Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Cestování

Jaro v Leogangu: pohoda i adrenalin na sněhu, světový pohár i božské lázně

Lyžařskou sezónu plnou kontrastů a nekončících dobrodružství zažijete v rakouském Leogangu. Horští velikáni a romantická údolí vytvářejí nejkontrastnější region v Alpách: s lyžemi a snowboardy se můžete vydat na sjezdovky, s běžkami do upravených stop, pro odvážné jsou tu skokanské můstky, výlety na sněžnicích, pro rodiny sáňkování či bruslení. Zasloužený odpočinek si dopřejete v božských lázních Heaven Spa, kulturní zážitky na festivalu “3 dny jazzu” a adrenalin na finále Světového poháru v lyžování.

Lyžaři se tady mohou vydat na celkem 408 kilometrů sjezdovek, k nimž vede 121 vleků a lanovek ve třech okolních špičkových lyžařských střediscích: Skicircku Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn, Schmitten v Zell am See a ledovcovém Kitzsteinhorn Kaprun.

Mistrovství světa v alpském lyžování se blíží
Po 34 letech se sem znovu vrací Mistrovství světa s alpském lyžování. Nejlepší lyžaři světa se představí v Saalbachu od 4. do 16. února 2025 a bude to stát opravdu za to! Právě zde se bude bojovat o prestižní medaile z mistrovství světa v jedenácti závodech. Ženy zahájí soutěže prvním tréninkem sjezdu na legendárním na sjezdovce Zwölferkogel v Hinterglemmu. saalbach2025.com

Audi FIS finále Světového poháru v lyžování (16. – 24. března 2024):
Netrpělivě očekávané finále sezóny je zároveň generálkou na mistrovství 2025, a vy můžete být u toho! Od 16. Do 24. Března proběhne na sjezdovkách Saalbachu Hinterglemm finále světového poháru 2024.

Ze všech částí Skicircusu Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn je možné dorazit k jednotlivým soutěžím FIS Světového poháru pohodlně na lyžích! Provozní doba jednotlivých lanovek bude odpovídajícím způsobem prodloužena a v areálu závodu budou k dispozici hlídané úschovny lyží.

Tento měsíc byl také zahájen oficiální předprodej vstupenek na mistrovství světa v alpském lyžování 2025. “Prozatím jsou k dispozici pouze zvýhodněné permanentky na mistrovství světa. Tyto permanentky jsou o 10-15 % levnější než jednodenní vstupenky, nejsou personalizované, a proto jsou přenosné. Naším cílem je, aby fanoušci zůstali v Glemmtalu co nejdéle. To souvisí také s naší koncepcí udržitelnosti. Jednodenní vstupenky budou v prodeji od podzimu 2024,” vysvětluje Florian Phleps. https://www.saalbach.com/de/saalbach2025/weltcup-finale-2024

Ski ALPIN CARD
Milovníci zimních sportů si letos mohou toho všeho do sytosti dopřát s výhodnou kartou Ski ALPIN CARD, která se dá pořídit na 3 nebo na 6 dní, a pozor – děti tady mají v rámci akce “KIDS ON SKI – for free” lyžování i spoustu aktivit zdarma. “Jedná se o pilotní mezinárodní projekt, jehož cílem je vzbudit zájem o lyžování u dětí ve věku od 3 do 5 let. Ty u nás mohou v pěti předem určených týdnech mimo zimní prázdniny absolvovat zdarma lyžařský kurz, zdarma mají lyžování i zapůjčení lyžařského vybavení a stejně tak nocleh v partnerských ubytovacích zařízeních. Naším dlouhodobým cílem je dostat na sjezdovku až 1 000 dětí z každého lyžařského střediska a vštípit malým dětem radost z lyžování již v raném věku,” říká Michael Madreiter, jeden z majitelů resortu Puradies, který se do projektu zapojil.

Odpočinek v božských lázních
Zasloužený odpočinek pak na vás čeká v nově otevřených lázních Heaven Spa resortu Puradies, který je skvělou základnou pro zimní radovánky v Leogangu. Mluví se o nich jako o „rajské zahradě ve světě wellness“, která je prodlouženou rukou přírody. Heaven Spa Puradies se rozkládají na ploše 1 500 m² a v ničem si nezadají s unikátní architekturou hotelu, jehož chloubou je dvoupodlažní bar FREIRAUM z 16 000 dubových kostek, za což tento horský hotel s luxusními chalety získal cenu IF Design Award. Jedinečné prosklené panoramatické sauny, romantické koupací jezírko, venkovní bazén, do něhož se vstupuje prosklenou stěnou z vnitřního bazénu, designové odpočívárny připomínající relaxační ostrůvky, fitness centrum i prosklená místnost pro jógu s výhledem na horské velikány vytvářejí jedinečnou atmosféru jako stvořenou pro relaxaci. Na prostor lázní navazuje zajímavě řešená restaurace s terasou, velká čítárna, dětský koutek a jedinečný je tady i každý pokoj. Dominují tu materiály z nejbližšího okolí, ať už se jedná o dřevo, kámen či textilie. Zároveň je však veškerý prostor – díky nesčetným proskleným plochám – maximálně otevřen přírodě, takže jste neustále její součástí…

Zdroj a foto: www.puradies.at

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *