Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Ke 110. výročí narození Bohumila Hrabala vydá Supraphon velký audioknižní komplet!

Kulturní svět si 28. března 2024 připomene 110. výročí narození legendárního spisovatele Bohumila Hrabala proslulého nejen v českém prostředí, ale i v kontextu kultury evropské a světové. K této příležitosti vydává Supraphon v edici velkých audioknižních kompletů s díly významných českých spisovatelů více než sedmihodinovou audioknihu s výběrem z jeho díla. Audioknihu s názvem BOHUMIL HRABAL: VÝBĚR Z DÍLA LEGENDÁRNÍHO SPISOVATELE namluvila celá řada talentovaných mladých herců, kteří vystihli svou interpretací Hrabalův originální jazyk, osobitý humorný nadhled i lyrismus. Audiokniha vyjde již 8. března 2024 na CD-MP3 i digitálně.

Bohumil Hrabal patří mezi nejvýznamnější české spisovatele 20. století, jeho 110. výročí narození si připomeneme 28. března 2024. Vydavatelství Supraphon vydá v edici audioknižních kompletů již v pátek 8. března audioknihu s příznačným názvem Bohumil Hrabal: Výběr z díla legendárního spisovatele.

V kombinaci archivních i zcela nových nahrávek jsou v audioknize vydané Supraphonem ve formátu CD-MP3 obsaženy: slavná novela Ostře sledované vlaky a povídky z knih Perličky na dně, Pábitelé, Domácí úkoly. Další povídky, které většinou ještě ve zvuku nevyšly, jsou vybrány z knih Morytáty a legendy či Povídky, črty a hovory. Ve většině z nich vnímáme občanské postoje, v 50. a 60. letech velmi statečné a odvážné, propojené s fabulačním mistrovstvím a hravou fantazií autora využívajícího vše, co se mu kdy v životě přihodilo, či co se kdy dozvěděl.

Producentka vydavatelství Supraphon Naďa Dvorská uvedla: Díky mistrovské interpretaci mladých herců, mezi kterými jsou Kryštof Hádek, Radúz Mácha, Ivan Lupták, Hana Kusnjerová, Radek Melša a Šimon Krupa, vnímáme ostřeji krutou a přesnou protikladnost životních dějů, jak je Bohumil Hrabal zachytil.“

V edici velkých audioknižních kompletů dosud u Supraphonu vyšly nahrávky s díly Oty Pavla, Karla Poláčka, Josefa Lady, Karla Čapka, Jaroslava Haška a 8. března 2024 na CD-mp3 i digitálně přibude titul Bohumil Hrabal: Výběr z díla legendárního spisovatele.

Celá edice na Supraphonline: https://www.supraphonline.cz/special/komplety-legendarnich-autoru

Multilink: https://supraphon.lnk.to/HrabalVyberZDila

Zdroj a foto: Supraphon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *