Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Móda💐 MDŽ

Světový den žen: Jak na emancipaci vašeho šatníku? 

Módou můžeme světu ukázat nejen co se nám líbí, ale vyjádřit i své společenské postoje. Nebylo tomu tak vždycky. Proto si na Mezinárodního den žen připomínáme práva, která ženy postupně získaly, a to nejen v oblasti módy. Jak feminismus ovlivní módu v roce 2024? A jaké barvy tento směr symbolizují? Pro fashion tipy jsme vyrazili do Fashion Arena Prague Outlet. 

V barvách feminismu 
Po celou dobu feministického boje byly protestními barvami fialová, zelená a bílá. Dodnes se spekuluje, proč sufražetky v roce 1908 pro své hnutí zvolily právě tyto odstíny. Vysvětlení existuje několik. Bílá reprezentuje čistotu a zelená naději na nový začátek. Fialová podle některých symbolizuje spravedlnost, loajalitu a vytrvalost. Jiní tvrdí, že symbolizuje královskou krev, která koluje v žilách každé feministky. Výrazné zelené doplňky se skvěle hodí k jednobarevného kostýmku nebo černému outfitu.

Tip: Brýle Miu Miu, obchod Sunglass Hut, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 9 674 Kč, outletová cena 6 752,90 Kč. Kabelka Mango, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 799 Kč, outletová cena 549 Kč. Prvky z pánského šatníku 

Ženy se v průběhu historie od genderových stereotypů distancovaly různě. Nejvýraznější připomínkou ženské emancipace bylo přebírání kousků z pánského šatníku. Coco Chanel jako průkopníci v této oblasti všichni známe, ale věděli jste, že novodobý trend barevných kostýmků zavedla politička Angela Merkel? Ta za svou kariéru kancléřky nosila saka ve všech barvách duhy. Inspirujte se i vy a oblečte třeba lila kostýmek značky Karl Lagerfeld spolu s fialovými lodičkami.

Tip: Komplet Karl Lagerfeld, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 21 598 Kč, outletová cena 15 118 Kč. Komplet Pinko, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 13 650 Kč, outletová cena 4 500 Kč. Lodičky Högl, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 4 299 Kč, outletová cena 2 999 Kč. 

Cigaretové kalhoty s úzkým střihem a elegantním vzhledem, symbolizují sofistikovanost a bourání stereotypů v pracovním prostředí. Když Amelia Bloomer v 19. století představila kalhoty pro ženy, nevědomky položila základ pro módní revoluci. Každý střih kalhot od té doby vypráví příběh ženské emancipace a cesty za rovnoprávností. Široké kalhoty na druhou stranu poskytují pohodlí a volnost pohybu. Elegantní střihy se nebojte kombinovat s výraznými doplňky, třeba kabelkou s ozdobnými prvky, outfitu tak dodáte originální nádech.

Tip: Kalhoty Comma, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 3 599 Kč, outletová cena 2 599 Kč. Kalhoty Pinko, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 3 900 Kč, outletová cena 1 950 Kč. Boty Högl, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 4 499 Kč, outletová cena 3 099 Kč. Kabelka Karl Lagerfeld, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 6 499 Kč, outletová cena 4 549 Kč.

Věděli jste, že i nestárnoucí trenčkot byl původně určen vojáky? Ostatně jde o složeninu ze slov “trench coat” – tedy příkopový kabát. Populární byl díky nepromokavému a lehkému materiálu. Od 60. let 20.století si vybojoval své místo i v dámském šatníku, a to hlavně díky filmu Snídaně u Tiffanyho, kde ho oblékla Audrey Hepburn. Ke kabátu se skvěle hodí výraznější doplňky jako třeba károvaný klobouk nebo výrazné tenisky s fialovými prvky.

Tip: Kabát Comma, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 9 599 Kč, outletová cena 6 999 Kč. Klobouk Karl Lagerfeld, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 3 599 Kč, outletová cena 2 519 Kč. Trenčkot Tommy Hilfiger, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 10 499 Kč, outletová cena 7 343 Kč. 

Po vzoru Twiggy 
Minisukně se v 60.letech staly díky modelce Twiggy symbolem rovnoprávnosti. V současnosti reprezentují nejen módní svobodu, ale i pokračující boj proti objektivizaci ženského těla. Zdůrazňují, že ženská práva zahrnují i právo žen oblékat se podle vlastního výběru a svobodně odhalovat své tělo. Pokud zvolíte zeleno-černou sukni, zkombinujte ji s černým oversized topem a lodičkami. Náš tip: Maxi sukni v paletě fialové krásně doplníte crop top vrškem nebo trenčkotem.

Tip: Sukně Karl Lagerfeld, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 6 499 Kč, outletová cena 4 549 Kč. Sukně Only, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 849 Kč, outletová cena 425 Kč. 

Zdroj a foto: www.fashion-arena.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *