Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Comic-Con Prague jede ve velkém. Slibuje větší prostory, čtyřtunovou sochu z kostek LEGO® nebo hvězdu z Terminátora

Pražský festival popkultury Comic-Con Prague slaví 5. narozeniny a láká na megalomanskou podívanou. Pro fanoušky přidává celé patro navíc v O2 universu či sochu Všemocného Bowsera postavenou z kostek LEGO®. V programu přibyla i nová jména hereckých hostů.

„Pátý ročník, který se uskuteční v prvním dubnovém víkendu, si zaslouží obrovskou porci nového programu. A s tím souvisí i překvapení v podobě rozšíření prostor našeho populárního eventu. A to rovnou o celé patro. Přidáváme přes tisíc metrů atraktivních expozic našich partnerů, další hlavní stage, stovky míst k relaxaci a desítky hodin doprovodného programu. Comic-Con Prague tak poprvé obsadí i hlavní halu A, kolem které vzniklo celé O2 universum,” láká na novinky Pavel Renčín, marketingový ředitel společnosti Active Radio, která akci spolupořádá.

K jedinečnému zážitku fanoušků přispěje i unikátní čtyřtunová socha Všemocného Bowsera ze světa Super Maria. Postavená bude z kostek LEGO®, kterých bude úctyhodných 663 900. Monumentální dílo, měřící 4,3 metrů, vzniklo za 3 290 hodin v kladenské továrně LEGO Group. Nejedná se pouze statický kousek, Bowser disponuje pohyblivými pažemi, hlavou a zvukovými efekty, což z něj činí interaktivního parťáka pro fanoušky všech věkových kategorií. „Máme velkou radost, že se nám podařilo sochu dojednat. Je to možné až letos, kdy poprvé využíváme halu A, což je jediné místo, které tuto sochu pojme,“ doplňuje Renčín.

V programu akce se objevily i nové filmové a seriálové tváře, mezi nimi třeba Robert Patrick, který se jednoznačně nejvíce proslavil rolí T-1000, hlavního záporáka ve filmu Terminátor 2: Den zúčtování. „V seznamu hostů přibyla i další jména, na která jsme náležitě pyšní. Ať už je to Paul McGillion, Dr. Carson Beckett z Hvězdné brány: Atlantida, či třeba Brendan Wayne, ztvárnitel postavy Dina Djarina v oceněném Disney+ seriálu Mandalorian, kterou si také zopakuje ve vysoce očekávaném filmu. Nechci zapomenout také na herce spojeného se všemi epizodami Červeného trpaslíka. Tedy na Craiga Charlese. A v neposlední řadě je to jedinečný Bobby Ewing z Dallasu, tedy Patrick Duffy,” vypočítává nová jména z programu Václav Pravda, který je programovým ředitelem festivalu.

Hlavním partnerem festivalu se letos stala Česká spořitelna, která pro návštěvníky chystá jedinečnou gamingovou zónu a Treasure hunt s lákavými cenami. „Máme velkou radost, že můžeme pátý ročník festivalu Comic-Con Prague oslavit jako hlavní partner festivalu a pro všechny návštěvníky připravujeme interaktivní gamingovou zónu v sále České spořitelny (sál A) o rozloze téměř 350 m². V České spořitelně nám záleží na prosperitě a finančním zdraví celé společnosti, a proto mají všichni gameři naši podporu, ať už jde o finanční transakce nebo rozvoj schopností a dovedností. Návštěvníci si můžou jako první vyzkoušet absolutní herní novinku a zahrát si své oblíbené hry, nebo objevit zajímavosti ze světa herního průmyslu a naučit se, jak zůstat v online světě v bezpečí. Buďte s námi silnější v gamingu i v životě,“ zve návštěvníky Monika Hovorková, šéfka značky a komunikace České spořitelny.

Významný růst čeká Technologickou zónu festivalu, která se každý rok těší obří oblibě. Díky zvětšení prostor bude mít nové místo a nabídne ještě nadupanější program. Ať už se jedná o speciální vystoupení Dany Drábové, která dokáže propojit informace o jaderné energii v souvislostech s komiksovým světem, nebo speciální expozici Armády ČR. „Poprvé se účastníme Comic-Conu a doufáme, že zaujmeme návštěvníky. Můžou se těšit nejen na vojenskou techniku a hi-tech vybavení, ale hlavně na setkání s našimi výsadkáři, piloty a leteckými návodčími,” říká plukovnice Iva Bednářová, náčelnice odboru doplňování personálu Agentury personalistiky.

V termínu od 5. do 7. dubna však Comic-Con Prague nabídne i další promítání, workshopy, soutěže, hraní videoher a stolních her a v neposlední řadě několik výstav.

Vstupenky na festival je možné koupit do konce prosince za zvýhodněné ceny na webu akce.

Zdroj a foto: https://www.comiccon.cz/ 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *