Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

SportTechnologie

Češi jsou národ turistů. Pěší turistiku řadí mezi své nejoblíbenější sporty

Není pochyb o tom, že jsou Češi vášniví milovníci přírody a pěší turistiky. Podle průzkumu společnosti Kantar[1] z roku 2022 patří pěší turistika mezi deset nejoblíbenějších sportů, které Češi aktivně provozují. Pro mnoho Čechů jde nejen o způsob, jak si udržovat kondici, ale také o příležitost k objevování nových míst a relaxaci v přírodě. Přestože je turistika celoroční aktivitou, zvláštní oblibě se těší především na jaře. Přinášíme vám proto tipy kam se toto jaro můžete vydat a co s sebou nezapomenout.

Pěší turistika má v Česku dlouholetou tradici, která je znát například na velkém množství značených turistických tras, které protínají celou republiku. Napříč Českou republikou jich podle agentury CzechTourism[2] nalezneme na 44 tisíc  kilometrů. Bez ohledu na to, zda se jedná o jednodenní výlety do okolí, víkendové pobyty v národních parcích nebo náročné výpravy do hor, pěší turistika je způsob, jak se propojit s přírodou a získat nové zážitky. Procházky přírodou kombinují fyzickou aktivitu s požitkem krásy přírody a odpojení se od každodenního shonu. Mohou tak přispívat fyzickému zdraví i psychické pohodě. Turistika může být vhodnou aktivitou nejen pro sportovce či milovníky přírody. Mezi oblíbené kratochvíle ji mohou zařadit i páry, rodiny nebo přátelé, kteří si chtějí zpříjemnit víkend. Její výhodou je, že není třeba žádných lekcí nebo složitých příprav. Stačí si pořídit pouze kvalitní a pohodlné vybavení, které vám pobyt v přírodě v mnohém usnadní.

 S chytrým parťákem se na cestách neztratíte
Klíčem k úspěšné pěší túře je správné vybavení. Na výlet je proto vhodné si s sebou vzít lehký batoh s dostatečným úložným prostorem, do kterého zabalíte všechny potřebné věci. Zapomenout byste neměli především na dostatek pití, které je důležité zejména v teplejších dnech, kdy může dojít k dehydrataci. Hodit se vám bude ale i svačina, pokrývka hlavy a v jarním proměnlivém počasí i pláštěnka. Vhodné je mít zabalenou také základní lékárničku. Mapy a kompas naopak můžete nechat doma, protože je plně nahradí chytré hodinky Huawei Watch GT 4.

Chytrá nositelná zařízení jsou mezi Čechy velmi oblíbená, což dokazuje i průzkum agentury Kantar, ze kterého vyplývá, že chytré hodinky či fitness náramky v současnosti používá polovina obyvatel České republiky. Společnost Huawei v hodinkách Watch GT 4 vylepšila přesnost navigačních služeb o 30 % oproti předchozím modelům a díky vestavěnému kompasu, barometru a snímači nadmořské výšky budete mít k dispozici užitečné údaje, které vám pomohou naplánovat nejlepší trasu. Pokročilé senzory a funkce 3D vzdálenosti navíc umožní objevovat neznámé terény, což uživatelé ocení především při túrách v horách.

Ať už tedy plánujete dobrodružné výpravy, nebo se chystáte na kratší výlet v okolí svého bydliště, je užitečné mít po ruce spolehlivého parťáka, se kterým se neztratíte. S Huawei Watch GT 4 se budete na výletech do přírody, ale i při sportu cítit bezpečněji. Hodinky navíc vynikají celou řadou sportovních funkcí. Co ale potěší opravdu každého, je například dvoutýdenní výdrž baterie. Nemusíte se tedy bát, že se hodinky vybijí a vy nebudete znát trasu zpět.

Tip na jarní výlet v Českém ráji
Ať už pěší turistiku praktikujete léta, nebo hledáte denní rodinný program a na túru se vydáváte poprvé, máme pro vás tip na skvělý výlet. Pokud toužíte po procházce malebnou krajinou, která vám nabídne výhledy na fascinující skalní útvary, ideální volbou může být Český ráj. Právě zde se totiž tyčí slavné Prachovské skály. Při jejich návštěvě máte na výběr z několika tras, které vás provedou různými vyhlídkami na úchvatnou skalní krajinu.

S chytrými hodinkami Huawei Watch GT 4 budete mít nejen přesné informace o trase, ale také přehled o svém srdečním tepu nebo sportovním výkonu. Hodinky totiž disponují více než 100 sportovních režimů, mezi nimiž najdete i turistiku. Režim stačí před začátkem túry zapnout a už můžete sledovat všechny zajímavé a důležité údaje. Po ukončení aktivity najdete její shrnutí v aplikaci Huawei Health, včetně mapy trasy. Celkovou denní aktivitu vám pak prozradí funkce Activity Rings přímo na hodinkách Huawei Watch GT 4. Červený kroužek vám prozradí množství kalorií, které jste při pohybu za celý den spálili. Žlutý kroužek změří dobu, po kterou jste byli v pohybu a modrý kroužek znázorňuje každou hodinu, během níž jste se postavili a alespoň 1 minutu pohybovali.

Pěší turistikou můžete prospět svému zdraví a jednoduše tak zařadit pohyb do své víkendové rutiny. A s hodinkami Watch GT 4 to půjde jako po másle. Tak už víte, kam se o víkendu vydáte? Své fotografie z výletů můžete nahrát na Facebook nebo Instagram a přidat k nim hashtag #HuaweiHealthMonth.

Zdroj a foto: https://consumer.huawei.com/cz/

[1] https://cz.kantar.com/2022/06/cesi-a-sport-v-roce-2022-surfujeme-radeji-na-internetu-nez-na-vode/
[2] https://www.czechtourism.cz/cs-CZ/af5ff35a-87fd-4c12-b8aa-8e1e05bfceef/article/s-jarni-sezonou-se-zacne-jezdit-take-na-vodu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *