Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

❤ ValentýnJídlo a pití

Valentýnský cheesecake

Chcete překvapit svoji polovičku chutným dezertem, ale netroufáte si na nic komplikovaného? Vyzkoušejte náš cheesecake s malinami, kterým zabodujete nejen na Valentýna. Při jeho přípravě si vystačíte se stolním mixérem Sage SBL920, který si hravě poradí nejen s mixováním máslových sušenek, ale i s dokonale jemným malinovým rozvarem.

  • cca 8 porcí
  • náročnost – snadné
  • doba přípravy – 30 min + 12 hodin tuhnutí v lednici
  • průměr formy 19 cm

Suroviny na korpus:
200 g máslových sušenek
80 g másla

Suroviny na tvarohovou náplň:
500 g tučného tvarohu
200 g Lučiny
kůra z ½ limetky
100 g moučkového cukru
50 g želatinového ztužovače na nepečené dorty
100 ml vody

Suroviny na malinový rozvar:
200 g mražených malin
cukr (podle chuti)

Suroviny na ozdobu:
čerstvé maliny

Postup:
Máslové sušenky si dejte do nádoby od mixéru SAGE THE SUPER Q™, nasaďte a zajistěte víko nádoby pro bezpečné mixování. Mixér zapněte tlačítkem ON/OFF, otočným ovladačem dejte CHOP a vše mixujte zhruba  minutu. Pro lepší promíchání a rozmixování si můžete pomoci pěchovadlem nebo stěrkou. Poté, co jsou všechny sušenky rozmixované, otočte otočným ovladačem zpět doleva, než se mixér zastaví. Stiskněte tlačítko ON/OFF a mixér se vypne.

Sušenky si dejte do nádoby a přidejte k nim rozpuštěné máslo. Máslo zapracujte do sušenek a vytvořte kompaktní těsto, které poté dejte do pečicí formy se dnem vyloženým pečicím papírem. Formu se sušenkami dejte na 30 minut do lednice ztuhnout. Mezitím, co korpus tuhne, si připravte tvarohovou náplň.

Tvaroh smíchejte s Lučinou, moučkovým cukrem a přidejte kůru z limetky. Vše promíchejte a do směsi přidejte připravený ztužovač s vodou a znovu promíchejte. Směs nechte chvíli odležet a mezitím si připravte malinový rozvar.

Mražené maliny dejte do rendlíku a za nízké teploty je rozpusťte. Jakmile jsou maliny rozpuštěné, přidejte cukr a zvyšte teplotu. Nechte maliny lehce provařit, dokud se cukr nerozpustí. Rozvařené maliny rozmixujte v mixéru stejně jako sušenky. Pokud nechcete mít v rozvaru pecky z malin, přepasírujte je. Poté, co je připravený malinový rozvar, nalijte kapky dokola dortu a párátkem kapky projeďte, vznikne vám tvar srdce. Takto ozdobený dort dejte do lednice minimálně na čtyři hodiny zatuhnout.

Před servírováním dort ozdobte čerstvými malinami a můžete jej přelít zbytkem rozvaru.

Zdroj a foto: Sage

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *