Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Ze života

1 sazenici stromku za každý kilometr Metrostav handy cyklo maratonu vysadí Cesta za snem i letos

Nezisková organizace Cesta za snem naváže na loňskou výsadbu a i letos společně s partnery vysází 2222 stromků. Výsadba 28.3. v oboře Daliborka proběhne díky podpoře generálního partnera hl.m.Prahy a Nadace dřevo pro život.

Počet sazenic byl inspirován délkou Metrostav handy cyklo maratonu, který je vlajkovým projektem spolku Cesta za snem, a jehož trasa je dlouhá právě 2222 km. V rámci tohoto projektu jednou smíšené týmy zdravých a handicapovaných cyklistů kolem celé republiky, projíždí všech 14 krajů a po své cestě povinně projíždí krásné cyklostezky, kde se mohou potkat s širokou veřejností. Hlavní náplní spolku je totiž podpora aktivního životního stylu lidí s handicapem a jejich propojení s většinovou společností.

“Jsme rádi, že můžeme výsadbou lesa opět přispět k naději, že budeme moci i do budoucna žít obklopeni přírodou a sportovat na čerstvém vzduchu,” říká předseda Cesty za snem Heřman Volf. “Uvědomujeme si, že pobyt  na čerstvém vzduchu je přínosem jak pro lidi zdravé, tak pro ty s handicapem.  Když se jdete projet na kole, dostáváte se do formy, aniž byste nad tím museli dlouze přemýšlet a v tom vidím velký benefit sportování venku.” Cesta za snem sazenice vysadí s pomocí partnerů 28.3. na území hlavního města Prahy v oboře Daliborka.

Cesta za snem nabízí pro rok 2024 bohatý program sportovních akcí, které jsou dostupné všem zájemcům bez ohledu na věk či fyzické schopnosti. Na webu Cesty za snem v záložce “kalendář akcí” si můžete vybrat projekt, který máte blízko a přijít se podívat, vyzkoušet si nové věci a třeba i trochu poznat své limity. S projekty Cesty za snem se můžete seznámit na www.cestazasnem.cz, projekty Nadace dřevo pro život si prohlédněte na www.drevoprozivot.cz.

Zdroj a foto: www.cestazasnem.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *