Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

🐣 Velikonoce

Za pomlázkou na Stezku Krkonoše

Blížící se Velikonoce, oslavy jara, přinášejí na Stezku korunami stromů Krkonoše tradiční víkend plný zábavy. Vydejte se s dětmi za pomlázkou a naučte se ji i plést ve výtvarné dílně, která bude pro návštěvníky připravena přímo na Stezce. Barvení velikonočních vajíček, zdobení perníčků a další velikonoční tradice čekají na děti během víkendu 30.-31. března.

Dospělí se mohou těšit na ochutnávku vaječného likéru zdarma a odpočinek v restauraci či na venkovní slunečné terase. Tam se bude točit zelené pivo Primátor a servírovat speciální menu složené z tradičních pokrmů.

Stezka korunami stromů Krkonoše je oblíbeným cílem pro rodiny s dětmi a milovníky přírody. Děti mohou prozkoumat Emilův lesní svět, rozsáhlé hřiště navržené pro všechny věkové kategorie, zatímco relaxační zóny nabízejí klidná místa k odpočinku uprostřed přírody. Restaurace V korunách si na tento víkend připravila tematické menu, které nabídne řadu tradičních jídel jako jsou velikonoční jidáše či nádivka s uzeným masem. Výlet můžete zakončit pořízením sladké tečky na cestu zpět, v podobě velikonočních máslových sušenek, které jsou k dostání na pokladně Stezky.

O Stezce
Stezka korunami stromů Krkonoše se nachází na okraji Janských Lázní v Krkonoších. Jde o zážitkovou a naučnou stezku v celkové délce 1 511 metrů, která je zakončena výstupem na 45 metrů vysokou vyhlídkovou věž. Návštěvníci se na trase stezky vydají od kořenů přes visutý chodník a unikátní podzemní jeskyni až ke korunám stromů na vrcholu vyhlídkové věže. Na rozdíl od běžného výletu do lesa jim Stezka korunami stromů Krkonoše ukáže les z jiné perspektivy a jedinečná podzemní expozice nabídne možnost prostudovat mikrosvět půdy. Z vrcholu stezky je možné si vychutnat výhledy do korun stromů smíšeného krkonošského lesa i do krajiny kolem. Cesta dolů pak může být výrazně urychlena jízdou v tobogánu, jehož tubus o průměru jeden metr je dlouhý 80 metrů. Původně byl tobogán určen dětem, ale hojně jej využívají všichni návštěvníci včetně seniorů. Zatím nejstaršímu jezdci na tobogánu bylo úctyhodných 85 let. Za pěkného počasí lze dosáhnout v tobogánu rychlosti až 30 km/h, za špatného počasí tobogánem sjet možné není. Rychlost, které by se mohlo dosáhnout (s podporou napršené vody), by mohla totiž být až 80 km/h.

Stezka je vhodná pro všechny, kdo se zajímají o českou přírodu, vyhledávají aktivní odpočinek, dobrodružství a rádi se dozvědí nové a zajímavé informace. Jelikož je stezka v celé své délce bezbariérová, mohou ji navštívit i lidé s hendikepem či rodiny s dětmi v kočárku.

Zdroj a foto: Stezka korunami stromů Krkonoše

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *