Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityZábava

Kryštof Hádek má další hlavní roli. V seriálu Vytoč mého agenta schytá urážky od kolegů. Ale vyplatí se to. Peníze už neřeším, říká…

Televize Prima uvede v neděli 24. března první díl nového seriálu Vytoč mého agenta. Česko-slovenská adaptace zahraničního hitu vypráví o životě herců a práci hereckých agentů. Jednu z hlavních rolí, hereckého agenta Jiřího, získal Kryštof Hádek. V seriálu si na něj otevře pusu řada jeho kolegů. Jak to chodí ve skutečnosti? A proč už nemusí řešit peníze?

„Hraju Jiřího, jednoho ze čtyř agentů v herecké agentuře Stein. Je to takový zmatkář, který se snaží všem vyhovět, což je často vlastně kontraproduktivní, protože tím paradoxně jedná na úkor klientů a někdy i celé agentury. On všechno tak pytlíkuje, a tím se zaplétá do situací a různých lží a polopravd, ze kterých se pak složitě vymotává. Je zábavnej v tom, jak je v těch svých různých fintách a zákulisních lžích vlastně upřímnej. Asi bych měl zmínit, že to je kladná postava, on nedělá žádný levárny, jen sám sebe dostává do situací, ze kterých se snaží vybruslit, ale zpravidla vymyslí úplnou blbost, kterou pak musí držet,“ říká o své roli v seriálu Vytoč mého agenta Kryštof Hádek. Mezi jeho klienty v seriálu patří například Klára Issová, Sabina Remundová nebo Stanislav Majer – ti v seriálu hrají sami sebe a na Kryštofa alias Jiřího si častokrát pěkně otevřou pusu.

Peníze neřeším, chci být kámoš
Zatímco v seriálu Kryštof Hádek své kolegy zastupuje, ve skutečnosti se nechává zastupovat. Byl dokonce jedním z prvních herců v Česku, kteří měli svého hereckého agenta. „Poznal jsem to v zahraničí a přišlo mi to fajn právě proto, že mi bylo vždycky nepříjemný bavit se s někým o podmínkách,“ říká Kryštof Hádek. Zpočátku mu to ale paradoxně práci spíš komplikovalo. „Pamatuju si, jak mi před x lety producent říkal, že jestli jsem zastoupenej, tak tu práci u něj nedostanu. Tenkrát to bylo zvláštní, dneska je naopak úplně běžné, že jsou herci zastoupení. Některým dokonce agenti i organizují diář. To já nechci. Mám svůj diář a asi bych byl nervózní, kdybych si ho neřešil sám,“ prozradil Hádek. Diář si sice hlídá sám, o peníze se ale nestará. Má na to svoji hereckou agentku. „Neskutečně si cením na toho, že nemusím jednat o penězích a nemusím se o nich hádat s producenty, protože oni se logicky snaží ušetřit, zatímco herec chce mít práci pěkně zaplacenou. A já se o těchhle věcech hádat neumím a nebaví mě to. A tak je pro mě nedocenitelné, když smlouvu a podmínky někdo vyjedná za mne a já pak přijdu na plac a můžu být se všema kámoš a nemusím se na někoho mračit, že mě oškubal,“ cení si práce své herecké agentky Kryštof Hádek.

Herci řeší blbosti
Seriál Vytoč mého agenta vychází ze skutečných hereckých charakterů a situací, které se mezi herci běžně dějí. Milostné vztahy, soupeření o role, vzájemné sympatie i nesympatie… Nepochybně se v seriálu řada z nich pozná, nejen ti, kteří v něm hrají sami sebe. To při čtení scénáře neušlo ani Kryštofu Hádkovi. „Občas jsem si říkal, co to vlastně člověk u filmu řeší za banality. Herci občas mají svoje problémky, to jsem věděl už předtím, ale když se nad tím zamyslím, je to srandovní,“ říká Hádek.

ROZHOVOR S KRYŠTOFEM HÁDKEM
Kryštofe, jaká je vaše úloha v seriálu Vytoč mého agenta?
Hraju Jiřího, jednoho ze čtyř agentů v herecké agentuře Stein. Je to takový zmatkář, který se snaží všem vyhovět, což je často vlastně kontraproduktivní, protože tím paradoxně jedná na úkor klientů a někdy i celé agentury. On všechno tak pytlíkuje, a tím se zaplétá do situací a různých lží a polopravd, ze kterých se pak složitě vymotává.

To ale pro herce může být vděčný charakter…
Jo, mě baví. Je zábavnej v tom, jak je v těch svých různých fintách a zákulisních lžích vlastně upřímnej. Asi bych měl zmínit, že to je kladná postava, on nedělá žádný levárny, jen sám sebe dostává do situací, ze kterých se snaží vybruslit, ale zpravidla vymyslí úplnou blbost, kterou pak musí držet.

Tak to je po sérii floutků a hajzlíků příjemná změna, že?
A tak já bych neřekl, že role, které hraju, jsou hajzlíci. Jsou to charaktery, které mlýny osudu nutí chovat se ne vždycky stoprocentně čestně.

To jste si je hezky obhájil. Když se vrátíme k Jiřímu, je podobný někomu, koho znáte? Má nějaký předobraz?
Myslím, že ne.

A jak jste ho vytvářel?
Vzhledem k tomu, že celý projekt Vytoč mého agenta je lehce situační, tak tohle ani nebylo potřeba. Jsou to rychlý výměny většinou dialogů a ve scénáři už byl charakter vytvořen.

Viděl jste francouzskou předlohu?
Neviděl. Hodně lidí mi o tom říkalo a všem se to moc líbilo, ale když jsem to hledal, už to bylo ze streamovacích služeb asi stažené, už jsem to nedohledal.

Je vůbec pro herce dobré vidět předlohu a být tím ovlivněn?
Někdy jo, a někdy ne. To je asi stejné jako s knižní předlohou. Chtěl jsem se na to podívat a asi bych tím logicky byl ovlivněn. Já v tom žádnou zásadu nemám.

Co pro vás bylo rozhodující pro přijetí role v seriálu Vytoč mého agenta?
Líbil se mi jednak obsazením, protože si myslím, že je vážně pěkně obsazen úžasnými herci. A bavil mě i fakt, že to není nekonečný seriál. Má osm dílů, a to já jsem rád, když vím, kdy a jak seriál končí. A kromě toho mě lákalo, že je to seriál z prostředí, které znám. Byl jsem zvědavý, jestli se nám podaří udělat si ze sebe srandu.

A podařilo?
Myslím, že docela jo.

Legrace na účet herců je tam skutečně dost. Poznal jste se v nějaké situaci nebo někoho ze svých kolegů?
Poznal. Jsou tam občas takové drobnosti, ale všechno je v legraci, není to nic zlého nebo kritizujícího. Ale musím říct, že jsem rád, že můžu hrát agenta, a nehraju sám sebe. Obdivuju kolegy, kteří si tam ze sebe dělají srandu. Protože je to celé trochu v nadsázce, je dobré divákům říct, že takhle to úplně nechodí, pro potřeby seriálu je to trošku nadnesené. O to je to zábavnější.

Který díl máte nejradši?
Hodně mě baví díl, kde hraje Iva Janžurová s dcerou Sabinou Remundovou, které hrají samy sebe. Obě mají hrát ve stejném filmu, který se ale má točit na pustém ostrově a ony se obě bojí, že tam budou muset být spolu nepřetržitě, a tak se všemožně snaží z toho filmu vyvléct. A pak mě hodně baví díl, ve kterém Standa Majer a Juraj Loj usilují o stejnou roli.

A to se ale úplně klidně může stát i v reálu, ne?
To se děje vždycky, ale ne takhle vyhroceně. Většinou herec neví o tom, kdo je v úvaze na stejnou roli. Ale tady to agent Jiří úplně nevychytá a pak se to snaží vybalancovat a dělá všechno možný, aby v tom mohli hrát oba.

Seriál je o vztazích herců a jejich agentů. Vy máte svého agenta?
Mám. Ale na českém trhu ta spolupráce funguje trošku jinak. V seriálu agenti shání hercům práci, což takhle funguje i v zahraničí, ale náš filmový trh není zas až tak velký, takže moje agentka za mě řeší smlouvy, vyjednává za mne a je takzvaně po ruce, ale nabídky na práci většinou dostávám přímo.

V čem je teda agent pro herce tak důležitý?
Já si třeba neskutečně cením na toho, že nemusím jednat o penězích a nemusím se o nich hádat s producenty, protože oni se logicky snaží ušetřit, zatímco herec chce mít práci pěkně zaplacenou. A já se o těchhle věcech hádat neumím a nebaví mě to. A tak je pro mě neocenitelné, když smlouvu a podmínky někdo vyjedná za mne a já pak přijdu na plac a můžu být se všema kámoš a nemusím se na někoho mračit, že mě oškubal.

Mění se s lety přístup herců k agentům nebo vůbec k té potřebě herců mít agenta?
Teď už se to zvedlo. Pamatuju si, jak mi před x lety producent říkal, že jestli jsem zastoupenej, tak tu práci u něj nedostanu. Už tenkrát to bylo zvláštní, dneska je naopak úplně běžné, že jsou herci zastoupení. Některým dokonce agenti i organizují diář. To já nechci. Mám svůj diář a asi bych byl nervózní, kdybych si ho neřešil sám.

Co vás vedlo k tomu pořídit si agenta?
Poznal jsem to v zahraničí a přišlo mi to fajn právě proto, že mi bylo vždycky nepříjemný bavit se s někým o podmínkách.

Po natáčení trilogie filmu Bobule jste říkal, že jste si z natáčení odnesl zvyk v pití většího množství vína. Co si odnášíte z natáčení seriálu Vytoč mého agenta?
Občas jsem si říkal, co to vlastně člověk u filmu řeší za banality. Herci občas mají svoje problémky, to jsem věděl už předtím, ale když se nad tím zamyslím, je to srandovní.

Seriál má sice jen osm dílů, přesto jejich natáčení znamená tři měsíce poměrně intenzivní práce. Jak to v životě herce vypadá, když natáčí takový seriál?
Vstáváte často hodně brzy ráno a večer končíte po dvanácti hodinách. Přijdete domů, připravíte si texty na další den a snažíte se usnout, protože za chvíli zase vstáváte.

To vás doma asi moc nevidí, že?
No, nevidí. Natáčení filmů je rozvleklejší, ale u takových seriálů, zvlášť pokud je v nich hodně interiérů, které nejsou závislé na počasí, je to hodně intenzivní.

Takže doma máte rozvěšené fotografie, aby děti nezapomněly, jak tatínek vypadá?
No. Nebo si pouštějí audioknihy.

To je ale hezké, tak snad jim to potom vynahradíte. Čeká vás volno?
Uvidíme.

Je to nějaké tajemství?
Ne, není, já nevím. Měl bych mít asi tři týdny volna i od divadla. Těším se na to.

Více o seriálu Vytoč mého agenta: Co o hercích nevíme, ale oni a jejich herečtí agenti prožívají každý den? Seriál Vytoč mého agenta vypráví komediální příběhy z castingové agentury. V té je každý den plný pracovních i lidských nástrah: snaha uspokojit náročné potřeby hereckých hvězd, neustálý boj s konkurencí, komplikované osobní vztahy, které se často pletou do pracovních záležitostí – to vše musí tým agentury zvládnout, a obstát tak každý den v boji, který s sebou přináší mnoho absurdních a komických situací, stejně jako dojemných momentů a opravdových lidských dramat. Jedinečnost celého projektu doplňuje velmi zábavný model, ve kterém herecké hvězdy, které agentura zastupuje, hrají samy sebe.

Call My Agent nebo, chcete-li, Dix Pour Cent posbíral ve světě řadu prestižních cen a desítky nominací. Získal Globy za nejlepší televizní film i za nejlepší herecké výkony, má Mezinárodní cenu Emmy Awards za nejlepší komedii a celou řadu cen filmové a televizní kritiky.

Režie: Michal Blaško, Jakub Machala
Kreativní vedení projektu a dramaturgie: Alice Nellis
Kreativní producent FTV Prima: Jana Skořepová
Projektový producent FTV Prima: Pavel Vyhnalík
Producent projektu: Gordon Lovitt (Now Productions)
Šéfproducenti FTV Prima: Lucia Kršáková, Lenka Hornová

Zdroj a foto: Prima

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *