Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityZábava

Vokální formace 4 Tenoři slaví Rok české hudby Vltavou!

V roce 2024, kdy se slaví 200. výročí narození jednoho z největších českých skladatelů Bedřicha Smetany, nazpívalo seskupení 4 Tenoři (Marian Vojtko, Pavel Vítek, Michal Bragagnolo a Jan Kříž) v úpravě vyhledávaného a uznávaného aranžéra Františka Krtičky část slavné skladby Vltava s textem Jiřího Štaidla. Nahrávka v doprovodu Českého národního symfonického orchestru vychází u Supraphonu v podobě digitálního singlu ve třech jazycích: česky, německy a anglicky.

Vltavou chtějí 4 Tenoři oslavit rok České hudby. „Je to hudba, která má univerzální poselství a krásu,“ uvedl Jan Kříž, dvojnásobný držitel ceny Thálie a jeden ze 4 Tenorů. Vltava také zazní v rámci koncertu v Carnegie Hall v New Yorku, který se uskuteční 23. května 2024. „Bude to historická událost, protože se jedná o první české vokální seskupení, které zazpívá v tomto prestižním koncertním domě. Je to pro nás obrovská čest a zodpovědnost. Chceme reprezentovat českou hudbu a kulturu na nejvyšší úrovni,“ dodává manažer 4 Tenorů producent Janis Sidovský.

4 Tenoři právě jedou velké turné nazvané Vzlétnu jako Fénix, které je na mnoha místech již beznadějně vyprodané, a 4. července je na hradě Karlštejn čeká 250. koncert v jejich bezmála sedmileté hudební kariéře. „4 Tenoři připravují na letošní podzim novinkové album. Věříme, že jejich nahrávky opět osloví početnou posluchačskou základnu, a navážou tak na platinovými deskami oceněná dvě předchozí alba,“ prozrazuje šéfproducent Supraphonu Michal Máka.

Singl / Multilink: https://4Tenori.lnk.to/Vltava

Hudební formace 4 Tenoři je vokální seskupení čtyř muzikálových sólistů, kteří zpívají písně různých žánrů, jako jsou muzikál, opera, pop nebo vánoční koledy. Stálými členy jsou držitel ceny Thálie tenor Marian Vojtko, zpěvák a herec barytenor Pavel Vítek, dvojnásobný držitel ceny Thálie barytenor Jan Kříž a operní tenor Michal Bragagnolo. Formaci sestavil producent Janis Sidovský v roce 2017 a od té doby vydala dvě alba, která získala zlaté a platinové desky Supraphonu. 4 Tenoři úspěšně koncertují po celé České a Slovenské republice s doprovodem smyčcového kvarteta nebo symfonického orchestru. Mezi jejich nejznámější písně patří Už z hor zní zvon, Mně sílu dáš, To je ta chvíle nebo Krása, kterou nazpívali s Lucií Bílou. https://www.4tenori.cz/koncerty/

Poděkování ProVox music publishing s.r.o., které zastupuje autorská práva k dílu textaře Jiřího Štaidla: http://www.provox.cz/jiri-staidl/

Foto: L. Hatašová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *