Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zdraví

Kde se vzaly očistné půsty a jaký mají vliv na naše tělo?

S příchodem jara nastává doba obnovy a nových začátků. Stejně jako příroda se probouzí ze zimního spánku, i my můžeme využít této příležitosti k očistě a obnovení našeho těla i mysli. Jednou z účinných metod, jak nastartovat detoxikační a hojivé procesy v těle, je zařadit do svého jídelníčku více bylinek a dopřát tělu očistnou kúru. Přidání bylin do vaší každodenní rutiny přinese mnoho výhod, které zpravidla zanedlouho pocítíte v podobě většího množství energie, zlepšení trávení a zvýšené odolnosti proti nemocem.

„Pokud se do očišťování těla pustíte, myslete na to, že klíčové je volit bylinky, které jsou BIO certifikované. Pokud někdo pojídá a popíjí bylinu bez certifikace, není to bylina, ale kytička. U takové rostliny si nemůžete být jistí, zda a kolik obsahuje pesticidů, ATB a hormonů z půdy. A to potom nikdy nebude fungovat,“ zdůrazňuje význam BIO produktů naturopatka Helena Neumannová, pod jejímaž rukama vzniklo Levandulové údolí a BIO manufaktura je její každodenní láskou.

Očistné kúry a jejich role z hlediska tradice
Půsty patřily odjakživa k naší slovanské kultuře. A prověřené je mají i jiné léčivé metody a techniky, ať půjdeme do historie židovského národa, arabského nebo Ajurvédy či Čínské medicíny. Na očistě těla, mysli i duše, jako jedné z nejefektivnějších léčebných metod, se shodují lidé a naši předci po celém světě.

U nás se půsty držely nejčastěji v období pomasopustním, tedy od Popeleční středy, která letos připadla na sv. Valentýna, až do Velikonoc. Takový půst měl lidem odlehčit po karnevalových oslavách a masopustních hodech. Únor byl zároveň měsíc, kdy lidem docházely pomalu zásoby z podzimu a léta – naložené, sušené, zavařené či kvašené, a tak se půst stal také nuceným zvykem. Tělo po Vánocích, tříkrálové koledě a masopustním veselí nabíralo sílu a energii na jarní práce, jarní probuzení matky země a častější pobyt venku v přírodě než doma u pece, či za okny. Jednalo se tedy o půst praktický, co do zdraví, tak i domácí kasu.

Léčba půsty
Vedle těchto preventivních, očistných půstů, máme i ty léčebné, při potravinových intolerancích anebo problémech s chronickými onemocněními. Dnes již víme, že mikrobiom je naším druhým mozkem a je třeba ho opečovávat, a tudíž i čistit. Takové kúry se doporučují také jako prevence atopickým ekzémům, při léčbě lupénky, akné, dermatitis, u onemocnění trávícího systému a také při snížené nebo úplné ztrátě imunity. Jak vysvětluje Helena Neumannová, kúru s produkty z Levandulového údolí může dělat každý dospělý člověk, u dětí vypadá trochu jinak: „Začínáme očistou jater, slinivky, trávicího systému včetně mikrobiomu jednou lžicí BIO Ostropestřecové pasty denně. Současně s touto pastou pijeme denně ráno BIO Zelený čaj s Levandulí Chodouňskou a večer BIO Levandulový čaj. Po dobrání pasty pokračujeme s BIO Mátovým extraktem také lžíci denně. A stále pijeme čaje. Tuto kúru můžeme podpořit balíčkem Serotonin tančí s Dopaminem, pokud chceme zvýšit hladinu hormonu štěstí serotoninu a zároveň zažít větší příval energie. K této kúře doporučuji snížit ve stravě příjem sacharidů a masa. A zcela vypustit cukr. Touto cestou máme mnoho vyléčených nebo výjimečně zlepšených onemocnění.“

A jak dlouho by měl půst trvat?
V dnešní uspěchané době víme, že každé tělo reaguje na půst jinak. Někdo praktikuje jednou týdně očistu těla hladověním a pitím pouze bylin. Ten, kdo celý den půst nevydrží, může najet na tzv. přerušovaný půst. Tzn. jíte 12 hodin a 12 ne. Nebo, pokud potřebujete větší očistu, jíte 8 hodin a 14 hodin nejíte.

Jdete-li do úplného půstu, kdy popíjíte jen vodu a bylinky, a jste-li začátečník, začněte nejprve jednou týdně jeden den. A uvidíte, jak se budete cítit. Pak můžete zkusit třídenní půst nebo klidně měsíc, dva přerušované půsty. Nemocný člověk, který již chce řešit nějaký závažný problém by ale měl zvážit dlouhodobější očistu. Například u trávících onemocnění je třeba čistit tělo i několik měsíců a celkově přehodnotit stravování. Pak samozřejmě nehovoříme o půstu úplném ale vyvážené minimalistické výživě založené ideálně na RAW stravě. To se pak dá vyléčit téměř cokoliv. „Máme to štěstí, že u nás roste světový unikát BIO Levandule Chodouňská, která má výjimečné množství antioxidantů, flavonoidů, atidepresantů a dalších skvělých látek, které při takovýchto kúrách pomohou obnovit nervovou soustavu i funkci mikrobiomu a srdce. Proto bych ji doporučila každému ať již jako prevenci, nebo po konzultaci s naturopatem jako způsob léčby určitého onemocnění,“ uzavírá Helena Neumannová.

TIP: Mátový sirup v BIO kvalitě  
Ne náhodou považuje arabský svět po ránu zelený čaj s mátou peprnou nebo čistý mátový čaj za zázrak a lékaře na všechno. Jde především o detox mikrobiomu a trávící soustavy, která stojí za zdravou imunitou a krásným vzhledem kůže, vlasů a nehtů. Máta prostě umí malé zázraky – očistí okamžitě, dlouhodobě a efektivně střevo a celý zažívací systém, pomůže při žaludečních křečích, vysokém tlaku i rýmě či astmatu. Na e-shopu Levandulového údolí pořídíte kvalitní BIO Mátový sirup buď samostatně, nebo nově také v balíčku 3 různých sirupů – máta, levandule a vitaminový mix, který chutná především dětem.

Varianta pro diabetiky
100% čistý certifikovaný extrakt z máty peprné v BIO kvalitě je doplněn o pár kapek BIO citronové šťávy. Neobsahuje cukr, takže je vhodnou variantou při očistné kúře také pro diabetiky. BIO máta peprná je totiž skvělým pomocníkem při povzbuzení organismu a detoxu mikrobiomu – očistí okamžitě, dlouhodobě a efektivně střevo a celý zažívací systém, pomůže při žaludečních křečích, vysokém tlaku, rýmě či astmatu. Užívá se denně lžíce do 0,5 l teplé či studené vody a po 5 minutách se vypije. Mátový extrakt se také skvěle hodí do míchaných drinků.

Veselé střevo a klidná mysl
Vybrali jsme to nejlepší s BIO Levandulí Chodouňskou, abychom posílili celý trávicí a nervový systém, a celkově pomohli tělu vrátit se do klidu a příjemného rozpoložení. V balíčku Veselé střevo najdete 2 čaje s Levandulí Chodouňskou, zelený a konopný, a balení BIO RAW VEGAN tyčinek s levandulí, po kterých nepřibere ani deko, protože jsou bez lepku, bez cukru a plné vitamínů z jahod a divokých višní. S kouzelnými flavonoidy a antioxidanty obsaženými v BIO Levandulí Chodouňské rozjedete přirozené procesy regenerace ve vašem těle.

BIO Ostropestřecová pasta s Levandulí Chodouňskou
BIO Ostropestřecová pasta s BIO levandulí je unikátem v Evropě a pravděpodobně i na světě. Ostropestřec mariánský je známý pro své detoxikační vlastnosti, kterými pozitivně působí na játra, mikrobiom, slinivku i žlučník. V kombinaci s BIO Levandulí Chodouňskou, která má světově unikátní množství přírodních antioxidantů, flavonoidů a antidepresantů navíc podpoří celkovou harmonizaci a obnovu CNS. Pokud tedy hledáte pomocníka při očistě těla a řešení problémů s játry, bude Ostropestřecová pasta z Levandulového údolí tím správným pomocníkem pro vás.

Zdroj a foto: Levandulové údolí 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *