Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Adam Pavlovčin (ADONXS) vydává svůj historicky první slovenský song „Sám“. A natočil k němu „anti-klip“! 

ADONXS (čti Adonys), to je Adam Pavlovčin (28), zpěvák s hlubokým sametovým hlasem a úřadující československá Superstar (2021). Doteď byl známý jen svými anglicky zpívanými písničkami. Teď startuje další etapu své hudební kariéry – natočil historicky první píseň ve své rodné slovenštině. A k ní i originální „anti-klip“.

„Držet se angličtiny bylo pro mě něco jako komfortní zóna. Navíc v angličtině se tvůrci leccos promine a za leccos se dá ‚schovat‘. Rodný jazyk je o dost preciznější. Ale já mám rád výzvy a tak jsem před nedávnem zcela podlehl myšlence, že chci zkusit psát ve slovenštině. Nejdřív jsem si řekl, že se spojím se slovenskými textaři, ale nakonec jsem začal psát sám. Po chvíli mě ten tvůrčí proces začal náramně bavit a tak během krátké doby vzniklo hned několik slovenských songů. První z nichž se jmenuje SÁM

Byl jsem překvapený, jak příjemně se mi píšou slovenské texty, a to i přesto, že pro mě je to určitě náročnější, navíc je to úplně jiná poloha jak tvorby, tak interpretace,“ říká Adam Pavlovčin a dodává: „Dost jsem se v tom našel a tak se teď budu věnovat vyloženě psaní ve slovenštině. Chci se do toho více dostat, získat více zkušenosti, zdokonalovat se.”

V rámci spolupráce s renomovaným režisérem Viktorem Taušem (který v květnu představí  svůj snímek „Amerikánka“) aktuálně pracuje i nad unikátním „anti-klipem“. 

„Jde o videoklip, kde vizuál popírá text, hudební styl skladby, její rytmus i náladu. Klip, který jde doslova proti songu. „Sám“ je takzvaná power balada – melancholická, silná, smutná. Je o  o individualismu, o stavu samoty, který nám může v jisté životní etapě vyhovovat, ale ne vždy v ní dokážeme naplnit svůj potenciál. Člověk, když má po boku někoho dalšího a cítí podporu, může se podělit o těžké, ale i šťastné chvíle. Když jste sólo jako momentálně já, tak máte sice víc času a prostoru k práci, ale kolikrát se ta osamělost obrátí proti vám. Anti-klip je naopak velmi dynamický, dokonce svým způsobem i taneční. “Naším cílem bylo natočit vizuál, který zharmonizuje a odlehčí dramatičnost skladby,” vysvětluje ADONXS.

Nové slovenské skladby hodlá představit na mnoha koncertech, které ho letos čekají: „Sezónu 2024 otevírám svým sólovým koncertem v rámci Prague Open Air na Scéně na Občanské Plovárně. Na ten se extrémně těším a už teď se připravuji se svou kapelou, tanečníky, stage designérem atd. Bude to úplně něco jiného, než jsem měl kdy možnost předvést na solo koncertě. Mým supportem (předskokanem) bude mladý umělec Tom Sean, kterého mnozí znají ze seriálů Sex O’clock, Policie Hvar a nebo filmu Sucho. Je to ale i skvělý muzikant a hudebník. Když jsem slyšel jeho skladby a demáče, byl jsem nadšený a jsem rád, že přijal mé pozvání. S fanoušky se potkám i na Colors Of Ostrava, kde mi svěřili druhou největší scénu – Liberty Stage. A rozhodně se těším i na karlovarský filmový festival, kde tentokrát vystoupím na legendární Mattoni Stage (29. června) a na další koncerty, kterých letos je požehnaně, za což jsem velmi vděčný. 

Text: Adam Pavlovčin, Oliver Fillner
Hudba: Oliver Fillner
Producent: Oliver Fillner
mix: Marek Rakovický
master: Dave Kutch

Foto: archiv umělce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *