Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Kapela Pilot oprášila kytary a zpívá o lásce k umělé inteligenci

Kapela Pilot poslala do světa svůj čtvrtý a poslední singl před vydáním debutového alba HAPPY END, na kterém se podílel také textař Jenda Vávra a producenti Jan Steinsdörfer a Filip Vlček. V písni Hey Siri se Piloti zamýšlejí nad výhodami vztahu s umělou inteligencí. Novinka vychází u RedHead Records a už nyní je k dispozici na všech streamovacích platformách i kanále YouTube.

Hey Siri je písnička o člověku, který naváže až trochu moc blízký vztah se Siri – umělou inteligencí telefonů iPhone. Narozdíl od reálných lidí ji totiž zajímá, o čem člověk mluví, všechno si pamatuje, a navíc je kdykoliv po ruce.

„Nejdřív jsme napsali refrén a pak dlouho přemýšleli o nějakém plot twistu do slok, aby nám z písničky nevypadl klasický love song. Pak někoho napadlo vystavět příběh okolo Siri, chatbotů a umělé inteligence. Pár takových story už jsme viděli ve sci-fi seriálech, ale neslyšeli jsme ji v žádné písničce – tak tady ji máte,“ říká frontman Daniel Hrdlička a dodává: „nabídka nějakých promakaných AI robotických společníků se už navíc určitě blíží, takže vlastně jen o chvilku předbíháme dobu.“

Umělou inteligenci kapela využila i do propagace nového singlu. Do videí na Instagram a Tiktok použili voice overy s textem, který vytvořila právě AI. „Ze zadání typu napiš propagační text k písničce o člověku, který se zamiloval do AI nám vyskakovaly tak krásný bizáry, že jsme je použít prostě museli. Trochu se nám ulevilo, že kreativní práce nám AI snad ještě chvilku brát nebude,” směje se klávesák kapely Honza Vaniš.

K singlu Piloti vydali také lyric video, ve kterém ukazují, jak může vypadat klasický moderní večírek, kde si každý jede to svoje. O texty a doprovodné animace se postarala talentovaná filmařka a animátorka Zuzana Hodulová.

K albu kapela pojede HAPPY END TOUR, na níž představí zbrusu novou show. Tour pak zakončí na podzim křtem v Praze, na který připravuje speciální show.

Foto: archiv kapely

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *