Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityZábava

Veronika Žilková o Sedmi schodech k moci: Politika je prolezlá kariéry chtivými slečnami!

Jestli někdo z herců seriálu Sedm schodů k moci, který je inspirován skutečnými politickými kauzami, něco ví o tom, jak to chodí ve světě politiky, je to Veronika Žilková. Roky po boku ministra ji naučily. Nyní o tom, jak moc reálný je motiv seriálu, herečka promluvila.

V seriálu Sedm schodů k moci, který diváci televize Prima sledují každou neděli večer, získala Veronika Žilková roli vedoucí parlamentní jídelny. „Té jídelny, kde mají poslanci výrazně nízké ceny na své obědy. Pro mě je to první role, která má něco společného s kuchyní. Ale já jsem spíš takový dozor, jsem vedoucí a kontroluju, aby vše probíhalo v pořádku a aby nikdo nedělal ostudu Poslanecké sněmovně. Současně moje postava pašuje některým poslancům alkohol v hrníčkách od kávy, což si myslím, že je inspirováno skutečným zážitkem,“ popisuje svoji úlohu v seriálu Veronika Žilková, která roli přijala právě proto, že seriál odkrývá nekalé praktiky v politice.

„Ten seriál je srovnatelný se seriály světové produkce, které si vybraly jako téma kritiku politických nešvarů, protekcí a střetu zájmů. Já jako spravedlivý člověk toto téma ráda podpořím,“ říká Žilková, která se během let po boku ministra obrany setkala s mnohými charaktery, které seriál Sedm schodů k moci popisuje. „Není žádné tajemství, že jsem byla mnoho let manželkou člena vlády. To prostředí přitahuje lidi, kteří pro to musí mít předpoklady, tvrdost a neempatii. Politika vyžaduje tvrdé lokty a schopnost hrátek. Prostě politika se musí domlouvat. Je to prostředí, které jsem velmi ráda opustila, a vím, že už se do něj nikdy nevrátím,“ tvrdí Žilková.

Není to pohádka! Já ten příběh znám…
Příběh Anny Malé, která kariérně stoupala přes postele mocných mužů, je herečce blízký. „Já ten příběh znám, tyto dívky se neustále v tomto prostředí pohybují. Je mnoho ambiciózních slečen, které použijí tento postup vzhůru. Myslím si, že příběhů mladých dívek, které se rozhodnou svůj kariérní postup hnát přes postel, je po celém světě mnoho. V některých zemích, když praskne taková kauza, se to řeší jako morální poklesek. Naše společnost to ale poměrně toleruje. Takže ještě pořád na ten Západ asi nepatříme,“ myslí si Veronika Žilková a kvituje herectví hlavní představitelky Evy Podzimkové. „Evička je výborná herečka a hraje přesně to, co mocným mužům imponuje a na co je ty vdavek chtivé a kariéry chtivé dívky dostanou. A to je jakási křehkost a hraná falešná bezradnost, oči srny. Tyhle laně mají muži, kteří prošli chutí k moci a bývají velmi dobře finančně zajištěni, velmi rádi. Ty laně se pak ale promění, a oni koukají. Ale co svět světem stojí, mocní muži mají pro tento typ zlatokopek přitažlivost. Je to jakési afrodiziakum,“ říká herečka.

Scénář seriálu, inspirovaného skutečnými politickými kauzami, považuje za víc než reálný. „To teda opravdu není pohádka. Ta krutost, vypočítavost, korupce a klientelismus jsou podávány tak, aby to lidé vůbec pochopili. Po zhlédnutí tohoto seriálu se mnoha divákům a voličům otevřou oči. A je úplně jedno, za kterou polickou stranu ten politik je. Ta moc je něco omamného. Je těžké tomu nepodlehnout a téměř všichni tomu podlehnou,“ myslí si Veronika Žilková.

Seriál Sedm schodů k moci sledujte každou neděli ve 20.15 na Primě.

Zdroj a foto: Prima

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *