Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

SportTechnologie

Začít s novým sportem je výzva. Jak na to, abyste u něj s radostí vydrželi?

Pohyb je nedílnou součástí cesty k lepšímu zdraví a životnímu stylu. Právě sportem můžeme posílit nejen tělo, ale i mysl. Osvojení nového sportu však vyžaduje odvahu opustit vlastní komfortní zónu a otevřít se novým výzvám. Ještě těžší je následné udržení sportovních návyků. Co můžete udělat pro to, abyste u sportu vydrželi a nadále ho dělali s radostí? Přinášíme 5 tipů, pomocí kterých cesta k novému sportu a jeho udržení nebude tak trnitá.

Při osvojování čehokoli nového hrají zásadní roli motivace a odhodlání. A ani pohyb není výjimkou. Motivace však může být proměnlivá. V cestě k osvojení nového sportu je proto potřeba mnohem víc. Pomoci mohou například moderní technologie. Nositelná zařízení od Huawei tak budou ideálním přírůstkem ve vaší sportovní výbavě. Díky nim bude trénink jednodušší a příjemnější, lépe porozumíte vašemu zdravotnímu stavu a zlepšíte sportovní výkony. Aby vás sport nepřestal bavit, je třeba udělat ještě pár kroků navíc.

Vyberte si sport, který vás baví
Klíčem k úspěšnému začátku je vlastní zájem o daný sport a najít si aktivitu, která vás skutečně baví. Nezáleží na tom, jestli se budete věnovat józe, běhání, plavání nebo jízdě na kole, důležité je, abyste si pohyb užívali. Budete mít pak větší motivaci trénovat pravidelně a neustále se tak zlepšovat. Nejdůležitější a nejtěžší je  začít, jakmile se ale dostanete do tempa, začnete si pohyb užívat. Zpříjemnit si ho můžete i poslechem oblíbené hudby nebo podcastu.

Hudba dokáže podle potřeby nabudit i uklidnit. Stačí nasadit vaše oblíbená sluchátka a začít. Ne každá sluchátka jsou ale na sport ideální. Společnost Huawei chtěla tento fakt změnit a uvedla na trh revoluční otevřená sluchátka. Huawei FreeClip nepřiléhají přímo na zvukovod a při pohybu či dlouhém nošení tak netlačí. Na uchu však díky C-bridge designu drží pevně a ani při intenzivním tréninku nevypadnou. Tím, že nesedí přímo v uchu navíc uživatelům poskytnou větší přehled o svém okolí, což se může hodit zejména při sportování venku.

Postupujte krůček po krůčku
Začátky nejsou lehké a je třeba počítat s tím, že pravděpodobně nebudete hned nejlepší. Klíčem k úspěchu je pravidelnost a vytrvalost. Mějte proto trpělivost a stanovte si realistické a dosažitelné cíle. Vždy začínejte s těmi menšími, které odpovídají vašim aktuálním fyzickým schopnostem. Tím může být například trénink dvakrát týdně nebo nachozených 5 000 kroků denně. Ke splnění těchto cílů vám pomůže funkce Activity Rings na hodinkách Huawei Watch GT 4. Červený kroužek vám prozradí množství kalorií, které jste při pohybu za celý den spálili. Žlutý kroužek změří dobu, po kterou jste byli v pohybu a modrý kroužek znázorňuje každou hodinu, během níž jste se postavili a alespoň 1 minutu pohybovali. Jakmile uvidíte, že se vám i menší cíle daří plnit, postupně je můžete zvyšovat. Díky této technice budete skvěle budovat své sebevědomí.

Zařaďte sport do své rutiny
Začlenit pohyb do svého plného denního programu povinností může být náročné. Důležité však je, najít si alespoň pár minut denně. Ze začátku postačí i půl hodina. Nezáleží na tom, jestli budete dvě hodiny běhat nebo 30 minut cvičit jógu. Každý pravidelný pohyb se počítá a časem můžete délku prodlužovat. Ať už je to ráno, odpoledne nebo večer, najděte si ve vybrané dny prostor a zařaďte do nich vybranou sportovní aktivitu. Pokud se vám nedaří začít, pomůže vám, když si vybraný sport zapíšete do kalendáře a budete ho vnímat jako důležitou schůzku nebo návštěvu lékaře. Zubaře také nezrušíte kvůli tomu, že se vám k němu zkrátka nechce. Každému se ale občas může stát, že z nepředvídatelných důvodů musí zrušit nebo přesunout svůj trénink, zaměřte se proto na to, abyste se do rutiny pokaždé vrátili.

K dodržování aktivní rutiny mohou významně přispět i sportovní aplikace. V Huawei AppGallery jich naleznete hned několik, například Adidas Running nebo Komoot. A pokud jste vlastník hodinek Huawei, třeba Watch GT 4, svůj sportovní výkon si můžete hlídat pomocí aplikace Huawei Health. Narozdíl od jiných sportovních aplikací vám Huawei Health umožňuje sledovat nejen fyzickou aktivitu, ale i vaše celkové zdraví. Podrobně zaznamenává například informace o denním počtu kroků, typu tréninku, ale i spánkových návycích, spálených kaloriích nebo srdečním tepu.

Oslavujte své úspěchy
Pohyb by měl být spíše radostí než povinností. Nezapomeňte si proto užívat samotný proces pohybu a osvojování daného sportu. Všímejte si toho, jak se v něm zlepšujete, že běháte rychleji, uzvednete těžší váhu nebo jste méně udýchaní. Každý malý pokrok je velkým úspěchem a důvodem k oslavě. Přestože se vám některé dny nemusí dařit dle vašich představ, udržujte si pozitivní přístup a buďte hrdí na to, že jste měli odvahu se sportem vůbec začít. Pro mnohé však není snadné si vlastních malých pokroků všimnout. Co kdyby vám je připomínal někdo druhý? Přesně to umí například hodinky Huawei Watch GT 4, které vám při tréninku poslouží jako vlastní osobní trenér na zápěstí. Na vaše úspěchy vás nejen upozorní, ale také vás za ně pomocí medailového systému odmění.

Dopřejte tělu odpočinek
Pokud jste doposud žádný sport na pravidelné bázi nepraktikovali, větší dávky pohybu mohou dát tělu zabrat. Bolavé svaly jsou sice přirozenou součástí procesu, ale všeho je třeba s mírou. Mnoho lidí může ve snaze dosáhnout svých cílů co nejrychleji příliš namáhat své tělo náročnými tréninky nebo neúprosnými dietami. Přestože je sebekázeň důležitá, přetížení těla může být kontraproduktivní a vést k vyhoření nebo ztrátě motivace. Naslouchejte proto svému tělu a dopřejte mu prostor na zotavení. Rovnováha mezi tréninkem a regenerací je pro dosažení lepších výsledků zcela nezbytná.

Začněte s pohybem ještě dnes a zapojte se do měsíce ve znamení sportu s Huawei. Krásné jarní počasí k tomu přímo vybízí. A nezapomeňte přidat na Facebook či Instagram fotografii, jak začínáte s novým sportem s hashtagem #HuaweiHealthMonth.

Zdroj a foto: https://consumer.huawei.com/cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *