Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Móda

Etablovaná jména, začínající talenty i vhled do zahraniční tvorby: jarní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představuje kompletní program

Od 4.3.2024 začíná limitovaný prodej vstupenek na jarní Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Program přehlídek a akcí nadcházející edice FW24, která proběhne od 18. do 24. dubna v Tyršově domě a na dalších lokacích v Praze, se letos představí v novém pojetí.

„Hlavním pilířem nového konceptu MBPFW jsou tři exkluzivní galavečery, které kombinují módní přehlídku a afterparty,“ vysvětluje Lukáš Loskot, CEO MBPFW. Každý galavečer bude věnován specifické selekci, těšit se tak můžete na kurátorský výběr z několika kategorií. „Jsem rád, že mohu představit kurátory a kreativní ředitele, kteří se na jednotlivých galavečerech a jejich přehlídkách podílejí: Thea Prokop – šéfredaktorka magazínu Elle a Mária Kohútik – kreativní ředitelka Elle (MBPFW x VISA presents ELLE GALA – Czech & Slovak Runway), Lenka Šubrtová – šéfredaktorka titulu Dolce Vita a Jan Králíček – kreativní ředitel Dolce Vita (MBPFW GALA x MATTONI presents DOLCE VITA Czech & Slovak Fashion Design Students in Context), Nora Grundová – šéfredaktorka Harper’s Bazaar (MBPFW x PLOOM presents HARPER’S BAZAAR GALA – European Runway),“ uvádí kompletní sestavu Lukáš Loskot.

Přehlídkový program:
Čtvrtek 18. 4.
20:30 MBPFW x VISA presents ELLE GALA – Czech & Slovak Runway:
Liběna Rochová, Martina Špetlová, Michael Kovacik, Miro Sabo, NEHERA, On The Boat

Pátek 19. 4.
14:00 VANDA JANDA FULL TIME DIVA CAFÉ x NESPRESSO – press & client event
17:00 TOMÁŠ NĚMEC
20:30 MBPFW GALA x MATTONI presents DOLCE VITA Czech & Slovak Fashion Design Students in Context: Ateliér módní tvorby – UMPRUM, Technická univerzita v Liberci, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně: ateliér Design oděvu

Sobota 20. 4.
14:00 VAN GRAAF JUNIOR TALENT 2024 / MERCEDES-BENZ FASHION TALENT AWARD WINNER: EMEERREE (Madrid)
17:00 TOBIAS SCHUBERT
20:30 MBPFW x PLOOM presents HARPER’S BAZAAR GALA – European Runway:
Arturo Obegero (FR), Jean Gritsfeldt (UA), NEIGE (PL), PODYH (UA), Toos Franken (BE), Yiorgos Eleftheriades (GR)

Během tří přehlídkových dnů (od čtvrtku 18. do soboty 20. dubna) se kromě galavečerů budou konat také odpolední přehlídky, v jejichž rámci představí své nové kolekce na sezónu podzim/zima 2024 návrháři Vanda Janda v kolaboraci s partnerem Nespresso, Tomáš Němec a Tobias Schubert. Součástí odpoledních přehlídkových bloků je také již tradiční soutěž VAN GRAAF Junior Talent 2024 pro začínající tvůrce a opět se uskuteční i přehlídka zahraničního návrháře – vítěze mezinárodní soutěže Mercedes-Benz Fashion Talent Award v Madridu – EMEERREE.

„Jsme nadšeni, že můžeme být titulárním partnerem prestižního MBPFW, a zároveň hrdí na to, že Praha je jedním z exkluzivních míst módních přehlídek sítě Mercedes-Benz Fashion Week po celém světě. Letos vám přiblížíme našeho průkopnického ducha a evoluci značky Mercedes-Benz. Od designové ikony 300 SL „Gullwing“ k elektrické budoucnosti se špičkovou technologií našeho sedanu EQS. Těšíme se, že vám ukážeme, jak byly naše vozy vždy symbolem elegance, nadčasovosti a dokonalého stylu. Definice auta se mění, ale jedna věc zůstává. Je to Mercedes-Benz,“ říká Alexander Henzler, generální ředitel Mercedes-Benz Česká republika.

Finalisté soutěže VAN GRAAF Junior Talent 2024: Hana Valtová, Šimon Žák, Valerie Jurčíková, Vojtěch Lopour
MBPFW x ELLE RE-SEE SHOWROOM
Mimo přehlídkový program se mohou návštěvníci těšit na prodejní pop-up – výstavu kolekcí prezentovaných na přehlídce Czech & Slovak Runway v hotelu Four Seasons Prague. Akce bude volně přístupná veřejnosti v neděli 21. 4. od 15:00 do 19:00.

DALŠÍ AKCE V HLAVNÍM PROGRAMU
Sobota 20. 4. 23:00  PIGMENTARIUM x ARTURO OBEGERO: Azabache soirée
Středa 23. 4. 22:00 MBPFW CLOSING x EUPHORIA @MARIE B & BOKOVKA
Čtvrtek 18. 4. – sobota 20. 4. SISLEY PARIS BEAUTY & SPA LOUNGE, Four Seasons Hotel Prague

Kompletní program a podrobnosti k jednotlivým akcím na www.mbpfw.com.

Vstupenky na MBPFW FW24 jsou k dispozici v prodeji prostřednictvím portálu GoOut.

Zdroj a foto: www.mbpfw.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *