Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pitíZábava

Žijeme gastronomií na festivalu MAKRO CZECH GASTRO FEST

Druhý ročník národního festivalu MAKRO CZECH GASTRO FEST, který se letos odehraje 12. a 13. dubna v prostorách pražského O2 universa, spojí dohromady profesionály z oboru gastronomie i milovníky jídla. Dva dny, čtyři podlaží, osm tematických sekcí, 20 profesionálních show, 30 partnerů a desítky pop-up restaurací i stánků z něj dělá unikátní celonárodní přehlídku gastronomie a moderních trendů v českém gastru.

„Druhý ročník a desítky partnerů jsou dokladem toho, že žijeme gastronomií a že se nám společně daří budovat respektovanou národní platformu pro gastro profesionály i milovníky dobrého jídla a pití, kteří se na MAKRO CZECH GASTRO FEST budou setkávat, budou ochutnávat, sdílet své zkušenosti a vzájemně se inspirovat. Vedle kuchařských show a kulinářských zážitků považuji za důležitou součást festivalu i ekonomické debaty a další odborné diskuse,“ říká generální ředitel makro ČR Jiří Nehasil a dodává, že budování silné odborné komunity je tou správnou hybnou silou, aby česká gastronomie byla i nadále atraktivní a prosperující.

První den festivalu bude vyhrazen zejména profesionálům z oblasti gastronomie, kteří budou mít možnost diskutovat, poslouchat názory odborníků o budoucnosti gastro podnikání a získají praktické informace i přehled o novinkách v sortimentu. Sobota bude patřit milovníkům dobrého jídla a pití z řad široké veřejnosti, kteří na čtyřech patrech O2 universa v pražských Vysočanech okusí rozmanité chutě ze všech koutů světa a potkají známé tváře nejen české gastro scény. Hlavním ambasadorem letošního ročníku MAKRO CZECH GASTRO FEST 2 bude známý šéfkuchař a moderátor kuchařských pořadů Zdeněk Pohlreich: „Je mi ctí, že se mohu stát ambasadorem této významné gastronomické události, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít. Těším se, že se tam uvidíme,“ vzkazuje.

 

Letošní ročník nabídne skvělé jídlo včetně ochutnávkových porcí zdarma, signature drink od koktejlového guru George Němce, jedinečný dezert od Vlada Ryasneho a Heleny Fléglové připravený speciálně pro tento festival. Součástí programu budou kuchařské show a soutěže Czech Latte Art Championship 2024 a Barista Junior 2024. Kromě nich zde potkáte osobnosti, jako je nejmladší vítězka soutěže MasterChef Kristína Nemčková, vítěz národního kola Bocuse D’Or ČR a ambasador makro akademie Dominik Unčovský, šéfkuchař Martin Makovička, marketingový profesionál v gastru Luboš Kastner, šéfkuchař a podnikatel v gastru Filip Sajler, vítěz Wahshoku World Challenge Jakub Horák, šéfkuchař Radek Příhonský, jeden z nejlepších českých someliérů Jakub Přibyl a další.

Podrobné informace o programu a hostech festivalu MAKRO CZECH GASTRO FEST 2 na stránkách www.makroczechgastrofest.cz.

Celý prostor O2 universa bude rozdělen do osmi tematických sekcí MAKRO CZECH GASTRO FEST 2. Záštitu nad jednotlivými z nich poskytli, kromě makro ČR, například Státní zdravotní ústav, Food’n Beverage Foundation nebo ambasador koktejlové kultury George Němec, který pro festival vytvořil vlastní signature drink,“ říká Lenka Slezáková ředitelka marketingu makro ČR.

V sekci Fresh market pod záštitou makro ČR se budou konat kuchařské a cukrářské show. Jednou z nich bude utkání mezi cukrářkou Helenou Fléglovou a cukrářským experimentátorem a lektorem Vladem Ryasnyym.

Sekce Instituce, kterou zaštiťuje Státní zdravotní ústav ČR, se promění na modelovou kantýnu budoucnosti, ve které zaměstnanci, klienti či pacienti budou dostávat kvalitní, vyváženou a chutnou stravu.

Umělá inteligence, technologie v gastronomii, názory významných ekonomů na gastro business, ale i diverzita a ženy v gastru, to jsou jen některá témata z více než patnácti panelových diskusí a inspirativních setkání v sekci GastroTek, kterou pořádá Food’n Beverage Foundation (Luboš Kastner a Filip Sajler). Součástí programu bude i vyhlášení soutěže 30 pod 30 ve světě gastronomie.

Samostatnou sekci budou mít také hotely nebo street foody pod záštitou České food truck asociace. Návštěvníci se mohou těšit na bohatou kávovou sekci připravenou ve spolupráci se Specialty Coffee Association ČR, ve které proběhnou soutěže Czech Latte Art Championship 2024 a Barista Junior 2024. Kdo preferuje místo kávy pivo, může se těšit na školu čepování v partnerské sekci.

Celým festivalem provedou moderátoři Evropy 2 Pavel Cejnar a Bob Švarc mladší, herečka a milovnice jídla Markéta Hrubešová, herečka Michaela Maurerová a youtuber a moderátor Karel Kovy Kovář.

MAKRO CZECH GASTRO FEST SEKCE
1. SEKCE FRESH MARKET
Na Fresh marketu se můžete těšit na představení novinek a šíře sortimentu pro všechny profesionály z oboru HoReCa. Součástí je i hlavní makro stage, kde budou probíhat kuchařské a cukrářské show na zadanou surovinu a za účasti zvučných jmen, jako jsou Martin Makovička, Jakub Horák, Helena Fléglová nebo Vojtěch Petržela. Celý den zde budou probíhat ochutnávky, zajímavé rozhovory a prezentace. ZÁŠTITA: MAKRO ČR

2. SEKCE GASTROTEK
Zde představíme vize lídrů české gastronomie do roku 2030. Ve více než patnácti odborných přednáškách, panelových diskusích a prezentacích uslyšíte názory nejen špičkových odborníků gastro scény, ale i ekonomů, specialistů na technologie a umělou inteligenci. Dalšími inspirativními tématy jsou diverzita v gastronomii, moderní gastro marketing a téma udělování michelinských hvězd. ZÁŠTITA: Food’n Beverage Foundation

3. INSTITUCE
Jak správně postavit kantýnu či velkou jídelnu, aby fungovala efektivně a správně, nebo jak připravit jídlo, aby chutnalo a bylo zdravé. To se dozvíte ve speciální sekci věnované aktuálním trendům v institucionálním stravování, tedy tam, kde se vaří ve velkém a pro hodně lidí. Program vznikl ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem. ZÁŠTITA: STÁTNÍ ZDRAVOTNÍ ÚSTAV ČR

4. BAR
V barové sekci představí George Němec signature drink navržený přímo pro festival. Další významné osobnosti předvedou své barové show a nebudou chybět ani diskuse o současné situaci na české barové scéně, jejím vývoji a aktuálních trendech. ZÁŠTITA: George Němec – Koktejlový guru

5. KÁVOVÁ SEKCE
Dobrá káva je nedílnou součástí gastro kultury. Na festivalu proběhne vyhlášení soutěží Czech Latte Art Championship 2024 a Barista Junior 2024, dále v této sekci proběhne prezentace vybraných kaváren a pražíren. ZÁŠTITA: Specialty Coffee Association Czech Republic

6. HOTELOVÁ SEKCE
Sekce připravovaná speciálně pro HoReCa partnery, tedy pro firmy podnikající v hotelnictví a gastru, se bude věnovat zejména debatě na téma aktuální trendy na hotelové scéně a efektivní řešení moderního stravování, například jak má vypadat moderní snídaňové řešení. SPOLUPRÁCE: Pytloun hotels

7. SEKCE STREET FOOD
Tato sekce slibuje další zážitek pro návštěvníky. Čtyři pop-up restaurace a stánky, kde můžete ochutnávat a objevovat aktuální trendy v rychlém občerstvení. Těšit se můžete na Radka Příhonského a jeho Taco Truck nebo Take it Eazy. ZÁŠTITA: Česká Food Trucková asociace

8. PARTNERSKÁ SEKCE
Na třicet dalších partnerských stánků nabídne své novinky na trhu a ochutnávky. Tito všichni spolu s makro ČR tvoří novou tradici – největší gastro přehlídku v České republice.

MAKRO CZECH GASTRO FEST AMBASADOŘI:
Zdeněk Pohlreich – šéfkuchař, gastronom, podnikatel a moderátor kuchařských pořadů, autor a vydavatel kuchařských knih a inspirativní osobnost českého gastra. „Chci, aby za mnou zůstávalo něco smysluplného. Nejen něco, co si budou lidé pamatovat, ale z čeho budou mít užitek,“ je jeho motto. Spolumajitel Café Imperial, Divinis a Next Door by Imperial. Hlavní ambasador letošního ročníku MAKRO CZECH GASTRO FEST 2.

Další ambasadoři:
Helena Fléglová – zakladatelka HF Pastry Academy
Členka Národního týmu kuchařů a cukrářů AKC ČR. Prostřednictvím své cukrářské školy přináší profesionálním i amatérským cukrářům nové znalosti, motivaci a inspiraci.

Luboš Kastner – místopředseda Food’n Beverage Foundation
Člen představenstva a garant projektu Moje restaurace Asociace malých a středních podniků a živnostníků České republiky. Marketingový profesionál podnikající v gastronomii, aktivní ve spolupráci s Hospodářskou komorou ČR.

Karel Kovy Kovář – youtuber, bloger a moderátor
Na svém YouTube kanálu, který má téměř milion odběratelů, probírá aktuální společenská a politická témata i odvrácenou stranu sociálních sítí. Jeho tvorba se zakládá na infotainmentu – propojení informací a zábavy.

Kristína Nemčková – světově nejmladší vítězka soutěže MasterChef
Absolventka prestižní Le Cordon Bleu v Londýně, sbírající zkušenosti v mnoha zahraničních michelinských restauracích.

George Němec – koktejlový guru
Milovník a propagátor barové a koktejlové kultury. Pracuje jako konzultant špičkových hotelových barů, pořádá školy míchání drinků a exkurze po vyhlášených pražských podnicích.

Jakub Přibyl – someliér
Trojnásobný mistr České republiky, držitel stříbrné a bronzové medaile z evropských someliérských soutěží. Jediný český držitel prestižního titulu na škole Court of Master Sommeliers – Advanced Sommelier.

Vlad Ryasnyy – cukrářský experimentátor a zakladatel značky Sugarlife
Lektor v cukrářské akademii HF Pastry Academy od Heleny Fléglové, kde předává své zkušenosti na cukrářských kurzech. Člen Národního týmu kuchařů a cukrářů AKC ČR.

Filip Sajler – General Secretary Bocuse D’Or Czech
Má za sebou praxi ve špičkových restauracích a cateringových společnostech v USA, Německu, Singapuru a v ČR. Absolvoval stáže u Michelinem oceněných šéfkuchařů, jako je Yannick Alléno, Armand Arnand nebo Norbert Niederkofler. Je také Founder & CEO ve společnostech Perfect Canteen & Perfect Catering.

Dominik Unčovský – vítěz národního kola Bocuse D’Or Czech 2023
Junior ambasador makro akademie. Kuchařské umění zdokonaloval v rakouském Kitzbühelu, kde pracoval v hotelu A-ROSA. Českou republiku bude letos zastupovat na evropském finále Bocuse D’Or v norském Trondheimu.

Zdroj a foto: MAKRO CZECH GASTRO FEST

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *