Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Ze života

Hotel The Mozart Prague se připojí k Sofitel Legend

Společnost Courbet, v čele s Jeanem-Françoisem Ottem, a skupina Accor, přední světová skupina v oblasti hotelnictví, se spojily a uzavřely dohodu, která umožní skupině Accor převzít řízení hotelu The Mozart Prague. Po rozsáhlé renovaci se vyhlášený hotel The Mozart Prague připojí k prestižní značce Sofitel Legend. Hotel The Mozart Prague se stane součástí luxusních hotelů s výjimečnou historií a nadstandardními službami. Toto rozhodnutí je v souladu s plány společnosti Courbet na budování partnerství s předními firmami v hotelovém průmyslu a zároveň odpovídá plánům skupině Accor na rozšiřování značky Sofitel Legend a dalšího rozvoje jejích sítě luxusních a lifestylových hotelů.

Hotel The Mozart Prague, který vlastní skupina Courbet, je součástí dědictví rodiny Ottových od roku 1999. Ikonický hotel se nachází v historickém centru Prahy a je situován v blízkosti Karlova mostu. Hotel s bohatou historií, sahající do 17. století, hostil mnoho osobností jako jsou Wolfgang Amadeus Mozart, Richard Wagner, ale také osobnost moderní doby Václava Havla.

Sofitel Legend: prestižní značka luxusních hotelů
Hotel The Mozart Prague dokonale vystihuje ducha a DNA Sofitel Legend svým bohatým historickým a kulturním dědictvím. Sofitel Legend je součástí Sofitelu, jediné značky luxusních hotelů francouzského původu, která nabízí výjimečná místa s jedinečným charakterem: srdečnost, upřímnost a sofistikovaný luxus s nezaměnitelným francouzským šarmem.

Zařazení hotelu The Mozart Prague do Sofitel Legend jej učiní sedmým klenotem v exkluzivní a výjimečné sbírce luxusních zařízení této značky.  Značka Sofitel Legend zahrnuje ikonické hotely oceňované pro jejich nadčasovou eleganci a schopnost reflektovat historické události, které formovaly nezapomenutelné prostředí plné příběhů z minulosti. Od napsání mistrovského díla Agathy Christie „Smrt na Nilu“ po líbánky Charlieho Chaplina a Paulette Godard až po zrození Jamese Bonda se hotel The Mozart Prague připojuje k této vybrané síti, aby sdílel příběh místa, kde Wolfgang Amadeus Mozart napsal Šest německých tanců.

Hotel se stane druhým Sofitel Legend v Evropě a připojí se k Sofitel Legend The Grand v Amsterdamu v Nizozemsku. Mezi další hotely v celosvětovém portfoliu značky patří Sofitel Legend Old Cataract v egyptském Asuánu, Sofitel Legend Casco Viejo v Panamě; Sofitel Legend Santa Clara v Cartageně v Kolumbii; Sofitel Legend The Metropole v Hanoji ve Vietnamu a Sofitel Legend People’s Grand v Si-an v Číně. Hotel nabídne další pohled na město Prahu: elegantní město hluboce zakořeněné ve své minulosti a kultuře.

Oficiální otevření je plánováno na rok 2027
Hotel projde ambiciózním renovačním programem pod vedením renomovaného pražského architekta Iva Nahálky, aby splnil standardy značky Sofitel Legend. Luxusní zážitek v hotelu ještě umocní nová restaurace. Během celého procesu revitalizace bude kladeno velké úsilí na zachování majestátních exteriérů slavného hotelu s úctou a respektem. Hotel The Mozart Prague skutečně představuje významnou stavbu s ojedinělou historií a vazbou na město Praha a jeho dědictví.

Do začátku rekonstrukčních prací bude hotel The Mozart Prague řízen společností Accor a zachová si své stávající označení. Po rekonstrukci, jež má být dokončena v roce 2027, hotel znovu otevře jako Sofitel Legend The Mozart Prague.

Dvě společnosti sdílející společné hodnoty
Skupina Accor a značka Sofitel Legend se jednoznačně ukázaly jako správná volba pro řízení hotelu The Mozart Prague. Sofitel Legend dokonale koresponduje s autentičností místa, které je proslulé svou historií a elegancí, a má zkušenosti a globální postavení, které pomohou zachovat originální charakter této neskutečné budovy.

Jean-François Ott, prezident společnosti Courbet, vysvětluje: „Praha je město mého srdce. V roce 1990 jsem tam za všechny své úspory koupil první budovu. Usadil jsem se, vybudoval jsem svůj život a založil rodinu. Miluji toto město, respektuji ho a cením si ho. Vlastním hotel The Mozart Prague 25 let, nejen proto pro mě bylo důležité vybrat si toho nejlepšího partnera, kterému svěřím jeho řízení. Accor o to skutečně usiloval a prokázal opravdový zájem. Naše společné hodnoty hledání autenticity, zachování historie a podpora místní kultury potvrdily naši touhu postupovat se značkou Sofitel Legend.“

Maud Bailly, generální ředitelka Sofitel Legend, Sofitel, MGallery a Emblems, dodává: „Hotel The Mozart Prague dokonale doplňuje naši mozaiku pečlivě vybraných jedinečných destinací a umožňuje nám přidat hotel v této evropské metropoli s neuvěřitelně bohatým architektonickým a uměleckým dědictvím. Více než jen hotely, tyto živé legendy jsou ozvěnou tiše šeptaných tajemství, autentických setkání a mimořádných příběhů, které se píšou každý den. Budeme moci nabídnout našim klientům rafinovaný luxus v hotelu, který je zakořeněn ve své místní kultuře a oslavuje svou lokalitu.“Společnosti Courbet poskytly poradenství společnost Wingate v Paříži a J&T Banka v Praze, která je historickou bankou pro The Mozart Prague.

Foto: archiv Hotel The Mozart Prague

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *