Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityZdraví

Porodní rallye after party aneb zase ty porody!

V krásných prostrorách hotelu Mozart proběhlo setkání, které uspořádal Nadační fond Propolis 33 a kromě oslavy úspěšného dokončení porodní africké rallye byly tématy opět hlavně porody a porodní péče.

Večerem provázela Lejla Abbasová, která byla součástí týmu na africké rallye. Na Keňu je napojená přes svůj nadační fond, který podporuje vzdělávání a zdravotní péči tamních komunit.

Úvodní slovo měla zmocněnkyně pro lidská práva Klára Laurenčíková, která pohovořila o důležitosti dodržování práv jak dětí, tak rodičů, která se i v dnešní době porušují v rozporu s platnou legislativou.

Poté vystoupily zakladatelka Nadačního fondu Propolis 33 Lilia Khousnoutdinova a spolu se zpěvačkou Olgou Lounovou se pochlubily trofejemi, které přivezly z prosincové East African Safari Classic Rallye, které se zúčastnily jako jediná ženská posádka. Jejich cílem nebylo tento náročný závod vyhrát, ale hlavně v pořádku dojet a šířit osvětu o důležitosti perinatální péče, což se jim podařilo.

Během včera měli přítomní hosté možnost prohlédnout si nové vizuály ke kampani “Být spolu je normální”. O této kampani na akci pohovořila za Český helsinský výbor Ágnes Bučínská Němečková spolu s místopředsedkyní poslanecké sněmovny Olgou Richterovou. Tato kampaň poukazuje na práva rodičů nebo jiné blízké osoby a hlavně důležitost jejich přítomnosti u vyšetření nebo hospitalizace jejich dětí.

Mezi hosty byla také herečka Kristýna Leichtová, která se stala patronkou tohoto projektu a její tvář se objevila i na vizuálech.

Další vstupy během večera se týkaly nově nabitých zkušeností s porodním gaučem, o které se podělil porodník Petr Holba spolu s porodní asistentkou Evou Mazáčovou. Porodní gauče jsou revoluční novinkou v českých porodnicích a pod názvem kampaně #kozaven jejich pořízení zajišťuje právě Nadační fond Propolis 33.

O porodech do vody a jejich benefitech pro maminku i miminko pohovořila doktorka Šárka Kožínová a neonatolog Hynek Canibal. Mezi hosty byl také profesor Michal Zikán z porodnice Na Bulovce, kterého vyzpovídala Misha Lebeda.

Večer se nesl v příjemné atmosféře, kterou měla na svědomí i Olga Lounová, která přítomným hostům zazpívala dvě písničky na nádvoří hotelu, kde byl zaparkovaný také jejich vůz, se kterým absolvovaly africký závod.

Zdroj a foto: Nadační fond Propolis 33

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *