Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Nevídané. Sestřenice Martha a Klára Issovy poprvé ve společném projektu! A Martha si z téhle situace ještě utahuje…

Televize Prima uvede v neděli 24. března první díl nového seriálu Vytoč mého agenta. V něm se setkají sestřenice Martha a Klára Issovy. Je to vůbec poprvé, kdy se sestřenice objeví ve společném projektu. Co na to říkají? Proč se při natáčení nemohly potkat? A jak si z téhle situace Martha utahuje?

Zatímco Martha v česko-slovenské adaptaci skvělého seriálu Call my agent hraje svéráznou hereckou agentku Andreu a prochází celým osmidílným seriálem, Klára si zahraje samu sebe v první epizodě. Resp. herečku Kláru Issovou, která se poctivě a tvrdě připravuje na roli v mezinárodním filmu, aniž by tušila, že ji režisér chce přeobsadit, neboť je na danou roli příliš stará. Takovou situaci moc dobře zná. „Už mnohokrát jsem byla v posledním kole, kde se vybíralo ze dvou hereček, a nevyšlo to – byl by to docela seznam,“ přiznává se smíchem Klára Issová. „Mně se ten scénář líbil, situace byly komické a téma stárnutí mi nevadí. S tím se potýká každý a každý se s tím musí nějak vyrovnat. U herců je to akorát víc vidět. Není to sice napsané podle mě, ale líbilo se mi udělat si ze sebe srandu. Možná mám podobné touhy jako má postava, což je logické. Každá herečka touží po velké roli nebo zahraničním projektu. Podobné máme to, že upřednostňujeme přirozenost nad plastickými zákroky, zahradničíme a jsme zapálené pro to, co děláme. Ale já se rozhodně nechovám k lidem tak povýšeně jako v tomto seriálu,“ tvrdí Klára Issová.

Přestože se Klára s Marthou objeví ve stejném díle, na place se nepotkaly. Proč? „To je právě paradox. My jsme spolu s Klárou vlastně nikdy nepracovaly. A nepotkaly jsme se ani tady. Přestože obě hrajeme ve stejném díle, naše postavy se nesetkaly. Takže stejně to setkání nakonec neklaplo. Alespoň jsme tedy v jednom díle,“ říká Martha Issová. „Já jsem měla úplně první natáčecí dny, kdy se seriál teprve roztáčel a hned jsem se musela vrátit na Slovensko, kde jsem měla roztočený jiný seriál. Svou epizodu jsem si tady odehrála za čtyři dny a pak tradá,“ vysvětlila Klára Issová. Jejím seriálovým hereckým agentem totiž není Martha alias Andrea, ale Kryštof Hádek coby agent Jiří. Nesetkaly se ani v šatně, každá měla pro natáčení seriálu Vytoč mého agenta vyhrazené jiné natáčecí dny.

Martha toho ale přesto využila ke vtípku, který nebyl součástí scénáře. Vymyslela přímo na place a všechny bavil natolik, že v seriálu zůstal. „Pokud je režisér ochotný naslouchat, ráda do scénáře něco přinesu, baví mě tenhle druh tvůrčí práce. A s Michalem Blažkem jsme našli spoustu momentů, kterými se dalo přispět. A tak se tam nakonec dostala spousta vtipných momentů z mého reálného života, přestože nehraju samu sebe. Tenhle vtípek je zábavný v kotextu, bojím se, že ho nedokážu odvyprávět. Ale vyšel z toho, že v seriálu hraje samu sebe i moje sestřenice Klára,“ říká Martha Issová. Udělala si legraci ze skutečnosti, že si mnozí stále pletou, která je která. A sebe označila za tu „horší.

ROZHOVOR S KLÁROU ISSOVOU
Kláro, jaká je vaše úloha v seriálu Vytoč mého agenta?
Hraji v první epizodě tohoto seriálu o hercích a jejich agentech a hraji v něm samu sebe. Tedy herečku Kláru Issovou.

Do jaké míry hrajete skutečně samu sebe?
Když jsem si přečetla první díl, mluvila jsem pak s Alicí Nellis, že to beru prostě jako roli. Není to napsané podle mě, ale líbilo se mi udělat si ze sebe srandu. Možná mám podobné touhy jako má postava, což je logické. Každá herečka touží po velké roli nebo zahraničním projektu, ale já se rozhodně nechovám k lidem tak povýšeně jako v tomto seriálu. Podobné máme to, že upřednostňujeme přirozenost nad plastickými zákroky, zahradničíme a jsme zapálené pro to, co děláme.

V seriálu v přípravě na roli překračujete vlastní stín. Musela jste někdy jít za hranice vlastních možností i ve skutečnosti?
Mě baví učit se pro roli něco nového, takže to většinou vítám s nadšením, což moje postava, když se má učit jízdě na koni, a kůň ji neposlouchá, úplně dobře nenese.

Co jste se kdy musela pro různé role naučit?
Učila jsem se tak jako má postava jízdu na koni, pak třeba tai-chi, hru na klavír, hru na housle, kanoistiku…

O čem je váš příběh v seriálu?
Hlavní zápletka je kolem mého agenta, kterého hraje Kryštof Hádek, který mi domlouvá velkou roli v zahraničním projektu, kvůli kterému se učím jízdě na koni, piluji angličtinu a další věci. Žiju v tom, že tu práci už mám jistou, a chlubím se tím. Pak ale přijde tvrdý náraz, když zjistím, že mě přeobsadili kvůli tomu, že věkově neodpovídám. Můj agent mi to ale tají, což naruší nejen naši spolupráci, ale i přátelství…

Stalo se vám někdy něco podobného – že jste se připravovala na slíbenou roli, kterou jste nakonec nezískala? Můžete být případně konkrétní?
Už mnohokrát jsem byla v posledním kole, kde se vybíralo ze dvou hereček, a nevyšlo to – byl by to docela seznam. (smích)

Co jste si pomyslela, když vám tuto roli nabízeli, tedy hrát samu sebe, resp. herečku, která usiluje o roli, na kterou je podle mínění režiséra stará?
Mně se ten scénář líbil, situace byly komické a téma stárnutí mi nevadí. S tím se potýká každý a každý se s tím musí nějak vyrovnat. U herců je to akorát víc vidět. A jak jsem říkala, mě opravdu bavilo si udělat z toho tématu i ze sebe legraci.

Zvažovala jste, jestli do tohoto seriálu vstoupit? Přece jen asi není snadné hrát samu sebe a také je v tomto případě nutné prokázat jistou míru nadhledu…
Po přečtení scénáře jsem neváhala. Přišel mi dobrý. Tahle práce pro mne také znamenala potkat se s novými tvůrci a režisérem Michalem Blaškem. A na to jsem se těšila.

V tomto případě vám roli upřeli kvůli tomu, že se na ni údajně nehodíte věkově. Dozví se i v reálu herečka, proč roli nezískala?
Ne, to se herec většinou nedozví. Když už pokročíte do bližšího kola, tak to není o tom, jestli umíte nebo neumíte hrát, ale prostě se typově nebo věkem či tím, co vyzařujete prostě nehodíte. Já to chápu a zpětně často vidím, že je pro tu roli lepší, že mě nevybrali. Umím uznat, že jiná kolegyně se na to hodí lépe. Člověka to mrzí spíš z důvodů, že by si rád zahrál právě třeba typově něco úplně jiného…

Jak nejčastěji získáváte role? Castingem? Přímým oslovením?
Spíš castingem, právě proto, že se člověk mění a stárne nebo že si chtějí tvůrci vyzkoušet, jak budeme spolu ladit s jinými herci, jaká bude mezi námi chemie.

Jak snášíte castingy? Někteří herci je nemají rádi, jiní říkají, že se jimi nestresují…
Nervozitu mám někdy také, ale spíš se snažím na konkurz připravit co nejlépe, nastudovat a vymyslet si tu postavu, a pak už neřešit, jestli to to vyjde.

Je to zřejmě poprvé, kdy se v seriálu objevíte společně se svou sestřenicí Marthou. Potkaly jste se při natáčení? Když ne před kamerou, alespoň v šatně?
Nepotkaly. Já jsem měla úplně první natáčecí dny, kdy se seriál teprve roztáčel a hned jsem se musela vrátit na Slovensko, kde jsem měla roztočený seriál. Svou epizodu jsem si odehrála za čtyři dny a pak tradá…

Více o seriálu Vytoč mého agenta: Co o hercích nevíme, ale oni a jejich herečtí agenti prožívají každý den? Seriál Vytoč mého agenta vypráví komediální příběhy z castingové agentury. V té je každý den plný pracovních i lidských nástrah: snaha uspokojit náročné potřeby hereckých hvězd, neustálý boj s konkurencí, komplikované osobní vztahy, které se často pletou do pracovních záležitostí – to vše musí tým agentury zvládnout, a obstát tak každý den v boji, který s sebou přináší mnoho absurdních a komických situací, stejně jako dojemných momentů a opravdových lidských dramat. Jedinečnost celého projektu doplňuje velmi zábavný model, ve kterém herecké hvězdy, které agentura zastupuje, hrají samy sebe.

Call My Agent nebo, chcete-li, Dix Pour Cent posbíral ve světě řadu prestižních cen a desítky nominací. Získal Globy za nejlepší televizní film i za nejlepší herecké výkony, má Mezinárodní cenu Emmy Awards za nejlepší komedii a celou řadu cen filmové a televizní kritiky.

Režie: Michal Blaško, Jakub Machala
Kreativní vedení projektu a dramaturgie: Alice Nellis
Kreativní producent FTV Prima: Jana Skořepová
Projektový producent FTV Prima: Pavel Vyhnalík
Producent projektu: Gordon Lovitt (Now Productions)
Šéfproducenti FTV Prima: Lucia Kršáková, Lenka Hornová

Zdroj a foto: TV Prima

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *