Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Pražská energetika i letos podporuje kulturu. V březnu vystaví dílo výtvarnice Ilony Loubkové

Pražská energetika (PRE) nepřestává ani letos podporovat kulturu v hlavním městě. Jednou z mnoha kulturních aktivit je pořádání výstav ve vlastní firemní galerii. Už příští týden zde představí veřejnosti výstavu díla výtvarnice Ilony Loubkové nazvanou Melancholická zastavení. Druhou letošní expozici konanou v Galerii PRE zahájí tradičně slavnostní vernisáž, která se uskuteční v pondělí 4. března v 18 hodin. Autorčino dílo, založené na metodě digitální malby, bude k vidění od následujícího dne až do 26. dubna.

Pražská energetika pokračuje v dlouholeté spolupráci s uměleckou agenturou Gejzír a v letošním roce už podruhé společně zvou všechny příznivce umění do firemní Galerie PRE. Své obrazy zde představí výtvarnice Ilona Loubková, která se specializuje na poměrně novou výtvarnou metodu rozšířenou mezi výtvarníky až ve druhé polovině 20. století.

„Celý tvůrčí proces začíná u počítače, kde s pomocí kreativního programu vytvořím reliéf. Ten následně přetisknu na hliníkovou desku. Pak začíná mnohahodinový proces, kdy se snažím co nejlépe doladit celou škálu barevných odstínů,“ přibližuje autorka, na jejíchž obrazech najdeme motivy květin, motocyklů nebo portrétů. „Vděčnými tématy Ilony Loubkové jsou ženy a muži, které doprovázejí andělé a opětovně příroda, bohatá flóra, především květy tajemných orchidejí, voňavých růží a lilií. Zde se opětovně projevují aspekty realisty, ale zároveň důsledného snílka naplněného pozitivními emocemi i jemnou citovostí všeho vesmírného krásna,“ vysvětluje historik umění a výtvarný teoretik Oldřich Vaňura. „Možná i z těchto důvodů jsou její výtvarná díla vhodnými náměty do současných interiérů moderních bytů,“ dodává kurátor výstavy Petr Šimáček z agentury Gejzír.

Ilona Loubková se narodila v roce 1963 v České Lípě. V letech 1982–1987 studovala kresbu a malbu na PF v Hradci Králové. Její první obrazy vznikaly na Vysočině pod vedením akademického malíře Miloslava Pečinky. V současné době žije a pracuje v Praze. Kromě digitální malby se věnuje také tradiční olejomalbě a fotografii.

„Po Iloně Loubkové se návštěvníci můžou těšit na mezinárodní výstavu obrazů s názvem Frankfurt – Praha – Bratislava. Hned po letní prázdninové pauze potom plánujeme přehlídku tvorby studentů nejen uměleckých škol. A v závěru roku k nám do galerie přiveze své obrazy a fotografie Němec Mike Köppel,“ upřesnil mluvčí PRE Karel Hanzelka.

Galerie PRE se nachází na adrese Na Hroudě 1492/4, Praha 10 – Vršovice. Otevřená je každý den od 12 do 18 hodin s výjimkou víkendu.

Zdroj a foto: Galerie PRE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *