Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityZábava

David Koller má před sebou poslední část turné k albu LP XXIII, které má 2 nominace na Anděla. Láká na něj novým živým videem

David Koller vyráží se svojí kapelou na poslední část turné k albu LP XXIII. Zatímco loni populární hudebník zařazoval do programu nové skladby postupně, jak k nim vycházely videoklipy, tentokrát posluchači dostanou vše najednou. Novinkou na playlistu budou kromě největších hitů i dlouho nehrané skladby z jeho debutového alba, které slaví třicet let od vydání. Turné začne 14. 3. v Novém Jičíně a skončí 26. dubna. Některé zastávky jsou měsíc před začátkem již vyprodané. To, že je David Koller se svojí kapelou před koncertním turné ve vrcholné formě, dokládá i nové video ke skladbě Nazí do kaktusů. Hudebníci ho natočili živě ve studiu v Mikulově.  

„Kromě novinek a největších hitů zahrajeme i písničky z mojí první sólovky. Během oslav ke třiceti letům desky Černý kočky mokrý žáby jsem si uvědomil, že stejné výročí má i toto album. A bylo by škoda si to nepřipomenout. Na koncertech z něj hrajeme jenom Chci zas v tobě spát a Na mě zapomeň. Takže některé skladby znovu oprášíme,“ říká David Koller, který je aktuálně nominovaný na Ceny Anděl v kategoriích Album a Sólový interpret.

Zatím poslední album Davida Kollera LP XXIII provázel loni zajímavý koncept vydání. Songy My se vám ozveme, Planeta bez paměti, Pouta, Vězenkyně, Není o čem a Spokojená vyšly jako singly, které zároveň doprovodily videoklipy. V den vydání alba, se objevil sedmý singl a klip Bodlák. Takový přístup umožňil posluchačům každou písničku pořádně „zažít“. Kollerova kapela pak postupně novinky zařazovala do koncertního repertoáru a dotáčela videa ke všem skladbám. Na nich se autorsky podíleli také hudebníci a textaři Jáchym Topol nebo Michal Ambrož.

Na konec roku, konkrétně 4. prosince, chystá David Koller vánoční koncert ve Foru Karlín. Jeho program i hosty bude odtajňovat během roku. Vstupenky jsou již v předprodeji.

DAVID KOLLER TOUR LP XXIII.  
15/3 – Frýdek Místek / Národní dům
22/3 – Havlíčkův Brod // OKO
23/3 – Tábor // Palcát
11/4 – Hradec Králové // Petrof Gallery
12/4 – Trutnov // UFFO
13/4 – Liberec // Vratislavice 101010
17/4 – Kolín // Divadlo Kolín
18/4 – Plzeň // Měšťanská Beseda
26/4 – Litomyšl // Smetanův Dům

Foto: archiv D. Kollera

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *