Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Děti

Struny dětem příští víkend lákají na koncerty nejrůznějších žánrů i hudební a divadelní workshopy

Muzikálové písně, jazz, swing ale i beatbox nebo world music nabídne již příští víkend 22. až 24. března v divadle Minor rodinný festival Struny dětem, který v letošním roce slaví půlkulaté 15. narozeniny. Program šitý na míru dětským uším láká například na koncerty zpěvačky Radky Fišarové, vokálního sextetu Skety, hravé tátovské kapely Hm…, jemného jazzového kvarteta Invisible World či swingové zpěvačky Kateřiny Steinerové.

Velkou událostí budou dvě festivalové premiéry – Nevýchovný koncert skladatele, dirigenta a pianisty Jana Kučery na texty básnířky Hany Kašákové interpretované zpěvačkou Markétou Šandovou. A velmi očekávaná premiéra Pociť Pocit z hudební dílny oceňované Beaty Hlavenkové na motivy scénáře Ester Staré a v režii Ondřeje Nosálka. Hlavní role sourozenců ztvárnili Gabriela Vermelho a Gustav Hašek a jako jejich mladší alter ega se představí Helena Nádobová a Václav Trojan. Koncerty ve festivalovém programu doplňují hudební i divadelní workshopy, které vedou profesionální umělci, například Leona Černá Stříbrná, Eliška Vidomus nebo divadelní sdružení Storytelling CZ.

Jednotlivé akce jsou rozděleny dle věkových kategorií. Kompletní program a všechny podrobné informace jsou k dispozici na www.strunydetem.cz. Vstupenky je možné zakoupit na webových stránkách festivalu nebo v pokladně divadla Minor.

Festival Struny dětem si od prvního ročníku zakládá na žánrové pestrosti i umělecké kvalitě a nabízí vesměs koncerty či představení umělců, kteří před dětským publikem zpravidla nevystupují. „Dochází tak mnohdy k překvapením a milým zážitkům na obou stranách, jak malých diváků, tak umělců,“ říká s úsměvem ředitelka festivalu Dana Syrová a dodává: „program vždy připravujeme tak, aby si na své přišly všechny věkové kategorie, od úplně nejmenších až po ty odrostlejší.“  V programu tak například najdeme koncerty pro děti do tří let, s nimiž rodiče mohou vyrazit na „swingovky“ v podání Kateřiny Steinerové nebo naopak koncert mistra světa v loopingu a beatboxera Endrua a jeho hudebního kolegy Jena Hovorky.

Struny dětem oslaví své 15. narozeniny hned několika premiérami. Nabídne premiéru písniček pro děti dirigenta, skladatele a klavíristy Jana Kučery, které připravil společně s textařkou a básnířkou Hanou Kašákovou a zpěvačkou Markétou Šandovou. Koncert s názvem Nevýchovný koncert Jana Kučery slibuje nejen pořádnou porci chytlavé muziky, ale i kopec legrace. Poprvé mohou festivaloví návštěvníci také vidět nové hudebně-divadelní představení Pociť pocit, za kterým stojí klavíristka a skladatelka Beata Hlavenková, spisovatelka Ester Stará a režisér Ondřej Nosálek a slibuje laskavého průvodce důvěrně známými emocemi, které se nevyhnou dětem ani dospělým. Na programu nebude chybět ani čerstvá novinka divadla Minor – představení Malá mořská víla v režii Jakuba Vašíčka. Naopak se festivalové publikum v letošním roce rozloučí s Pišlickými příběhy v legendárním podání Ivana Trojana, které měly na Strunách dětem své pevné místo úctyhodných 10 let.

Festival každoročně nabízí i celou řadu nejrůznějších workshopů pod vedením předních umělců. Nejinak tomu bude i v letošním roce a v sobotním a nedělním programu mohou rodiče vybírat pro své děti z hudebních i divadelních workshopů, které povedou Leona Černá Stříbrná, Eliška Vidomus, Jan Hrovatitsch a Pavol Smolárik nebo Markéta Holá a Barbora Voráčová ze Storytelling CZ.

Na Strunách dětem během uplynulých patnácti let vystoupili například Aneta Langerová, Tatabojs, Bratři Ebenové, Bára Poláková, Jiří Stivín, Hradišťan, Spirituál kvintet, Thom Artway, Lenka Nová, Monika Načeva, Clarinet Factory, Miloš Vacík, Anna Polívková, Petr Wajsar, Slavomír Hořínka, Jitka Šuranská, Radek Baborák, Onřej Ruml, Terezie Kovalová, Jiří Vodička, Epoque Quartet, Martin Kasík a mnoho dalších.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *