Jan Lekeš ke spolupráci dodal: Originální a nekonvenční pojetí dobové minisérie Dcera  národa bude pro diváky České televize novým televizním zážitkem. V České televizi bude  seriál uveden na začátku roku 2025.“ 

Dcera národa nabízí zcela nový pohled na české dějiny inspirovaný úspěšnými zahraničními  koncepty. Společnost Barletta se scenáristkou Lucií Vaňkovou zpracovala příběh jako  moderní trendy minisérii zasazenou do 19. století. Tvůrci si kladli za cíl zpracovat historické  téma z dob národního obrození s vtipem a ve zcela novém vizuálním hávu, které má navíc  skrze postavu drzé a zábavné hrdinky velký mezinárodní potenciál,“ doplnila Lada  Dobrkovská. „Věříme, že s příběhem Zdeňky Havlíčkové se identifikují diváci historicky  laděných projektů, ale i právě mladá generace, které Dcera národa nabídne jiný, zábavný  pohled na dějiny v srdci Evropy,sdělila producentka společnosti Barletta Maja Hamplová.  

Natáčení minisérie Dcera národa probíhalo v České republice od poloviny prosince 2023 do února 2024 v Novém Městě nad Metují, Jaroměři a Praze. Oficiálně byl seriál dotočen v Jaroměřicích nad Rokytnou 4. 2. 2024. Premiéra je plánována na září 2024 na streamovací  platformě a v lineárním vysílání stanice CANAL+ Česká republika a Slovensko. Česká televize  seriál uvede v lednu 2025. 

Dcera národa 
CANAL+ Original  
Země: Česká republika  
Rok výroby: 2024  
Formát: 6× 30 min, 3× 60 min  
Seriál byl podpořen filmovými pobídkami spravovanými Státním fondem kinematografie.  

Tvůrci:  
Producent: CANAL+ Česká republika 
Koproducent: Česká televize 
Producenti Barletty: Maja Hamplová, Matěj Chlupáček  
Scénář: Lucie Vaňková 
Režie: Cristina Groșan, Matěj Chlupáček 

Obsazení:  
Antonie Formanová (Zdeňka Havlíčková) 
Jiří Langmajer (František Ladislav Rieger) 
Jan Vlasák (František Palacký) 
Vladimír Javorský (Alois Pravoslav Trojan) 
Leoš Noha (František August Brauner) 
Robert Mikluš (Josef Hamerník) 
Ladislav Hampl (Antonín Svoboda) 
Daniel Kadlec (Quido Battaglia) 
Martina Jindrová (Filipka Hráská) 
Vojtěch Machuta (Václav Robert Kounic) 
Mark Kristián Hochman (voják Hofman) 
Jakub Jelínek (Boleslav Trojan)  

Zdroj a foto: CANAL+

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *