Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití💐 MDŽ

Oslavte MDŽ v rytmu růžové čokolády s citronovými tóny

Mezinárodní den žen je tu, pojďme proto společně udělat radost našim milovaným ženám! Pokud hledáte originální dárek pro maminku, babičku, sestru nebo kamarádku, kterým byste je potěšili, a zároveň chcete být o něco originálnější než loni, máme pro vás skvělý tip, se kterým zaručeně neuděláte krok vedle. Od nepaměti se totiž traduje, že láska prochází žaludkem a dobře víme, že nic nevyjádří lásku tak jako vlastnoručně dělaný dárek od srdce. Pojďte to spojit a zkuste recept na citronovou bábovkou s originální ruby čokoládou. Tato chuťová exploze je ideální volbou! Růžová čokoláda svou jemností oblaží vaše chuťové pohárky a citronový nádech dodá dezertu svěžest.

Nezapomeňte na ženy ve vašem okolí
Mezinárodní den žen není jen o symbolických gestech, ale především o projevech lásky, úcty a uznání všem ženám ve našem životě od maminky přes sestry, kamarádky, učitelky kolegyně až po babičky. Je to příležitost vyjádřit vděk za jejich neúnavnou péči, sílu, moudrost a lásku, kterou nám denně poskytují. A jak lépe vyjádřit svůj vděk a lásku než skvělým domácím pečením? Ne nadarmo se říká, že láska prochází žaludkem. Proto jsme pro vás připravili recept na úžasnou citronovou bábovku s ruby čokoládou, která je nejen lahodná, ale zároveň symbolizuje radost, štěstí a lásku – prostě vše, co chceme v tento den předat našim nejbližším milovaným ženám. Přidejte se k nám při oslavě tohoto významného dne a připravte svým milovaným ženám výjimečný dezert, který jim zanechá úsměv na tváři. Ať je váš Mezinárodní den žen plný lásky, radosti a chutí!

Dortová mouka pro výjimečné chvíle
Kvalitní a správně vybraná mouka je totiž základem každého úspěšného pečení. Proto jistě oceníte mouku šitou na míru, která posune váš sladký projev lásky na další úroveň. Moukou na míru přesně tomuto receptu i dalším jiným, je Babiččina mouka dortová. Jedná se o extra světlou mouku, která se díky svým unikátním vlastnostem skvěle pojí s ostatními surovinami v hladké těsto. Dezerty z této mouky mají lehkou konzistenci a jemně pórovitou strukturu. My ji doporučujeme použít namísto běžné hladké nebo polohrubé mouky ve vašich receptech na piškotové moučníky či bábovky. Pokud ji ale nikde neseženete, nezoufejte. Můžete ji totiž nahradit jinými moukami z portfolia Babiččina volby. Ideální jsou pro tento dezert také hladká mouka pšeničná, popřípadě hladká mouka špaldová, nebo loňská novinka. Všestranný génius, který spojuje pekařské vlastnosti různých mouk a je vhodný pro přípravu téměř každého receptu vyžadujícího mouku – Babiččina mouka univerzální.

Ingredience:
250 g hladké dortové mouky Babiččina volba
4 vejce
100 ml plnotučného mléka
100 ml zastudena lisovaného oleje
200 g krupicového cukru
1 chemicky neošetřený citron
90 g mletých ořechů
lžíce vanilkového cukru
2 lžičky kypřicího prášku
1 lžíce rumu

Poleva:
Ruby čokoláda
Lyofilizované maliny

Postup:
Nejprve předehřejte troubu na 180 °C a oddělte žloutky od bílků. Žloutky smíchejte s polovinou cukru a s vanilkovým cukrem a vyšlehejte do nadýchané, světlé pěny. Postupně zašlehejte mléko, rum a olej. V druhé nádobě smíchejte mouku, ořechy, kypřicí prášek, špetku soli a kůru z citronu s přidaným zbytkem cukru. Suchou směs vmíchejte do tekuté. V další nádobě vyšlehejte z bílků pevný sníh a opatrně jej vmíchejte do těsta. Formu na bábovku vymažte máslem a vysypte hrubou moukou. Vlijte do ní těsto, vložte do trouby a pečte asi 50 minut (až nebude těsto na špejli lepit). Po vychladnutí ozdobte bábovku rozpuštěnou čokoládou a posypte drcenými malinami.

Foto: Babiččina volba, GoodMills Česko

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *