Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Kosmetika

Hýčkejte svou pokožku v zimních měsících a dopřejte jí, co si žádá ve 4 jednoduchých krocích

Pleť v zimě naléhavě volá po zvláštní péči. Chladný vzduch, vítr a vysoká vlhkost ji vysušují a dráždí. Náhlé teplotní změny pokožku vyčerpávají a přispívají k jejímu rychlejšímu stárnutí a ztrátě elasticity. Dopřejte proto své pleti alespoň jednou týdně zasloužený odpočinek a dodejte jí potřebné živiny. Zajistíte tak, že zůstane hladká, hydratovaná a zářivá i během mrazivých zimních měsíců, a také si vylepšíte náladu. Jak na to, poradí beauty specialistka ze společnosti Amway Zuzana Gavendová.

V únoru je pleť již vyčerpaná nekončícími mrazy a nedostatkem sluníčka. Chladné počasí se však  ještě zdaleka neloučí. Proč tedy nespojit příjemné s užitečným, tedy relaxaci s péčí o pokožku?  Nezapomínejte čas od času obdarovat sama sebe  a vychutnejte si zasloužený odpočinek.

Krok 1: Zbavte svůj obličej nečistot
Pro dosažení zářivé a zdravě vypadající pokožky je důležité pravidelně odstraňovat nečistoty a přebytečný maz, a to nejen v zimě. Nízké teploty a rychlé přechody ze zimy do vytápěných prostor a zase nazpět vedou k dehydrataci a ucpávání pórů, vzniku akné či začervenání. Správné čištění společně s pravidelnou hydratací zajistí, že vaše pleť bude vypadat zdravě a svěže i během pochmurných měsíců. Při čištění je důležité hledat šetrný produkt, který nebude pokožku ještě více vysušovat. Čistící přípravek by  neměl obsahovat sulfáty, alkohol ani aromatické látky. V chladnějším období jsou vhodnější spíše pěnové či krémové přípravky, které pleť odlíčí a zároveň zachovají přirozený kožní film,“ radí beauty specialistka Zuzana Gavendová.

Vyzkoušet můžete pěnový čisticí přípravek Artistry Skin Nutrition™ od Amway s obsahem bílých chia semínek, perily křovité a aminokyselin, které jemně odstraňují nečistoty. „Perila křovitá je rostlinný extrakt známý svými protizánětlivými vlastnostmi. Pomáhá zklidnit podrážděnou pokožku a redukovat zarudnutí. Pěnový čistič navíc udržuje vyvážené pH pleti, což je důležité pro ochranu proti bakteriím a pro optimální hladinu hydratace,“ dodává Gavendová. Cena: 680 Kč

Krok 2: Hydratujte pleť pomocí bílých semínek chia
Poté co je vaše pleť vyčištěná, můžete začít nanášet masku. Ta pleť příjemně osvěží a dodá jí v zimě patřičnou výživu v podobně vitaminů, minerálů a antioxidantů, které podpoří její zdraví a vitalitu. Pleťové masky zvyšují látkovou výměnu mezi buňkami, účinné látky tak mnohem lépe pronikají do kůže.

Hydratační produkty od značky Amway obsahují celou řadu přírodních složek, mezi které patří výtažek z bílých chia semínek pěstovaných na vlastních certifikovaných farmách Nutrilite™. „Bílá chia semínka jsou bohatá na omega-3 mastné kyseliny, které pomáhají udržovat pokožku hydratovanou a zabraňují ztrátě vlhkosti. Extrakt má ale i protizánětlivé účinky, za pomoci kterých pomáhá zklidnit podrážděnou pleť. Semínka jsou také bohatá na antioxidanty, jako je vitamin E, který chrání pokožku před poškozením volnými radikály a předčasným stárnutím,” vysvětluje Gavendová.

Věnujte své pokožce pár minut času a dopřejte jí rozjasňující masku Artistry Signature Select™. Medovo květinové tóny vám zpříjemní relaxaci a maska zanechá váš obličej zářivě svěží bez tmavých skvrn a jiných nedokonalostí. Cena: 1050 Kč

Krok 3: Hydrataci si zaslouží celé tělo
Po příjemné koupeli dopřejte své pokožce potřebné živiny, vitaminy a hydrataci, neboť i když je schovaná pod oblečením, chladné počasí jí nesvědčí. V zimě je mimo jiné důležité dbát zvýšenou pozornost na kůži v oblasti loktů a kolen, protože je zde velmi namáhaná. Potřebnou hydrataci a rozjasnění vaší pokožce dodá tělový krém Artistry Signature Select™, který vyhlazuje a obnovuje její strukturu. „Krém obsahuje výtažek z třešně acerola, který jakožto zdroj antioxidantů hraje klíčovou roli v neutralizaci volných radikálů a znečišťujících látek. Popelavá pokožka se během pár dní naprosto rozzáří,“ doplňuje Gavendová. Olej z pupalky dvouleté dodává pokožce živiny a posiluje její hydratační bariéru. Cena: 870 Kč

Krok 4: Vaši pozornost si zaslouží také unavené oči
Během zimních měsíců jsou oči vystaveny různým podnětům, které mohou způsobit zarudnutí, otupělost, podráždění, suchost anebo dokonce bolest. „Oči je během zimních měsíců nutné chránit před volnými radikály, s čímž pomáhá vitamin C. Hydrataci a elasticitu očního okolí podporují vitaminy E a A. Pro snížení otoku je zase ideální vitamin K. Všechny tyto vitaminy obsahují například mořské řasy,“ vysvětluje Gavendová.

Relax unaveným očím dopřejte s polštářky pro vyhlazení a rozjasnění pleti okolo očí Artistry Studio™ obsahující mořské řasy, které jsou bohaté na vitaminy a antioxidanty. Polštářky jsou multifunkčním produktem, hydratují jemné oční okolí, dodávají očím svěží jas a redukují váčky pod očima. Cena: 755 Kč

Zdroj a foto: www.amway.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *