Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zdraví

Vši berou školy a školky útokem. Zásoby přípravků se tenčí!

První a největší lékárna na českém internetu Lékárna.cz za posledních 60 dní čelí masivnímu nárůstu zájmu o přípravky proti vším a hnidám. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku zákazníci Lékárna.cz nakupují tyto produkty až 2,5krát víc a zásoby přípravků se tenčí. Lékárna.cz se ale vzhledem ke zvyšující poptávce po přípravcích proti těmto parazitům předzásobila. Čeští rodiče v v tomto směru nehasí vzniklý problém, ale řeší prevenci. Mezi nejčastěji kupované produkty patří repelentní gumičky do vlasů. Ty předčily zájem o šampony proti vším až 9násobně.

Mezi oblíbenými produkty zákazníků Lékárna.cz proti vlasovým parazitům patří také spreje: Češi zřejmě preferují jejich rychlou a jednoduchou aplikaci. Ty nakupují z širokého portfolia produktů proti vším 1,5násobně častěji než šampony. Použití těchto přípravků ale nenechávají náhodě. V online poradně Lékárna.cz přibývají v posledních dnech zejména otázky rodičů, jak co nejefektivněji bojovat proti nepříjemnému hmyzu.

„I když mají nastudovaný postup, chtějí se poradit s odborníkem, aby se cítili jistější. Obzvlášť pokud jde o děti,” říká farmaceutka Mgr. Pavla Horáková, vedoucí online poradny Lékárna.cz, podle které neexistuje proti těmto parazitům nejúčinnější recept. Jde podle ní o preferenci účinného prostředku, nebo postupu. „Kromě zdravotnických prostředků proti parazitům, jako jsou šampony a spreje, radím našim zákazníkům i zažitý recept, jakým je vybírání jednotlivých vší a hnid pomocí hřebene,“ říká Horáková.  Právě kovové hřebeny na odstraňování vší a hnid patří do první trojky oblíbených bojovníků proti nepříjemným návštěvníkům převážně dětských vlasů v první lékárně na českém internetu Lékárna.cz.

Dlouhé vlasy stříhat není třeba
Kdysi rodiče dětem stříhaly dlouhé vlasy, dnes už to není podle odbornice potřebné. „Pokud vši a hnidy rodiče vyčesávají, je dobré na dlouhé vlasy nanést kondicionér, který pročesávání velmi usnadní. Do dlouhých vlasů je vhodné použít i tekuté produkty proti parazitům,“ zdůrazňuje P. Horáková

Přírodní tip od Lékárna.cz
Odbornice na přírodní medicínu v Lékárna.cz, PharmDr. Kamila Horníčková, v případě urgentní pomoci doporučuje tip, který je podle ní okamžitě dostupný v každé české domácnosti: „Smícháme 100 ml oleje se 100ml vodky/min. 42%/ nebo slivovice. Směs důkladně aplikujte do vlasové pokožky a do celé délky vlasů, aby byly vlasy zcela pokryty. Následně zabalíme vlasy na hlavě potravinářskou fólií a necháme přibližně 1h působit. Potom vlasy důkladně promyjeme běžným šamponem.” Takto podle odbornice usmrtíme všechny vši i hnidy okamžitě dostupnou cestou. Následně je z vlasů důležité vyčesat mrtvá zvířátka a jejich zárodky.

S 25 letou zkušeností v lékárenském poradenství víme, že je vždy důležité se poradit s lékárníkem. Pokud někdo narazí na zaručené přírodní rady, je na místě si je ověřit u odborníka v Lékárna.cz, abyste se cítili dobře a bezpečně.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *