Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Ze života

Během prvního týdne se na kurzy #HolkyzByznysu zaregistrovalo téměř dva tisíce žen. Novou vzdělávací platformu založily zakladatelky #HolkyzMarketingu

Vzdělávací platforma #HolkyzByznysu nabízí pomoc všem začínajícím podnikatelkám. Díky školení nebo mentoringu se dozví, jak založit firmu, nastavit PPC kampaně nebo nabrat první zaměstnance. Platforma kurzy spustila 15. února a během prvních dnů se na jejich akce zaregistrovalo téměř dva tisíce žen.

Za vzdělávací platformou stojí Lucie Audi, Aneta Martinek a Pavlína Louženská. Ty již v minulosti založily úspěšnou platformu #HolkyzMarketingu. Ty dnes mají obrat přes 20 milionů korun a vyškolily přes 15 000 lidí. Cílem #HolkyzByznysu je do konce roku 2024 podpořit minimálně 6000 podnikatelek a pomoci ke spuštění dvě stě novým firmám nebo projektům.

Vznik platformy reaguje nejen na nedostatek podnikatelek v Česku. Ženy vlastní pouze 18 % firem, v Evropě je to 34 %. A přestože by ráda nově založila vlastní byznys každá pátá žena, pouze 6% Češek si myslí, že má jejich podnikatelský plán šanci na úspěch, uvádí Asociace malých a středních podniků.

“#HolkyzMarketingu fungují už devátým rokem a za tu dobu jsme v komunitě viděli mnoho podnikatelských příběhů a také mnoho výborných nápadů. Někdy ženám jen chybí právní, finanční anebo prodejní know-how, a to chceme za pomoci špičkových lektorů změnit,” vysvětluje spoluzakladatelka platformy a její CEO Lucie Audi.

“Viděly jsme to samy na sobě, ale i na stovkách podnikatelek, které prošly našimi Akademiemi – jak zásadní je v začátcích podporující komunita,” dodává Audi. I proto jsou mezi lektory primárně podnikatelé a podnikatelky, kteří úspěšné firmy vybudovaly.

Již v únoru startuje Mentoringový program pro podnikatelky. Doplní ho série workshopů pro širokou veřejnost. Během následujících týdnů se v nabídce objeví již ověřená Akademie pro začínající podnikatelky nebo networkingová setkání s úspěšnými lídry.

“Abychom podpořili podnikatelky, jsou všechna školení do konce února otevřená pro zájemce zdarma,” vysvětluje Petra Krištof, která má projekt na starosti. Do #HolkyzByznysu zamířila z Googlu a Shoptetu, kde měla na starosti business development.

Stejně jako v #HolkyzMarketingu se i #HolkyzByznysu zaměřují na skupiny, které jsou na pracovním trhu ohrožené – ať už rodiče malých dětí, nebo naopak ty před důchodem. “Až 1,5 milionu Čechů by mohlo pracovat, ale nepracuje, i protože firmy nenabízejí částečné úvazky. To se týká i 300 000 žen na mateřské dovolené nebo 418 000 lidí v předdůchodovém věku. Věříme, že podnikání může být skvělou odpovědí,” vysvětluje Audi.  I proto jsou v nabídce témata jako “Jak začít s podnikáním během mateřské.” Platforma zájemcům nabídne stipendia.

Zdroj a foto: holkyzbyznysu.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *