Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Bydlení

Se správnými prostředky zvládnete jarní úklid bez starostí

Příroda se začíná pomalu probouzet k životu a hrát všemi barvami. Stále více času chceme trávit venku nebo alespoň nechat proudit čerstvý vzduch našimi domovy. Ještě, než si začneme naplno užívat krásného počasí, je dobré probudit k životu i naše domácnosti a pustit se do velkého jarního úklidu. S tím se pojí například protřídění šatníku, mytí oken nebo důkladné vyčištění různých zákoutí ve všech místnostech. Úklid však nemusí být náročný, stačí si vytvořit systém, vzít kvalitní čistící prostředky a za chvíli máte hotovo.

Nikdo po vás nechce, abyste celý jarní úklid zvládli za jeden den. I přes to nemusíte trávit uklízením příliš mnoho času. Stačí když si určíte, jak budete postupovat. Začněte třeba jen jednou místností, kterou uklidíte opravdu důkladně. Uvidíte, že radost z výsledku vás namotivuje v úklidu pokračovat.

Pusťte do bytu více světla
První jarní paprsky dokáží odhalit mnoho věcí. Nejviditelnější z nich jsou špinavá okna. Po zimě může být na skle usazeno mnoho nečistot. Proto je dobré okna nejprve očistit teplou vodu a nevynechat také všechny záhyby, kliky nebo žaluzie. Následně zvolte kvalitní čisticí prostředek a okna doleštěte. Pro opravdu dokonalý výsledek zvolte Clin All in 1 s příjemnou citronovou vůní. Clin dokáže odstranit zbytky jemných nečistot a skla díky jeho složení s bio-alkoholem zůstanou beze šmouh. Díky tomu si užijete více slunečních paprsků také u sebe doma.

Na řadě je ložnice
Vyprat ložní prádlo, povlaky na polštáře a peřiny je samozřejmost. Po zimě to chce ale pořádný restart, pokud je to možné, dejte vyprat také deky, polštáře nebo ochranné vrstvy matrace. Nejlepším pomocníkem může být nový Persil EXPRET. Nová řada má vylepšené složení o extra benefity, které se postará o čistotu prádla do hloubky vláken, ale také účinné odstranění usazených nečistoty uvnitř mechanismu pračky. Varianta Sensitive je vhodná i pro citlivou pokožku a výborně se tak hodí na praní dětských lůžkovin.

Stejně důkladně postupujte s úklidem šatní skříně. Oblečení protřiďte, zimní kousky můžete po vyčištění skladovat ve vakuových pytlích, aby vám zbytečně nezabíraly místo. Pokud jste vytřídili oblečení, které už nosit nebudete, nebo vám už nedělá radost, rozhodně jej nevyhazujte. Zkuste ho poslat dál, určitě udělá radost někomu jinému.  Stávajícímu oblečení dopřejte kvalitní péči s vylepšenou řadou prémiových pracích prostředků Perwoll. Nová technologie Triple Renew vyhlazuje vlákna, oživuje barvy a dodá vašemu oblečení svěží vůni. Vybrat si můžete z variant pro černé i barevné prádlo.

Pro extra měkkost, jemnost a neodolatelnou vůni ložního prádla můžete do praní přidat aviváže Silan. Díky novému koncentrovanějšímu složení stačí menší množství prostředku, který zajistí dlouhotrvající svěžest. Vybrat si můžete z variant Fresh Sky, Magic Magnolia a Fresh Ocean.

Čistota půl zdraví
Na úklidovém seznamu by rozhodně neměla chybět koupelna a toaleta. Jsou to místa, kde se v našich domácnostech hromadí nejvíce nečistot. Je proto dobré důkladně vyčistit sanitární keramiku, vany a sprchové kouty. Bref účinně odstraňuje zbytky vodního kamene a po krátkém působení zanechá v celé koupelně hygienický lesk.

A pro vaši toaletu je tu Bref Spa Moments. WC bloky s unikátním složením s pečlivě vybranými esenciálními oleji přemění vaši toaletu na domácí wellness a udrží ji dokonale svěží a čistou. Můžete si pro jarní úklid vybrat ze třech variant: lehká a svěží Harmony, květinová a energetizující Vitality, moderní a čistá Serenity. Kterou si vyberete?

Nezapomínejte na kuchyňské spotřebiče
Během jarního úklidu nezapomínejte ani na pravidelnou údržbu našich největších pomocníků – kuchyňský spotřebičů. Pokud je to možné, zkuste spotřebiče poodtahovat, zbavit je nečistot a uklidit prostor pod nimi. Spotřebiče jsou často vyrobeny z choulostivých materiálů, proto při péči o ně zvolte vhodné prostředky a jemné utěrky. Spotřebičem, který jede na plné obrátky je myčka. Velký vliv na její výdrž má kvalita vody, ale také volba čisticích prostředků. Účinná kombinace prášku a gelu s extra posilovačem v nových kapslích Somat Excellance 5v1 se skvěle postará o čistotou mechanismu myčky, ale hlavně odstraní usazenou mastnotu a připálené zbytky jídla zaschlé až 72 hodin. S novými tabletami Somat, budete mít radost ze zářivě čistého nádobí po každém mytí.

Zdroj a foto: Henkel

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *