Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Bydlení

Bojujete s nedostatkem místa v domácnosti? Skvělým řešením jsou posuvné dveře

Řada z nás se doma potýká s nedostatkem místa. Pomoci mohou posuvné dveře, které na rozdíl od klasických otočných dveří nepotřebují při otevírání volný prostor v místnosti. Zároveň vyřeší problém dvou dveřích potkávajících se v jednom rohu. Je možné si vybrat mezi dveřmi, které se zasouvají do pouzdra ve stěně, nebo takovými, které se posouvají po stěně. Jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých řešení? A nepokazí takové dveře celkový vzhled domácnosti?

Na stěnu i do pouzdra
Jak se rozhodnout, který typ posuvných dveří zvolit? Pokud preferujete jednoduché řešení bez větších stavebních zásahů, ideální volbou jsou posuvné dveře na stěnu. Jejich instalace je velmi rychlá a nevyžaduje žádné bourání. Pokud vám nevadí větší stavební zásahy do stávajících příček a zdí, například pokud se chystáte na větší rekonstrukci svého bydlení, můžete si vybrat posuvné dveře do stavebního pouzdra, u kterých se dveřní křídlo při otevření schová z velké části do zdi.

Pokud si nejste jistí, jak při celém procesu, který kromě výběru dveří zahrnuje také správné zaměření a montáž, postupovat, nejlepším řešením je obrátit se na profesionály. „V našich franšízových prodejnách nabízíme odborné poradenství. Profesionální a milý personál od zákazníka zjistí jeho představy a požadavky, pomůže mu zorientovat se v nabídce a doporučí mu vhodné řešení. V prodejnách je také možnost si tzv. naživo prohlédnout jednotlivé typy dveří, různé povrchy i dekory. Naším zákazníkům nabízíme také možnost objednat si odbornou montáž, kterou zajišťují proškolení montážníci. Zákazníci tak mají jistotu, že dveře budou namontované správně, zároveň ušetří svůj čas, a navíc od nás ještě získají prodlouženou záruku 5 let,“ popisuje Martin Dozrál, generální ředitel společnosti SOLODOOR, sušického výrobce interiérových dveří a zárubní.

Moderní design a další výhody
Posuvné dveře jsou nejen praktickým řešením, ale také designovým prvkem, který krásně doplní a pozvedne vzhled každého interiéru. „Naše posuvné dveře jsou dostupné v široké škále různých dekorů a povrchů, včetně SOLO MATRIX a SOLO 3D vyznačujících se opravdu autentickým dřevěným vzhledem a dokonalou imitací jeho struktury nejen na pohled, ale i na dotek – pohmatem cítíte jemné drážky. Každý si tedy může zvolit podle svého vkusu. Vzhledem k tomu, že k dispozici jsou i prosklené varianty, hodí se tento typ dveří opravdu do každého interiéru,“ vysvětluje Martin Dozrál.

Využití posuvných dveří přináší také další výhody – bezbariérovost a bezhlučné otevírání a zavírání. S dveřním křídlem se lehce manipuluje a díky absenci prahu se posuvné dveře skvěle hodí do domácností seniorů či handicapovaných lidí. Díky způsobu otevírání a zavírání je zcela eliminován nechtěný hluk spojený se zabouchnutím dveří způsobeným průvanem nebo nepozornými dětmi.

Zdroj a foto: SOLODOOR a.s.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *