Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Seriál Šógun láme rekordy s 9 mil. zhlédnutí globálně na Hulu a Disney+

Seriál z produkce FX se stal celosvětově nejsledovanější premiérou v kategorii hraných seriálů určených dospělým divákům.

Desetidílná minisérie Šógun od FX, výpravná sága o válce, vášni a moci odehrávající se ve feudálním Japonsku podle bestselleru Jamese Clavella, zaznamenala celosvětově 9 milionů zhlédnutí* na Hulu a Disney+ během prvních šesti dnů od uvedení.

V USA je Šógun nejsledovanějším seriálem z produkce FX, těsně před druhou řadou seriálu Medvěd, k čemuž přispěla i sledovanost Hulu na Disney+. Celosvětově je seriál premiérovou jedničkou napříč kategorií hraných seriálů určených dospělým divákům a to i před první řadou seriálu Kardashians.

První tři epizody seriálu Šógun jsou nyní k dispozici na Disney+, nový díl bude uveden každé úterý až do 23. dubna.
Seriál vytvořila Rachel Kondová a Justin Marks, Marks byl zároveň showrunnerem a výkonným producentem seriálu. Dalšími výkonnými producenty jsou Michaela Clavellová, Edward L. McDonnell, Michael De Luca a Kondová. Vedle Cosma Jarvise v roli Johna Blackthorna, se v seriálu objevuje uznávané japonské herecké obsazení – Hirojuki Sanada jako vládce Joši Toranaga, Anna Sawai jako Toda Mariko, Tadanobu Asano jako Kašigi Jabušige, Hiroto Kanai jako Kašigi Omi, Takehiro Hira jako Išido Kazunari, Moeka Hoši jako Usami Fudži, Tokuma Nišioka jako Toda Hiromacu, Šinosuke Abe jako Buntaró, Juki Kura jako Joši Nagakado, Juka Kouri jako Kiku a Fumi Nikaido jako Očiba no Kata.

*Počet zhlédnutí je definován celkovým časem zhlédnutí dělený délkou seriálu

Zdroj a foto: Disney+

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *