Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Jednou rváč, vždycky rváč. I na lvech. Matematika zločinu si odnáší historicky prvního Českého lva pro Voyo

Česká a filmová televizní akademie rozhodla. V kategorii nejlepší televizní film nebo minisérie letos zvítězil třídílný Voyo Originál režiséra Petera Bebjaka. Ten získal cenu v konkurenci s filmem Cesta do tmy Jiřího Svobody a minisérie Docent Jiřího Stracha. Jedná se o prvního Českého lva za původní dramatickou tvorbu v historii televize Nova. Minisérii pro Voyo natočila uznávaná produkční společnost DNA Production s producenty Rasťo Šestákem a Peterem Bebjakem. Kreativní producentkou za Voyo je Iva K. Jestřábová. Matematiku zločinu mohou diváci zhlédnout na Voyo.

„Tohle je první Český lev nejen pro seriál na Voyo, ale také pro televizi Nova, takže máme obrovskou radost,“ říká kreativní producentka série Iva K. Jestřábová a dodává: „Jsem moc vděčná, že nám Nova vytvořila vhodný prostor, dala velkou porci důvěry a že mohl podobný, produkčně opravdu extrémně náročný, projekt vzniknout. A největší poděkování patří divákům, a to za to, že oceňují tuzemské seriály a minisérie. Právě díky jejich podpoře může vznikat takové množství kvalitní původní lokální tvorby. Nebála bych se tuto dobu označit za zlatý věk televize.“

Matematika zločinu vypráví o novinářce Magdaleně Sodomkové (Lucie Štěpánková), které napíše z indonéského vězení Tomáš Toman (Jan Nedbal). Byl zadržen na útěku před českou spravedlností a tvrdí, že zločin, za který byl odsouzen k dvanácti a půl letům vězení, nespáchal. Do vězení ho prý poslal sporný posudek soudního znalce přezdívaného Matematik zločinu (Jiří Bartoška). Je možné, že by se expert tentokrát přepočítal? Sodomková se do Tomanova případu noří a postupně zjišťuje, že na něm hodně věcí nesedí…

„Pro mě, jako producenta, to byl jeden z nejtěžších projektů, na kterém jsem se kdy podílel. Náročné to bylo zejména proto, že jsme pracovali se skutečnými lidmi, jejichž důvěru jsme si museli vybudovat a nemohli jsme je v žádném případě zklamat. Moc bych proto chtěl poděkovat Magdaleně Sodomkové a Brit Jensen, které celou kauzu iniciovaly a také Tomáši Tomanovi, za jejich důvěru. A velký dík patří i všem kolegům, bez kterých by tato minisérie nemohla vzniknout,“ říká producent DNA Production Rasťo Šesták.

Zdroj a foto: TV Nova

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *