Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

TechnologieZdraví

Jak si udržet zdravé návyky? Pomohou vám chytrá zařízení

Změna životních návyků může být náročná, ještě těžší je si nové návyky udržet. O své zdraví je však důležité pečovat dlouhodobě. S pomocí moderních chytrých hodinek Huawei Watch GT 4, které nabízí širokou škálu funkcí zaměřených na zdraví, si je udržíte, a ještě vás to bude bavit.

Pod pojmem zdravý životní styl si každý člověk představí něco jiného. A stejně tak se při úpravě životního stylu každý pravděpodobně zaměří na jinou oblast. Někteří by rádi do svého života začlenili více pohybu nebo vyváženější stravu, jiní zase klidnější a delší spánek. Může být náročné ve svém životě udržet hned několik nových návyků zároveň. Na řadu proto přichází chytrý pomocník Huawei Watch GT 4, který vám bude sloužit 24 hodin denně a na nabíjení ho můžete sundat jen občas. Baterie totiž vydrží až dva týdny nabitá.

Na cestě za lepším zdravím s Huawei Watch GT 4
Chytré hodinky Huawei Watch GT 4 se pyšní řadou skvělých funkcí i elegantním vzhledem, kterým pozvednete každý outfit. Díky své nadčasovosti se hodí ke sportovnímu, ale i každodennímu či formálnímu outfitu. Nemusíte proto hodinky vytahovat až se vstupem do fitness centra.

Kromě moderního designu Huawei Watch GT 4 nabízí i vylepšené sportovní funkce, které vám budou stěžejním pomocníkem při osvojování zdravějšího životního stylu. Zdravotní návyky totiž budou hodinky nejen monitorovat za vás, ale také vám nabídnou personalizovaná doporučení v oblasti zdraví, která mohou přispět k osvojení nových návyků nebo zefektivnění těch stávajících.

Přinášíme 5 tipů na oblasti, na které se rozhodně stojí za to zaměřit.

1. Pravidelný pohyb
Jedním ze zdravých návyků, který mají lidé často problém udržet, je pravidelný pohyb. Ať už preferujete klidné procházky, běh, veslování nebo cvičení v posilovně, každý pohyb je vašemu zdraví prospěšný. S chytrými hodinkami Huawei Watch GT 4 budete mít přístup k více než 100 sportovních režimů, včetně populárních sportů, jako je Padel a dokonce i E-sports.

Důležité je si zpočátku nastavit splnitelné cíle a úroveň pohybu, která vyhovuje vám. To může být s hodinkami Huawei Watch GT 4 snadnější pomocí vylepšené funkce Activity Rings, která uživatelům zobrazuje denní statistiky, jako je například délka cvičení, spálené kalorie nebo aktivita ve stoje. Funkce se navíc může pyšnit medailovým systémem, který vás za dosažení nových sportovních milníků a rekordů bude odměňovat. Pocit úspěchu může významně přispět ke zvýšené motivaci a pokračování ve stanovených cílech.

2. Vyvážená strava
Vedle pohybu k celkovému zdraví přispívá i vyvážená strava, která má obrovský vliv na naše zdraví, energii a celkový pocit pohody. Měla by obsahovat   pestrou škálu živin, jež je navíc klíčem k optimálnímu fungování našeho těla. Huawei Watch GT 4 jsou prvními chytrými hodinkami společnosti Huawei, které představují aplikaci pro správu kalorií s názvem Stay Fit. Aplikace uživatelům monitoruje příjem kalorií, ale také jim poskytuje doporučení přizpůsobená jejich potřebám. Díky těmto radám a upomínkám je pak jednodušší dodržovat své vytyčené stravovací návyky v dlouhodobém měřítku.

3. Zdravý spánek
Dostatek kvalitního spánku je klíčem k celkovému fyzickému i duševnímu blahu. Může být však obtížné svůj vlastní spánkový cyklus sledovat. Huawei Watch GT 4 tento problém řeší. Pomocí vylepšené funkce TruSleepTM 3.0 totiž sleduje nejen váš spánkový cyklus, ale také poskytuje doporučení pro optimalizaci spánkového režimu. Funkce Sleep Breathing Awareness navíc snímá nepravidelnosti dýchání během noci.

Spánková data jsou propojena i s dalšími funkcemi chytrých hodinek. Dámy například ocení vylepšenou správu menstruačního cyklu 3.0. Pomocí analýzy fyziologických ukazatelů, jako jsou tepová frekvence během spánku, měření tělesné teploty nebo frekvence dýchání, pomáhá tato funkce předpovídat menstruační cyklus. Technologie Huawei Watch GT 4 dosahuje v predikcích prvních menstruačních dnů o 15 % větší přesnosti než běžné chytré hodinky v tomto odvětví.

4. Méně stresu
Dlouhodobý stres může vyvolat různé fyzické i psychické problémy. Je proto důležité se ho pokusit co nejvíce eliminovat a najít způsoby, jakými ho efektivně zvládat. Menší míra stresu následně přispěje k lepšímu duševnímu a fyzickému zdraví. Chytré hodinky Huawei Watch GT 4 k tomuto cíli mohou významně přispět. Důkazem toho jsou například výsledky průzkumu Huawei Health Survey, ve kterém přes tři čtvrtiny (76 %) uživatelů chytrých hodinek uvedlo, že chytré hodinky zlepšily jejich duševní zdraví.

Huawei Watch GT 4 nabízí funkce pro sledování stresu, které vám mohou pomoci lépe porozumět vašim reakcím na stresové situace a naučit se s nimi pro dlouhodobě lepší zvládání stresu pracovat. Hodinky Huawei Watch GT 4 jsou navíc poháněny nejnovějším systémem Huawei TruSeenTM 5.5+, pomocí kterého stabilně monitorují srdeční tep 24 hodin denně.

5. Více kultury a sebevzdělávání
V každodenním rušném životě často zapomínáme na seberozvoj a vzdělávání. Přitom i to jde spojit s výše zmíněnými aktivitami a věnovat se tak rovnou více činnostem najednou. Například právě při sportu a fyzické aktivitě vám dokonce hudba může přispět k lepší výkonnosti a vytrvalosti. Ať už chcete objevit nové interprety, více se zorientovat ve světě klasické hudby nebo máte zálusk na podcasty, určitě byste měli myslet na pořízení praktických a kvalitních sluchátek.

Hudba je také skvělým motivačním prvkem při každodenních aktivitách. S chytrými hodinkami Huawei Watch GT 4 můžete snadno ovládat přehrávání hudby přímo z vašeho zápěstí a poslouchat oblíbené skladby a podcasty bez nutnosti tahat telefon ven z kapsy nebo batohu.

Otevřená sluchátka Huawei FreeClip mohou navíc váš zvukový zážitek posunout ještě dál. Společnost Huawei tři roky usilovně pracovala na jejich optimalizaci, aby docílila ikonického C-bridge designu, který využívá mechanismus připnutí, a přizpůsobí se tak každému uchu. Sluchátka jsou díky němu lépe prodyšná a umožňují zůstat ve spojení s reálným světem. Tuto funkci jistě doceníte zejména pokud holdujete outdoorovým aktivitám.

Zdroj a foto: https://consumer.huawei.com/cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *