Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Móda

Mercedes-Benz Prague Fashion Week představuje lokaci jarní edice a přichází s novým konceptem

Je nám velkým potěšením, že letos v dubnu můžeme představit Mercedes-Benz Prague Fashion Week v nové podobě. 18. 4. začíná tradiční jarní edice, tentokrát ale přichází s pozměněným konceptem. Leitmotivem nového pojetí fashion weeku jsou tři exkluzivní galavečery, které kombinují módní přehlídku a afterparty.

Každý galavečer bude věnován specifické selekci, těšit se tak můžeme na kurátorský výběr z několika kategorií. Kurátory tří galavečerů a módních přehlídek budou šéfredaktoři a kreativní ředitelé tří hlavních mediálních partnerů MBPFW, a to ELLE, Dolce Vita a Harper’s Bazaar, kteří se módě, umění a stylu pravidelně věnují. Magazín Elle se ujme přehlídky českých a slovenských návrhářů, Dolce Vita přizvala módní a oděvní ateliéry, a představí tak výběr studentské módy, a třetí večer uvidíme selekci toho nejzajímavějšího z aktuální evropské módní scény očima šéfredaktorky Harper’s Bazaar.

„Po 10 letech, co jako CEO vedu Mercedes-Benz Prague Fashion Week cítím, že je čas na změnu. Proto přicházíme s konceptem tří stěžejních galavečerů. Během odpoledního programu pak nabídneme přehlídky dvou výrazných tváří mladé české módy – Tomáše Němce a značky Tobias Equipment a talentovou soutěž VAN GRAAF Junior Talent nebo módu z madridského fashion weeku,“ vysvětluje nový koncept Lukáš Loskot. Kompletní seznam návrhářů a program budou dostupné na webových stránkách projektu od 4. března.

Téma galavečerů

  • Čtvrtek 18. 4. MBPFW x VISA presents ELLE GALA – Czech & Slovak Runway
  • Pátek 19. 4. MBPFW GALA x MATTONI presents DOLCE VITA Czech & Slovak Fashion Design Students in Context
  • Sobota 20. 4. MBPFW x PLOOM presents HARPER’S BAZAAR GALA – European Runway

Mercedes-Benz Prague Fashion Week letos v dubnu zavítá do Tyršova domu, naprosto ikonického srdce sokolů – sídla České obce sokolské. Sokolové podporují nejen sport, ale i kulturu. A proto se návštěvníci MBPFW podívají do nesmírně atraktivního prostředí. Areál na Malé straně tvoří Michnův palác, který se z původně malebné renesanční stavby proměnil v jeden z nejnádhernějších barokních paláců v Praze. Československá obec sokolská koupila polorozpadlý objekt v roce 1921 a dle vítězného návrhu architekta Františka Krásného budovu opravila a dostavbou vznikl Tyršův dům, mimo jiné s prvním krytým bazénem v Praze či budovou tělocvičny. Slavnostního otevření se v roce 1925 zúčastnil prezident T. G. Masaryk. Místo s neopakovatelným geniem loci hostí řadu sportovních, kulturních i společenských akcí. Sokolové míří dál, chtějí pro sport i kulturu nabídnout atraktivní prostředí 21. století a pro stávající areál připravují revitalizaci a dostavbu dle návrhu architekta Josefa Pleskota.

„Sokol od svých prvopočátků spojuje sport i kulturu a areál Tyršova domu nabízí vedle sportovního vyžití i honosné reprezentativní prostory. Proto si přítomnosti Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku vážíme a jsme rádi, že v našem sídle poprvé přivítáme jedinečnou přehlídku módních návrhářů, a to nejen z Česka, ale i ze zahraničí,“ řekla starostka ČOS Hana Moučková.

Zdroj a foto: Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *