Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Ze života

DIP stručně a jasně: vše důležité o dlouhodobém investičním produktu na jednom místě

Dlouhodobý investiční produkt (DIP) představuje od začátku roku další způsob, jak se lidé mohou připravit na důchod. DIP nabízí daňové úlevy až do výše 7 200 Kč ročně a možnost příspěvku zaměstnavatele až 50 000 Kč. U DIP lze oproti klasickému penzijnímu spoření dosáhnout větší flexibility a potenciálně výrazně vyššího zhodnocení vložených prostředků – třeba i kvůli absenci 15% výkonnostního poplatku, který si penzijní společnosti účtují.

DIP je nový, státem podporovaný nástroj, který občany motivuje, aby si tvořili rezervu na důchod. Díky daňovým úlevám, příspěvkům zaměstnavatele a širokým investičním možnostem se DIP stává atraktivní volbou pro všechny, kteří chtějí zajistit svou finanční nezávislost ve stáří.

„DIP umožňuje pravidelně investovat a využívat daňové úlevy, a to až do výše 7 200 Kč. Jestli chce klient od státu získat maximální daňovou úlevu, musí měsíčně investovat alespoň 4 000 Kč. Na DIP si mohou lidé přispívat sami či společně se zaměstnavatelem, který na účet může přispět až 50 000 Kč ročně. Úspory poté mohou dosáhnout ještě vyššího zhodnocení,“ vysvětluje Adam Kaška, investiční specialista společnosti FinGO.

Protože je DIP produktem určeným k zabezpečení se na stáří, klient z něj může nastřádané prostředky čerpat, pokud splní dvě základní podmínky – bude investovat minimálně 10 let a dosáhne věku alespoň 60 let. Pokud se rozhodne vybrat peníze předčasně, bude muset dodanit dříve získané daňové úlevy.

„V rámci DIP má klient na výběr z široké škály fondů a regulovaných produktů, jako jsou investiční fondy, akcie nebo dluhopisy. Možnosti výběru jsou jednou z klíčových výhod oproti penzijku, tedy doplňkovému penzijnímu spoření. Naši odborníci klientovi umí poradit, jaký fond nejlépe odpovídá jeho cílům. A pokud se klientovy preference v průběhu let změní, není problém složení portfolia DIP upravit,“ popisuje Adam Kaška flexibilitu, kterou DIP umožňuje.

S pomocí investiční kalkulačky si lze snadno spočítat potenciální zhodnocení vložených investic. Srovnání DIP a penzijka naleznete zde.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *