Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Sport

Prahu čeká při půlmaratonu nával turistů. Akce RunCzech přinese více než 200 milionů korun

Už jen pár týdnů zbývá do startu letošního 1/2Maratonu Praha, který bude unikátní. Čtyřiadvacátý ročník, který se koná 6. dubna, je už zcela vyprodaný. Na startu by mělo být celkově přes 15 tisíc běžců, z toho více než polovina dorazí ze zahraničí. Akce je totiž součástí oblíbeného evropského seriálu SuperHalfs. „Co do počtu se staneme největší hromadnou sportovní událostí v Česku a ve střední Evropě. Kromě běžců dorazí do Prahy také rodiny s dětmi, což přinese také pozitivní dopady pro českou ekonomiku a místní podnikatele,“ prohlásil Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru RunCzech.

Jedná se o jeden z nejpopulárnějších závodů celého roku. Letos se nově bude startovat na Bubenském nábřeží vedle populární lávky HolKa u Holešovické tržnice. Kapacita byla navýšena na patnáct tisíc účastníků, velký zájem je ze zahraničí. „Největší počet je samozřejmě z okolních zemí, ale máme účastníky například z USA nebo z Asie,“ upřesnil Carlo Capalbo s tím, že závodu by se měli účastnit zástupci ze 113 zemí světa. Hodně lidí přicestuje zejména z Německa, ale také z Velké Británie, Španělska nebo z Itálie.

Očekává se, že do Prahy na 1/2Maraton dorazí celkově přes 40 tisíc lidí – podle metodologie CzechTourism s každým účastníkem totiž přicestuje kolem dvou až tří blízkých, kteří se v místě ubytují, stravují se nebo nakupují. V rámci totálního ekonomického dopadu v multiplikovaných efektech přinesl pražský závod v minulém 204 milionů korun do české ekonomiky. „Věříme, že v letošním roce se bude jednat o větší částku, která celkově pomůže pražským hotelům a podnikům,“ dodal Capalbo z organizace RunCzech.

Celkem se pražského půlmaratonu vloni účastnilo přes 11 tisíc běžců a do Prahy dorazilo 24 tisíc lidí v souvislosti s touto sportovní událostí. V minulém roce deset RunCzech běžeckých závodů v šesti českých městech přineslo celkově 775 milionů korun pro domácí ekonomiku. Pozitivní dopad má organizování RunCzech akcí na malé a střední podnikatele, protože se v místě konání zvyšuje návštěvnost a poptávka po zboží nebo službách.

Zdroj a foto: RunCzech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *