Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Kosmetika

Krém s SPF zaručí, že vám budou jarní paprsky dělat jen radost

Na první jarní paprsky netrpělivě čekáme a hned jim nastavujeme tvář. Ovšem pozor –  mohou rychle nabrat na intenzitě a na naší pleti pak napáchat škody. Je proto dobré se co nejdříve vybavit kvalitním denním krémem s patřičným SPF faktorem.

“Pokožka obličeje je velice citlivá a ultrafialové záření s volnými radikály často stojí za rychlejší tvorbou vrásek, protože může způsobit ztrátu kolagenu a tím pádem i elasticity kůže. Jeho následkem mohou vznikat obávané pigmentové skvrny a obecně může docházet k poškození tkání a degenerativním změnám na pokožce,” varuje Denisa Jasinská, zakladatelka české kosmetické značky Essenté.

Velkým pomocníkem v boji proti škodlivému UV záření je pak tajemné zaklínadlo SPF, nebo-li Sun Protection Factor, což je číslo udávající, jak jsme na slunci chráněni. “Každá pokožka má svůj vlastní SPF, dle něhož vybíráme ten správný krém. Říká nám, kolik má nechráněná kůže aktuálně vlastního pigmentu a obecně platí, že čím je pokožka tmavší, tím více má pigmentu, tím vyšší je její SPF a tím později bude reagovat zarudnutím,” dodává Denisa Jasinská.

Vyzkoušet si můžete následující test: Vystavte pleť slunci (ne mezi 11. a 14. hodinou, kdy se obecně nedoporučuje vystavovat pokožku slunečnímu záření) a počkejte až zareaguje začervenáním. Pokud se tak stane po 6 minutách a vy použijete krém s SPF 50, vynásobte SPF 50 x 6 minutami, což je 300 minut (5 hodin), po které vás bude chránit. “Zároveň bychom ale měli myslet i na to, že na slunci bychom měli být maximálně dvě hodiny vcelku,” varuje odbornice.

S nástupem jara volte vyšší SPF
Platí pravidlo, že čím vyšším ochranným faktorem krém disponuje, tím déle pokožku chrání. “Krém s vyšším SPF faktorem je dobré začít používat už na jaře. Přes zimní měsíce si totiž naše pokožka na sluníčko odvykne, a o to víc je pak náchylná ke spálení než znovu zpigmentuje. V případě, že máte jakýkoliv specifický problém s pletí, zejména pokud trpíte výskytem pigmentových skvrn, máte citlivou nebo velmi světlou pleť, je vhodné používat kvalitní denní krém, ideálně s SPF 50 a to celoročně,” radí Denisa Jasinská.

Tip: Essenté Denní krém SPF 50 chrání pokožku před poškozením způsobeným UVA i UVB zářením. Je lehounký, pleť (i tu velmi suchou) intenzivně hydratuje a brání jejímu stárnutí. Obsažený mandlový olej dodává pleti pocit hebkosti, bambucké máslo ji zklidňuje a obsahuje celou řadu vitamínů a minerálů, které ji regenerují. Koupíte ho na Moje.essente.cz za 580 Kč.

Jak používat krém s SPF
“Denní krémy obvykle nemívají dostatečně vysoké UV filtry, nejlepší je proto pořídit si rovnou kvalitní denní krém s patřičným SPF, ideálně 50. Pokud se nechcete vzdát svého oblíbeného krému, nebo používáte přípravky určené na specifické problémy pleti, naneste nejprve ten, přes něj krém s UV filtry a na závěr make up. Přípravky je vhodné volit od stejné značky, aby se svými účinky doplňovaly a násobily,” dodává Denisa Jasinská.

Na co si ještě dát pozor:
– Pokud chcete pokožku skutečně dobře ochránit, nanášejte na ni čajovou lžičku krému s SPF faktorem každé dvě hodiny.
– Vyvarujte se prudkému slunci v poledních hodinách.
– Krém s SPF naneste znovu, pokud jste jeho ochrannou vrstvu poškodili zvýšeným pocením, koupáním či po osušení ručníkem.

Essenté je špičková česká kosmetika, která využívá nejnovější vědecké poznatky z oblasti kosmetologie a dermatologie. Přípravky Essenté splňují mezinárodní kritéria pro kosmeceutika, což je všeobecně uznávané označení pro nejvyšší kategorii kosmetických produktů. Více na Moje.essente.cz

Zdroj a foto: Essenté

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *