Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Superlov se vrací na TV Nova. O milion přijdou hrát hokejista David Růžička nebo moderátor Martin Severa

Superhrdinové se super schopností správně odpovědět téměř na jakoukoliv otázku ovládnou jarní sobotní večery v televizním vysílání se Superlovem, „super verzí“ divácky velmi oblíbené vědomostní soutěže Na lovu. Doktor Vševěd, Kalkulátor, Kvízová dáma, Belladonna a Pan Lišák usednou vedle sebe a vyzvou odvážné soutěžící, kteří se je pokusí překonat a vyhrát až milion korun. Vyzývatele ve studiu před třemi stovkami diváků přivítá a lovce svým drzým humorem potrápí moderátor Ondřej Sokol. První premiérový díl druhé série Superlovu uvede TV Nova v sobotu 23. března ve 20:20 hodin.

„Po loňském úspěchu pořadu se do druhé série přihlásilo obrovské množství lidí, kteří Superlov už dobře znají. Utkat se s lovci přišel například někdejší moderátor Televizních novin Martin Severa, hokejista David Růžička nebo nejslavnější český věštec Vlastík Plamínek. Soutěžící více taktizovali a častěji hráli o větší finanční částky,“ prozrazuje kreativní producentka Veronika Mikysková. Hned v prvním díle lovce, ale hlavně Ondřeje Sokola překvapil pan Milan z Roudnice na Labem, který si přišel zasoutěžit v tradiční skotské sukni, v kiltu a prozradil, že pod ní nemá spodní prádlo.

Základní princip Superlovu zůstává stejný. Jeden soutěžící může vyhrát až milion korun, pokud ve vědomostním souboji vyzve všech pět lovců, kteří spolu musí spolupracovat, aby uspěli. „Oproti loňsku se výrazně zlepšil Doktor Vševěd, minimálně chyboval a zrychlil. Naopak mně to tentokrát moc nesedlo. Občas jsem byl rychlý až moc a původní chybnou myšlenku jsem už nedokázal v hlavě změnit. Někdy jsem naopak nevytáhl z hlavy věci, které znám a kolegové pak chybovali. A za co bych si nafackoval? Párkrát jsem začal moc kalkulovat a otázku překombinoval, takže jsem plácnul nesmysl. Diváci se mají na co těšit,“ říká Jakub Kvášovský, kterého diváci znají pod přezdívkou Kalkulátor. Moc s ním, ale nesouhlasí ostatní. „Myslím, že nás opět svou rychlostí a soutěživostí zválcoval Kuba Kvášovský,“ říká Václav Slabyhoudek alias pan Lišák a Belladonna Viktorie Mertová slova obou koriguje: „Doktor Vševěd, který tvrdí, že Superlov není jeho disciplína, se tenhle rok hrozně zlepšil. Ale nejrychlejší a nejsoutěživější zůstává Kalkulátor. Neštve mě to, je to pro dobro věci, všichni jako tým chceme vyhrát. Ale ráda bych se aspoň někdy dostala ke slovu.“

Soutěž bude v druhé sezoně více aktivní i na sociálních sítích. Influencerka Natalie Schejbalová alias Tali divákům detailně představí zákulisí Superlovu. Moderátorem zůstává skvělý Ondřej Sokol, jemuž v přípravě vtipných a ostrých hlášek pomáhá scenárista Dominik Landsman.

„Kalkulátor“ Jakub Kvášovský: Na gymnastiku a některé atletické disciplíny jsem byl střevo
Máte za sebou natáčení druhé řady Superlovu. Opět jste seděli bok po boku. Jaké to po roce bylo?
Opět úžasné a originální! Nemuseli jsme už tolik trénovat, soutěžící už věděli, do čeho jdou. Jen to cestování do Bratislavy, kde se natáčí, to je fakt únavné.

Komu to šlo tentokrát nejlépe? Štval vás někdo svou rychlostí, soutěživostí?
Výrazně se zlepšil Jirka, minimálně chyboval a zrychlil. Naštvaný jsem byl hlavně na sebe, moc mi to tentokrát nesedlo. Občas jsem byl rychlý až moc a původní chybnou myšlenku jsem už nedokázal v hlavě změnit. Někdy jsem naopak nevytáhl z hlavy věci, které znám a kolegové pak chybovali. A za co bych si nafackoval? Párkrát jsem začal moc kalkulovat a otázku překombinoval, takže jsem plácnul nesmysl. Diváci se mají na co těšit. 😊

Vybavíte si nějakého soutěžícího, který vás něčím bavil?
Svou extravagancí určitě Vlastík Plamínek. Do natáčení jsem ho vůbec neznal, tak jsem se nestačil divit. Bavila mě většina soutěžících, ať už zajímavostmi ze života či vědomostmi.

A vzpomenete si na nějaký Ondrův vtip, kterým vás opravdu velmi rozesmál a třeba i trošku urazil?
No comment! Však mu to někdy vrátím a pomsta bude sladká. 😊

Asi jste v době školní docházky byl jedničkářem? Kdy jste začal mít první problémy a s jakým předmětem?
Jedničkář jsem nebyl. Pouze na prvním stupni. Na druhém stupni se vždy pár dvojek objevilo, nejčastěji z pracovních činností a výtvarky, a dost jsem podcenil angličtinu. Na gymnáziu to bylo podstatně horší, končil jsem se čtyřkami, z fyziky mi párkrát hrozilo propadnutí. Dost jsem na to kašlal, ale nakonec vždy prošel.

Jaké předměty byly vaše oblíbené v době základní a střední školy?
Matematika, zeměpis, přírodopis a hlavně tělocvik.

O chytrých lidech panuje předsudek, že nejsou příliš manuálně zruční. Jak je tomu u vás? Kde máte své limity v domácnosti?
Limity jsou nekonečné. Nejsem schopný se rýpat v elektrice, zednické práce taky nedávám atd. Domácí práce nemusím, samozřejmě vyluxuji, umyju nádobí, nebo dám myčku ….. Raději mám práci na zahradě – posekám trávu, zasadím a pečuji o zeleninu, sklízím.

Další předsudek je, že chytré děti nevynikají v tělocviku. Jak jste na tom byl vy?
Asi jsem výjimka, která potvrzuje pravidlo. Jsem schopný si na slušné úrovni zahrát kolektivní sporty (fotbal, basketbal, florbal), miluju raketové sporty (tenis, stolní tenis, dříve jsem hrál i squash), v létě si jdu zaplavat, běhám na lyžích a obrovskou vášní je teď pro mě orientační běh. Samozřejmě fyzička není bůhvíjaká, ale vždy sportuju naplno a nevzdávám boj. Ale třeba na gymnastiku a některé atletické disciplíny jsem byl střevo.

Wikipedie má svá pro i proti. Jak často zde nějakou informaci vyhledáváte vy?
Denně, ale používám i jiné zdroje, přeci jen se na wiki občas chybička vyskytne, či chybí aktuální informace.

Jaké sociální sítě máte a jaký je váš vztah k nim?
Mám jen Facebook, který využívám k přihlašování na kvízy či sportovní akce. Bohužel se dnes řada lidí honí za sledovaností a lajky, dávají na sítě spoustu nesmyslů, čtou si následně komentáře a často vedou úplně zbytečné diskuze. Na to opravdu nemám čas.

Je o vás známo, že jste kvízaři a semtam chodíte i na hospodký kvíz. Ale co třeba křížovky nebo osmisměrky? Luštíte?
Na hospodský kvíz chodím velmi často, ale neluštím. Osmisměrky a křížovky používám ve škole například k zopakování učiva. Spíš se snažím řešit nějaké zajímavé úlohy z matematických soutěží (olympiáda, klokan, Pythagoriáda), které používám pro nadané žáky v hodinách.

„Belladonna“ Viktorie Mertová: Moje tělocvikářka ještě dlouho po maturitě vyprávěla lidem na potkání, jak jsem byla nešikovná
Máte za sebou natáčení druhé řady Superlovu. Opět jste seděli bok po boku. Jaké to po roce bylo?
Vídáme se prakticky neustále, takže jsme na sebe hodně zvyklí. Natáčení Superlovu je ale zvláštní tím, že spolu všichni strávíme opravdu několik dnů v kuse. Všechny nás to ale tolik baví, že si ani nelezeme na nervy.

Komu to šlo tentokrát nejlépe? Rozčiloval vás někdo svou soutěživostí?
Doktor Vševěd, který tvrdí, že Superlov není jeho disciplína, se tenhle rok hrozně zlepšil. Ale nejrychlejší a nejsoutěživější zůstává Kalkulátor. Neštve mě to, je to pro dobro věci, všichni jako tým chceme vyhrát. Ale ráda bych se aspoň někdy dostala ke slovu. 😊

Vybavíte si nějakého soutěžícího, který vás něčím bavil?
Bavila mě jedna starší paní, která nejen že předvedla úžasný výkon, ale ještě si svoje vystoupení i sama odmoderovala.

A vybavíte si nějaký Ondrův vtip, kterým vás opravdu velmi rozesmál a třeba i trošku urazil?
V jedné situaci nám Ondra řekl, že jsme tupouni. A bylo to namístě.

Asi jste v době školní docházky byla jedničkářkou. Kdy jste začala mít první problémy a s jakým předmětem?
Po nástupu na osmileté gymnázium jsem přišla na to, že nestačí pamatovat si věci ze školy, ale je zároveň potřeba se i doma učit. Asi tam padlo pár horších známek, než jsem si zvykla. Největší problémy jsem vždycky měla s fyzikou.

Jaké předměty byly vaše oblíbené v době základní a střední školy?
Vždycky jsem měla nejradši češtinu, potom angličtinu, francouzštinu, dějepis a přírodopis.

O chytrých lidech panuje předsudek, že nejsou příliš manuálně zruční. Jak je tomu u vás? Kde máte své limity v domácnosti?
Nábytek složím, poličku přivrtám, topení odvzdušním. Do složitějších věcí se raději nepouštím. 😊

Další předsudek je, že chytré děti nevynikají v tělocviku. Jak jste na tom byla vy?
Vím, že moje tělocvikářka ještě dlouho po mojí maturitě vyprávěla lidem na potkání, jak jsem byla nešikovná. Asi jsem zanechala hodně silný dojem.

Wikipedie má svá pro i proti. Jak často zde nějakou informaci vyhledáváte vy?
Wikipedii – hlavně tedy anglickou, která bývá lépe ozdrojovaná – pročítám prakticky denně. Stejně jako každý zdroj informací je potřeba brát ji s rezervou. Čím víc člověk čte, tím lepší si vytvoří cit pro to, co je ještě potřeba ověřovat a co už ne.

Jaký je váš vztah k sociálním sítím?
Od té doby, co jsem lovkyně, mám mnohem menší výčitky z toho, jak moc prokrastinuju na sociálních sítích. I tam se totiž člověk neustále dozvídá něco, co se může hodit v kvízech.

Je o vás známo, že jste kvízaři a semtam chodíte i na hospodký kvíz. Ale co třeba křížovky nebo osmisměrky? Luštíte?
Křížovky mě vždycky docela bavily, ale teď jsem narazila na novou výzvu – křížovku, kterou už někdo – většinou můj táta – začal luštit přede mnou, nasekal tam pár chyb, zasekl se a neví, jak dál. To je konečně výzva!

„Doktor Vševěd“ Jiří Martínek: Ve škole jsem měl problém s výtvarnou výchovou a pracovním vyučováním
Máte za sebou natáčení druhé řady Superlovu. Opět jste seděli bok po boku. Jaké to po roce bylo?
Krásné a náročné. Z Bratislavy, kde se pořad natácí, jsem viděl jen halu a hotel. Ale zas to byla zábava, fajn práce s partou milých lidí, tak se snad divákům bude líbit.

Komu to šlo tentokrát nejlépe? Rozčiloval vás někdo svou soutěživostí?
Já to nějak „neprožívám“, já si to užívám. Ale samozřejmě, že Kuba je z nás Superlovu král. 😊

Vybavíte si nějakého soutěžícího, který vás něčím bavil?
Mě zaujala paní Veronika, že už jsem ji někdy viděl. A jo, ona hrála proti mně Na Lovu… A fajn byla scéna s dvojčaty z Bušovic.

A vybavíte si nějaký Ondrův vtip, kterým vás opravdu velmi rozesmál a třeba i trošku urazil?
Těch byla spousta. Jen nevím, co je z normálního Lovu, co ze SuperLovu, a co ještě odjinud. Letos to byl komentář na to, že se mi líbí hrabáč, že má tak dlouhý jazyk… Na co že jsem to myslel? Když vše, co řeknete, použije Ondřej Sokol proti Vám. 😊

Asi jste v době školní docházky byl jedničkářem? Kdy jste začal mít první problémy a s jakým předmětem?
S výtvarnou výchovou a pracovním vyučováním, od počátku. V naukových předmětech matematika, když začala geometrie, a skoro celá fyzika. A postupně jsem zjistil, že mi moc nejdou cizí jazyky.

Jaké předměty byly vaše oblíbené v době základní a střední školy?
Mě škola bavila obecně. Možná víc šlo o učitele než o předmět. Samozřejmě dějepis a zeměpis, to byly takové stálice, jakkoli občas je také dokázala učitelka znechutit.

O chytrých lidech panuje předsudek, že nejsou příliš manuálně zruční. Jak je tomu u vás? Kde máte své limity v domácnosti?
Při vstupu do bytu. 😊 U mě to není předsudek, ale popis reality. Občas tedy jsem schopen něco udělat: vyměnit žárovku, zapnout myčku,, ale složitější práce raději svěřuji odborníkům.

Další předsudek je, že chytré děti nevynikají v tělocviku. Jak jste na tom byl vy?
Zase, záleží na učiteli. Magor měřící fyzické výkony po vzoru zupáka na vojně není můj šálek kávy, ale šikovný trenér, jako jsem měl na střední, tu lásku ke sportu předá.

Wikipedie má svá pro i proti. Jak často zde nějakou informaci vyhledáváte vy?
Tak základní data, jsou-li ozdrojovaná, samozřejmě nejsou problém. Odborné texty z ní nečerpám, ale rozhodně tetičku wiki nezavrhuji. Moje heslo je tam věcně správně. 😊

Jaké sociální sítě máte a jaký je váš vztah k nim?
Mám Instagram, @doktorvseved, který si udržuji v docela použitelné formě s nějakými 4000+ sledujícími (a spravuji i druhý, služební účet, @biograficky_slovnik_cz ). Jiným sítím jsem zatím nepropadl.

Je o vás známo, že jste kvízaři a semtam chodíte i na hospodský kvíz. Ale co třeba křížovky nebo osmisměrky? Luštíte?
V případě x-hodinového čekání u lékaře, když dojde čtení a nefunguje internet. Pár jsem jich vyluštil (a spíš než křížovku tak sudoku), ale raději si čtu (a ideálně mimo odborné texty).

„Kvízová dáma“ Dagmar Jandová: V dějepise jsem tomu moc nedala, čehož teď jako lovkyně docela lituji
Máte za sebou natáčení druhé řady Superlovu. Opět jste seděli bok po boku. Jaké to po roce bylo?
Bylo to opět skvělé. Bezvadná parta lidí na place, zábava, napětí a úžasní soutěžící, kteří předvedli odvahu a v mnoha případech i velmi hluboké znalosti.

Komu to šlo tentokrát nejlépe? Rozčiloval vás někdo svou soutěživostí?
Myslím, že to šlo všem, ovšem tradičně nejrychlejší byl kolega Kalkulátor, kterému to nejen rychle pálí, ale taky se nebojí hlásit ještě před dozněním otázky. Určitě mě tím neštval, hrajeme tam jako tým, takže rychlost je žádoucí.

Vybavíte si nějakého soutěžícího, který vás něčím bavil?
Letos bylo takových soutěžících víc, které si moc dobře pamatuji, protože zaujali nejen znalostmi, ale i vtipem. Ale jednoznačně nejlepší byla jedna paní z Prahy, nebudu prozrazovat její jméno, ať jsou diváci překvapení, až se na obrazovce objeví. Byla nesmírně přirozená, zábavná, Ondru prakticky nepustila ke slovu a ve finále předvedla, že naše soutěž zdaleka není jen pro mladší ročníky.

A vzpomenete si na nějaký Ondrův vtip, kterým vás opravdu velmi rozesmál a třeba i trošku urazil?
Já myslím, že už jsme dost odolní a hned tak něco nás neurazí. Vtipů padla samozřejmě spousta, ať už při představování lovců nebo při hře samotné, ale rozhodně mě především pobavily.

Asi jste v době školní docházky byla jedničkářkou? Kdy jste začali mít první problémy a s jakým předmětem?
Tak zrovna já jsem úplná jedničkářka nebyla, samé jedničky jsem měla naposledy v první třídě. Trošku jsem zlobila a mimo školu jsem měla vždycky spoustu jiných (samozřejmě důležitějších) zájmů, než bylo učení (kytara, koncerty, divadlo, turistický oddíl a běhání s kamarády venku). Ale horší známky než dvojky to většinou nebyly, to až pak ke konci studia na gymnáziu. Vyloženě problémy jsem s žádným předmětem neměla, ale třeba v dějepise jsem tomu moc nedala, čehož teď jako lovkyně docela lituji.

Jaké předměty byly vaše oblíbené v době základní a střední školy?
Nejraději jsem měla biologii a zeměpis, ostatní přírodní vědy jako fyzika nebo chemie mi nevadily, s matematikou jsem taky nikdy problémy neměla. Taky jsem měla ráda literaturu, protože jsem vždycky hodně četla. No a samozřejmě i hudebku nebo tělocvik.

O chytrých lidech panuje předsudek, že nejsou příliš manuálně zruční. Jak je tomu u vás? Kde máte své limity v domácnosti?
Limity nemám ani tak fyzické, jako spíš časové. Po večerech většinou tvořím otázky, takže nepletu, nešiju, a dokonce ani nepaličkuju. Běžné domácí práce dělám samozřejmě všechny. A pokud jde o umístění poličky na stěnu či výměnu žárovky, mám velmi šikovného manžela, takže tyto záležitosti vůbec nemusím řešit.

Další předsudek je, že chytré děti nevynikají v tělocviku. Jak jste na tom byla vy?
Tak já jsem byla dost energií překypující (jinými slovy zlobivé) dítě, takže jsem tělocvik měla vyloženě ráda, mívala jsem nejlepší výsledky v běhu na krátké tratě, skoku do dálky i do výšky, ve šplhu po čemkoliv (kromě učitelek) a nejvíce jsem měla ráda míčové hry, takže tohle tvrzení o mně určitě neplatilo.

Wikipedie má svá pro i proti. Jak často zde nějakou informaci vyhledáváte vy?
Docela často, líbí se mi ta provázanost pojmů, kdy se kolikrát proklikám úplně někam jinam, než jsem původně zamýšlela, a objevím tak něco nového.

Jaké sociální sítě máte a jaký je váš vztah k nim?
Nemám žádné a už vůbec ne vztah k nim, ten raději navazuji se živými lidmi. Vím, že by to pro mě byl obrovský žrout času, kdybych se tím nechala unést, takže nemám a zřejmě ani v dohledné době mít nebudu.

Je o vás známo, že jste kvízaři a semtam chodíte i na hospodský kvíz. Ale co třeba křížovky nebo osmisměrky? Luštíte?
Po pravdě víc jsem toho vyluštila jako dítě, to se u nás křížovky kupovaly hodně. Luštila jsem často i osmisměrky, nejradši ty, kde jako nápověda byla celá stránka obrázků, naučila jsem se tehdy plno slov, která jsem do té doby neznala. Dnes nemám na luštění čas, občas v létě na chalupě něco vyluštím, ale opravdu je toho málo. Vlastně se dá říct, že za poslední roky jsem do různých her víc křížovek a osmisměrek vyrobila, než kolik jsem jich vyluštila.

„Pan Lišák“ Václav Slabyhoudek: Opět nás svou rychlostí a soutěživostí zválcoval Kuba Kvášovský
Máte za sebou natáčení druhé řady Superlovu. Opět jste seděli bok po boku. Jaké to po roce bylo?
Moc jsem si to po roce užil. Casting odvedl skvělou práci, soutěžící byli většinou opravdu dobří. Také si myslím, že se oproti první řadě odehrálo více napínavých soubojů, kdy se rozhodovalo o výhře v posledních okamžicích, ne-li v poslední sekundě.

Komu to šlo tentokrát nejlépe? Rozčiloval vás někdo svou soutěživostí?
Myslím, že nás opět svou rychlostí a soutěživostí zválcoval Kuba Kvášovský. 😊

Vybavíte si nějakého soutěžícího, který vás něčím bavil?
Vybavuji si velice sympatickou a vtipnou paní v důchodu, která svou bezprostředností a trefnými komentáři bavila během svého působení celé publikum. Dokonce si část svého účinkování v soutěži sama velice obstojně odmoderovala.

Asi jste v době školní docházky byl jedničkářem? Kdy jste začal mít první problémy a s jakým předmětem?
Jedničkářem jsem byl především na základní škole, na gymnáziu to ještě na vyznamenání většinou bylo, ale občas jsem měl trojku z matematiky. Na vysoké škole už jsem známky neřešil a byl jsem rád za každou úspěšně složenou zkoušku, i když to bylo někdy s odřenýma ušima.

Jaké předměty byly vaše oblíbené v době základní a střední školy?
Angličtina, francouzština, dějepis, základy společenských věd.

O chytrých lidech panuje předsudek, že nejsou příliš manuálně zruční. Jak je tomu u vás? Kde máte své limity v domácnosti?
Upřímně potvrzuji, že mám v této oblasti trochu limity, domácí kutil rozhodně nejsem. 😊 V případě nutnosti ale nějaké manuální práce, jako je např. montáž nábytku, zvládnu.

Další předsudek je, že chytré děti nevynikají v tělocviku. Jak jste na tom byl vy?
Všestranně nadaný sportovec určitě nejsem. Troufám si ale tvrdit, že nejsem úplně marný, co se týče badmintonu nebo stolního tenisu.

Wikipedie má svá pro i proti. Jak často zde nějakou informaci vyhledáváte vy?
Pro studijní účely poměrně často. Zároveň se ale snažím hledat i nějaké další zdroje, které by konkrétní informaci potvrdily, resp. vyvrátily.

Jaké sociální sítě máte a jaký je váš vztah k nim?
Používám především Facebook a Instagram. Facebook primárně kvůli komunikaci s přáteli prostřednictvím Messengeru. Instagram používám oproti Facebooku v poslední době o poznání více. Že bych tam byl častým přispěvatelem se však říct nedá, v průměru jde zhruba o dva příspěvky týdně.

Je o vás známo, že jste kvízaři a semtam chodíte i na hospodký kvíz. Ale co třeba křížovky nebo osmisměrky? Luštíte?
V dětství jsem křížovky luštil poměrně často. V současnosti bohužel minimálně, ale mám v plánu se k tomu k dohledné době vrátit.

Zdroj a foto: TV Nova

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *